Zopár jednoduchých spôsobov, ako urobiť detské menu zdravšie

Stále viac a viac ľudí sa stravuje vonku, v reštauráciách. A platí to aj pre rodiny s deťmi. Vaša reštaurácia má tak možnosť pomôcť k zlepšeniu jedál pre tých najmenších  pre deti.
 

 

Vaše detské menu nemusí obsahovať len cestoviny, malú verziu pizze, hranolky, vyprážaný syr, alebo rybie prsty. Dnes už majú deti (a ich rodičia) sofistikovanejšiu chuť a vyhľadávajú zdravšie možnosti.


Čerstvé šaláty

Najprv jeme očami a deti nie sú výnimkou. Šalát z čerstvej zeleniny s nízkotučným jogurtovým dipom je vynikajúcou možnosťou obeda alebo večere pre deti. Alebo vsaďte na zábavné finger foods: podávajte misu nakrájanej zeleniny, ako napríklad plátky červenej a zelenej papriky, mrkvy, cukety alebo inú čerstvú zeleninu, ktorú držíte v kuchyni v reštaurácii.


Čerstvé ovocie

Mnohé reštaurácie zdobia jedlá s čerstvým ovocím, ako sú jahody, pomaranče alebo melón. Všetko toto čerstvé nakrájané ovocie robí perfektné detské menu. Šálka čerstvých nakrájaných jahôd sa rovná jednej odporúčanej dennej dávke ovocia. Hoci čerstvé ovocie nemusí byť úplne najlacnejšie, má nízke náklady na pracovnú silu — len nakrájajte a servírujte.


Celozrnné cestoviny

Špagety s mäsovými guľkami a makaróny so syrom sú na mnohých detských menu. Prechod na celozrnné cestoviny je ďalším jednoduchým a cenovo dostupným spôsobom, ako zlepšiť kvalitu detského menu.


Grilované kura

Mnohé reštaurácie podávajú grilované kurča ako súčasť svojho pravidelného menu: do šalátov, sendvičov, nachos a podobne. Pásiky grilovaného kuracieho mäsa sú však skvelé aj pre deti.


Hot dog

Skúste porozmýšľať, že pre detské menu začnete ponúkať hot dogy z morčacieho mäsa.


Džúsy

Začnite ponúkať širokú ponuku džúsov, namiesto ochutených a sýtených nápojov. Uistite sa, že nakupujete 100% ovocný džús a nie šťavy.

Zákaznícka zóna

Koľko ušetríte?

Na našej stránke používame Cookies. Slúžia na skvalitnenie služieb a štatistiky návštevnosti.