Vyrábajú produkty z konopy siatej. Prečítajte si ich príbeh.

Skúšali ste už niekedy produkty z konopy siatej? Viete na čo a ako ich môžete využiť? Dozviete sa v našom rozhovore s mladou slovenskou firmou zaoberajúcou sa pestovaním, spracovaním a predajom produktov z konopy siatej - Cannature. Tak hor sa do čítania! 

 

1. Čomu sa venujete? Aké produkty ponúkate?

Venujeme sa pestovaniu, spracovaniu a predaju produktov z konopy siatej na Spiši. Momentálne ponúkame konopné potraviny a konopnú kozmetiku. Produkujeme konopný olej, konopný čaj, konopné semienka nelúpané a našu špecialitu výživnú slanú pochutinku konopné semienka pečené s morskou soľou. Pri výrobe produktov využívame vysoký podiel ručnej práce s dôrazom na výber kvalitného materiálu. Z kozmetiky od nás môžete zakúpiť konopné mydlo, konopný šampón a konopný krém s obsahom konopného oleja, sušiny alebo extraktu.

 

zdroj: cannature.eu

 

2. Aký je váš názor na súčasnú situáciu na spotrebiteľskom trhu? Majú ľudia o takéto výrobky záujem?

Ľudia, ktorí vyznávajú hodnoty lokálnej produkcie, ručného spracovania, zodpovedného správania sa voči prírode a neposlednom rade zdravého životného štýlu záujem majú. Pozorujeme trend uprednostňovať zdravšie, výživnejšie potraviny a menej prechemizovanú kozmetiku. Pomaly, ale isto, si všetci uvedomujeme, aké dôležité sú veci dennej spotreby pre našu kondíciu, zdravie a nakoniec šťastný život. Chvíľu však potrvá, kým sa všetci na túto vlnu naladíme.

 

zdroj: cannature.eu

 

3. Aké boli Vaše začiatky?

Naše začiatky siahajú do roku 2014, keď sme sa začali o konope hlbšie zaujímať. V roku 2016 sa nám podarilo prenajať pozemok a odštartovať našu premiérovú konopnú sezónu. Keďže nepochádzame z rodín, v ktorých predkovia pracovali s poľnohospodárstvom, učili sme sa od úplného začiatku a viac menej na vlastných chybách. Konope si vyžaduje odlišnú techniku a proces pri žatve, a tak veľa operácii na poli prebiehalo ručne. Spomínam, ako sme po niekoľkých dňoch ručného zberu a vysušení čaju zistili, že máme dokopy 4kg sušiny. Po prvej sezóne sme začali produkty ponúkať prostredníctvom predaja z dvora v niekoľkých prevádzkach v Spišskej Novej Vsi, Košiciach a Poprade. V marci 2017 sme sa kvôli množstevným obmedzeniam a ďalším limitom predaja z dvora rozhodli založiť spoločnosť s ručením obmedzeným. Po ceste k dnešnej podobe firmy nás čakalo mnoho nástrah, komplikácií a problémov, avšak naše zanietenie ďaleko prevyšovalo akékoľvek negatívne vplyvy. Sme pripravený čeliť ďalším výzvam pri ceste k navráteniu konopy na Slovensko. Všetci by mali spoznať výhody jej pestovania. Nevyčerpáva zásadne pôdu v porovnaní s inými bežne pestovanými plodinami, naopak je schopná ju čistiť. Pri jej pestovaní sa nepoužívajú žiadne pesticídy a herbicídy. Má využitie v mnohých iných priemysloch a vysoký obsah zdraviu prospešných látok v plodoch je ohurujúci.

 

zdroj: cannature.eu

 

4. Kde a ako ponúkate momentálne vaše produkty na predaj?

Naše produkty dodávame do rôznych obchodov v rámci Slovenska. Medzi najnovšie spolupráce patrí spolupráca s Tescom, v ktorom nás môžete nájsť (Tesco extra). Tešíme sa čerstvej spolupráci s obchodmi Yeme a Farmfoods, ktoré ponúkajú domáce, alternatívne, zdravé a často výnimočne produkty. Dodávame tiež do niekoľkých bezodpadových prevádzok, internetových obchodov a zdravých výživ. Okrem toho produkty priamo ponúkame cez sashe, naš eshop a v rámci trhov na ktorých budeme každý víkend po celom Slovensku až do septembra.

 

5. Máte svojich stabilných odberateľov? Uvítali by ste ich viac? Ak áno, prečo ich podľa vás aktuálne nemáte?

Máme niekoľko stabilných odberateľov. Samozrejme by sme radi nadviazali ďalšie spolupráce. Väčšina menších obchodov už konopný sortiment ponúkajú. Často sa síce jedná o semienka dovážané z číny a podobne, ktorým cenovo nevieme konkurovať. Tak dá často prevádzkovateľ obchodu šancu lacnejšiemu a pre zákazníka prijateľnejšiemu produktu, namiesto trochu drahšieho, ale za to kvalitného so Slovenským pôvodom. Radi by sme nadviazali spolupráce s niekoľkými reštauráciami, ktoré by pridávali naše konopné semienka s morskou soľou do určitých receptov, keďže sa do niektorých jedál náramne hodia! :) 

 

zdroj: cannature.eu

 

Ďakujeme za rozhovor :)

 

 

Doručenie

Celé slovensko – obchody partnerov alebo internetový obchod             

Osobný odber adresa: Spišská Nová Ves, Zimná 169/35, 052 01

 

Kontakt

Web: https://cannature.eu/

Eshop: https://cannature.eu/e-shop/www.bionakupy.sk/vyrobca-cannature-23/

Facebook: www.facebook.com/cannature

Email: info@cannature.eu

Telefón: 0950 639 868

 

Autor: Lenka Budaiová

Zákaznícka zóna

Koľko ušetríte?

Na našej stránke používame Cookies. Slúžia na skvalitnenie služieb a štatistiky návštevnosti.