POGO urban caffe. Príjemne a štýlovo zariadené bistro v centre Košíc mysliace aj na svojich hostí na dvoch kolesách.

 

Už samotný názov nám dáva nápovedu, s akým typom podniku máme dočinenia.
Je zariadené v dnes - veľmi populárnom - urban štýle. Miesto reagujúce na mesto, so svojským dizajnom, ktoré vyčnieva. Priatelí sa s cyklistami, rado privíta rodiny s deťmi. Všetko ostatné a podstatné sa dozviete v príjemnom rozhovore, ktorý Vám dnes prinášame.

 

Čo Vás inšpirovalo k založeniu štýlovej urban kaviarne v centre Košíc?

Podnetom pre založenie urban kaviarne bolo cestovanie, ktoré mi umožnilo spoznávať rozličné a zaujímavé koncepty bistier a kaviarní. Oceňujem práve zahraničné bistrá, kde vládne uvoľnená a priateľská atmosféra a niečo také som chcel priniesť aj do Košíc, kde podnik tohto druhu chýbal.

 

Koľko ľudí stojí za prácou Pogo urban? Kedy ste prevádzku otvárali?

Našu urban oázu sme verejnosti otvorili a predstavili koncom minulého roka, konkrétne 15.decembra 2017. Za celým projektom stojí približne 15 šikovných ľudí, ktorí so mnou zdieľajú nadšenie pre tento podnik, a tak vedia zákazníkom poskytnúť čo najsrdečnejší a najautentickejší zážitok. Či už sa to týka našich skvelých cukrárok, kuchárov alebo čašníkov, ktorí hostí vítajú vždy otvorene a s úsmevom.

 

Aká je Vaša ponuka?

Ponuku jedál a nápojov máme dostatočne širokú. Hostia si vedia vybrať z ponuky, či už sa rozhodnú prísť posilniť raňajkami pred náročným dňom, na ľahký brunch, výdatný obed alebo si len tak posedieť s priateľmi pri koláčiku. Lákadlom pre oči sú však určite skvelé koláčiky od našich cukrárok Moniky, Lili a Henriety, ktoré hostia vidia hneď pri vstupe a väčšina z nich sa pri vitríne aj pristaví a koláčik si rovno objedná.

 

 

Používate lokálne suroviny, lokálnych dodávateľov?

U nás dbáme na kvalitu používaných surovín, s čím súvisí aj ich nákup v blízkom okolí. Niekedy však nie je možný nákup všetkých potrebných surovín len z okolia prevádzky a sme nútení pri sledovaní kvality uchýliť sa aj k výberu surovín mimo náš región. Počas letného obdobia však plánujeme navštevovať miestny trh, kde vyberieme čerstvé suroviny pre našich hostí od lokálnych pestovateľov.

 

Čo je aktuálnym "trhákom" Vašej ponuky?  

U hostí sú veľmi obľúbené chlebíčky s domácimi nátierkami. Berieme to ako dôkaz, že chlebíčky vôbec nie sú retro záležitosťou! Na prípravu používame kvalitný kváskový chlebík, ktorý je omnoho výživnejší, chutnejší a zažíva obrovskú renesanciu nielen v podnikoch, ale aj našich domácnostiach. Naše nátierky pripravujeme vždy s láskou, starostlivo a z prvotriednych surovín. Veríme, že každý z hostí si nájde tú svoju obľúbenú a možno si obľúbi aj všetky. V ponuke máme guacamole, cícerový hummus, vajíčkovú, bryndzovú, lososovú, ale aj gazdovskú, ktorej obsahom je údené tofu, rastlinné maslo, cibuľka a teda je vhodná aj pre vegánov.

 

Akým spôsobom si získavate stálu klientelu?

O našich hostí, či už nových alebo pravidelných máme úprimný záujem. Naším prianím je, aby sa u nás cítili dobre a uvoľnene. Veríme, že náš záujem zo správania cítia, a tým sme si ich získali. Zároveň s nimi aktívne a iniciatívne komunikujeme aj na sociálnych sieťach, a to nielen o Pogo Urban, ale celkovo o oblasti gastra, prípadne o témach, ktoré sú spoločné v našom okruhu záujmov. Pre nás sú naši hostia priatelia, s ktorými chceme viesť aktívny dialóg a niečo chutné si k nemu aj dať.

 

Plánujete pre Vašich zákazníkov v najbližšej dobe nejaké novinky?

Určite plánujeme! Snažíme sa neustále prinášať novinky a zákazníkov príjemne prekvapiť. Najnovšie sme si pre hostí pripravili farebné capuccino, ktoré je chuťovo klasickým a výborným capuccinom, no vizuálne je mlieko zafarbené prírodným farbivom. Chceli sme šedivé a pochmúrne posledné dni zimy hosťom rozveseliť a farebne rozžiariť. Pre malých drobcov máme detskú verziu capuccina, Šmolkccino, ide o napenené, teplé mliečko doplnené modrým, prírodným farbivom. Deti sú rovnakí gurmáni ako ich rodičia a chcú si pochutnávať na kávičke ako ich mamičky, čo nás inšpirovalo k vytvoreniu práve tejto detskej alternatívy.

 

 

Ako vnímate aktuálnu gastro situáciu na Slovensku?

Úprimne a s radosťou musím povedať, že z môjho pohľadu sa gastro situácia na Slovensku postupne zlepšuje. Množstvo ľudí cestuje a prináša zo zahraničia nové trendy a nápady, ktoré realizujú na Slovensku. Podniky otvárajú v súčasnosti reálni ľudia s emóciami a nadšením pre túto oblasť, čo je zo samotných podnikov cítiť a podnecuje aj spontánny záujem zo strany hostí. Ľudia majú radi autentickosť, či už sa to týka jedla, obsluhy alebo príbehu, ktorý stojí za celým podnikom.

 

Čím je pre Vás Pogo urban caffe jedinečné?

Jednoduché! Všetkým. Pogo urban caffe má zaujímavý interiér, ktorý prepája rastlinné prvky prírody s industriálnym urban štýlom, pričom tento kontrast dopĺňajú bicykle, ktoré môžu hostia vidieť na stenách, v poličkách a to ako jeden zo znakov Pogo Urban. Rozhodne sme „bike friendly“, hostia môžu prísť na bicykli priamo do prevádzky. Tento koncept vznikol ako partnerstvo s bike&city shopom na Hrnčiarskej ulici v Košiciach. Sme otvorení väčšine prianí našich zákazníkov.

 

 

Veľmi pekne ďakujeme za príjemný rozhovor :)

 

Pogo urban caffe nájdete na Hlavnej 43 v Košiciach.

 

Otvorené je každý deň:

Pondelok: 7:30- 22:00

Utorok:     7:30- 22:00

Streda:      7:30- 22:00

Štvrtok:    7:30- 22:00

Piatok:      7:30- 22:00

Sobota:     9:00-22:00

Nedeľa:    9:00-22:00

 

Sledovať ich môžete tu: facebook.com/pogourbancaffe a tu : www.pogocaffe.com

 

Kontakt: +421 904 628 707


 

Autor: Martina Ráczová


 

Zákaznícka zóna

Koľko ušetríte?

Na našej stránke používame Cookies. Slúžia na skvalitnenie služieb a štatistiky návštevnosti.