Vytvoril MOBAKE – Motivačné bambusové kefky s jedinečným príbehom

Ekologický spô­sob ži­vota si veľa ľudí osvo­jilo a na jeho zá­klade tak vzni­kajú nové myšlienky a pro­jekty. Jeden z takýchto príbehov má vo svojom živote Patrik Jakš, ktorý sa rozhodol vyrábať kefky s príbehom. Príbeh sa začal písať od roku 2016.

Odporúčam prečítať rozhovor s dobrou myšlienkou.

 

Autor fotografie: Patrik Jakš

 

1. Môžete sa nás predstaviť? Aká je vaša myšlienka bambusových kefiek?

Ahoj, volám sa Patrik, pochádzam zo Spišskej Novej Vsi a práve som doštudoval Environmentálne manažérstvo v Nitre. Popri štúdiu som vytvoril Motivačné Kefky, ktorých hlavná myšlienka je pripomínať ľuďom význam ich snov a to, že každodenná práca na nich je fakt dôležitá. Od vtedy už to nie je len o kefkách. V plnej miere sa zameriavam aj na “život bez odpadu” alebo zero waste, ak chcete. Doplnil som niekoľko nových produktov ako sú cestovateľské tuby alebo bezobalové bambusové slamky.

 

 

2. Kedy to začalo?

Začalo to postupne. Od detstva som mal blízko k prírode, ako som dospieval začal som sa samo-vzdelávať, chodieval som na rôzne semináre a už vtedy som cítil, že sa chcem živiť tým, čo ma baví a byť sám sebe šéfom. Potom niekedy začiatkom štúdia na výške som sa rozhodol, že to skúsim s bambusovými kefkami. Okolie ich prijalo pozitívne, tak nebolo veľmi nad čím váhať.

Čas plynie a nápadov je veľa - treba ich realizovať.

 

3. Čo vás na tejto práci napĺňa?

Sloboda, sebanaplnenie, možnosť prinášať nové nápady, robiť svet lepším miestom.

 

Autor fotografie: Patrik Jakš

 

Autor fotografie: Martin Bajtoš

 

4. Koľkí ľudia sa na tomto príbehu podieľajú?

Momentálne traja, aj keď nepracujeme pod jednou firmou, tvoríme spoločne to čo ľudia poznajú ako Mobake. Martin sa stará o dizajn a správu webu, Ján gravíruje kefky a JA sa to snažím nejako „zmenežovať“. Okrem nás troch sa na našom príbehu neoddeliteľne podieľa každý náš zákazník. :-)

 

5. Pre koho sú vaše produkty určené?

Všetky naše produkty sú eco-friendly, teda určené ľuďom, ktorí to vedia oceniť, ktorým nie je ukradnutá prítomnosť a budúcnosť našej planéty. A zároveň ľuďom, ktorí napĺňajú svoju víziu, žijú tu a teraz a uvedomujú si zodpovednosť voči Zemi.

 

Autor fotografie: Dávid Kríž

 

Autor fotografie: Patrik Jakš

 

6. Čo tvorí základ bambusových kefiek? Z čoho sú vyrábané?

Základom je dobrá myšlienka, kvalitné a jemné štetiny, ale tiež originálny dizajn. Telo je vyrábané zo 100% Moso bambusu.

 

7. Kde všade na Slovensku si vieme zubné kefky zakúpiť?

Momentálne rozširujeme sieť predajní, v ktorých budú dostupné naše produkty. Zatiaľ kefky alebo slamky môžete nájsť v bio a bez-obalových obchodoch, napríklad v Piešťanoch, Nitre, Poprade, Spišskej Novej Vsi a v niekoľkých Českých mestách. Na internete je však viacero e-shopov, ktoré ponúkajú produkty Mobake. Na našej web stránke tiež nájdete mapku so všetkými kamennými prevádzkami na Slovensku a v Čechách.

 

 

Zdroj: https://www.youtube.com/watch?v=3oJxQgxSKMQ

 

Za rozhovor ďakujem Patrikovi Jakšovi.

 

Kde ich nájdete?

E-shop TU!:  https://motivacnekefky.sk/

Facebook:  https://www.facebook.com/mobake.motivacnekefky/

Instragram:  https://www.instagram.com/mobake.kefky/

YouTube kanál: https://www.youtube.com/channel/UCR7PpYOB6XtSq9dEAyg7TBA

Email:  mobake@motivacnekefky.sk

Mobil: 0940 345 343

 

Autor: Lenka Vidumská

Zákaznícka zóna

Koľko ušetríte?

Na našej stránke používame Cookies. Slúžia na skvalitnenie služieb a štatistiky návštevnosti.