Nórsky zázrak Marina Miracle

 

Marina Miracle. Prírodná nórska kozmetika, ktorá vašu pleť rozmazná vysoko kvalitnou, luxusnou a bezpečnou starostlivosťou. Produkty Marina Miracle sú vegánske, netestujú sa na zvieratách a 90 % ingrediencií je certifikovaných ako organické. Prečítajte si rozhovor s distribútorkou pre náš trh - Terezou Vrbatovou, ktorá túto kozmetiku označila ako hotový "zázrak". 

 

Ako vznikalo Vaše podnikanie? Čo bolo vašou inšpiráciou?

Volám sa Terézia Vrbatová, mám 30 rokov a momentálne som na materskej dovolenke s dvoma krásnymi malými dievčatkami. Pri druhom tehotenstve moja pokožka prestala tolerovať kozmetiku s obsahom toxických látok. Musela som hľadať alternatívu v prírodnej kozmetike. Avšak nič, čo som vyskúšala mi moju problematickú pleť nezlepšovalo. A keďže mám veľmi rada škandinávsky lifestyle a kvalitu, začala som hľadať kozmetiku práve tam. Úplnou náhodou som objavila aj značku Marina Miracle. Najprv sa mi zapáčil dizajn produktov, a keď som ich prvýkrát vyskúšala moja pleť bola ako vymenená. Naozaj, moja pleť zažila doslova “zázrak”. A keďže tuto kozmetiku ešte nikto na Slovenskom a Českom trhu neponúkal, rozhodla som sa stať výhradnou distribútorkou pre náš trh. Chcem, aby všetky ženy u nás a v Českej republike na vlastnej pokožke zažili ten “zázrak”, ktorý dokáže ponúknuť prírodná kozmetika v nórskej kvalite.

 

Zakladateľka - Marina Elisabeth Engervik

 

Zakladateľka spoločnosti

Zakladateľku značky Marina Miracle - Marinu Elisabeth Engervik celý život trápi atopický ekzém, ku ktorému sa v období dospievania pridružilo aj akné. Prípravky na akné a atopický ekzém, ktoré v tej dobe používala, boli plne chemikálii a toxínov, ktoré jej pokožku veľmi dráždili a stala sa citlivou.

Marina sa preto rozhodla hľadať riešenie v prírode. Začala študovať bylinky, spôsoby využitia zeleniny a ovocia v kozmetike a samotné spôsoby výroby čistej prírodnej kozmetiky bez zbytočných toxických látok. Vytvorila svoj prvý olej, ktorý zázračne pomohol nielen jej, ale aj priateľom a známym. Preto sa kozmetika nazýva Marina Miracle.

 

Čo považujete za Vaše súčasné silné stránky?

Marina Miracle je 100 % prírodná starostlivosť o pokožku, vyrobená v Nórsku pre tých, ktorí oceňujú vysoko kvalitnú, luxusnú a bezpečnú starostlivosť o pleť. Všetky ingrediencie, ktoré používame, sú starostlivo vyberané. Používame EcoCert a certifikované organické zložky Debio. Všetky produkty sú dermatologický testované.

Testy sa vykonávali v laboratóriu v Nemecku testovacom inštitúte  spoločnosti Derma Consult GmbH. Test bol vykonaný v súlade s pokynmi spoločnosti COLIPA/COSMETICS EUROPE. Pretože to bola štúdia ľudí, urobili to s ohľadom na princípy požiadaviek Helsinskej deklarácie (1964) a neskorších revízií. Test bol vykonaný na 50 dobrovoľníkoch vo veku 18-68 rokov, muži aj ženy. Testované subjekty sa líšili medzi rôznymi typmi pokožky; normálna, ekzém, alergická a citlivá pokožka.

Všetky naše výrobky boli dermatológomi schválené ako výrobky, ktoré sú dobré a bezpečné na použitie pre všetky typy pleti, pretože ani jeden testovací subjekt nemal žiadnu nežiaducu reakciu.

 

Marina Elisabeth Engervik

 

Čím ste výnimoční?

To, čo odlišuje naše výrobky od mnohých iných značiek prírodnej kozmetiky, sú zložité vzorce a zmes severských a exotických ingrediencií. Keď vyvíjame nové produkty zameriavame sa na určitý kožný problém alebo typ pleti a k nemu hľadáme ingrediencie tak, aby sme vytvorili čo najefektívnejšie a komplexné zloženie pre daný typ pokožky. Niekedy využívame aj fermentáciu, čo je časovo náročný proces produkcie aktívnych a živých probiotík. Testovanie takého výrobku môže v niektorých prípadoch trvať viac ako 2 roky, tak ako to je aj u nášho Acai Hydra Cream.

Marina Miracle je naozaj prírodná kozmetika. Svoje zloženie nemusí schovávať. Napríklad náš najobľúbenejší produkt Olejový čistič tváre - Sweet & Creamy Oil Cleanser obsahuje ingrediencie, ktoré sú všetky jedlé. Preto sa označuje ako 100 % food-grade. Obsahuje oleje: nechtíkový, šípkový, kokosový, rakytníkový, slnečnicový. Ďalej obsahuje fermenty z brokolice a dokonca aj z rajčín. Ako konzervant je použitý vitamín E tzv. Tocopherol, vyrobený z pšenice.

 

Sweet&Creamy Oil Cleanser Marina Miracle

 

Používate aj suroviny od lokálnych dodávateľov,  Bio kvalite alebo vlastné vypestované suroviny?

Produkty Marina Miracle sú vegánske, netestujú sa na zvieratách a 90% ingrediencií je certifikovaných ako organické. Usilujeme sa  o udržateľnosť vo všetkých aspektoch našej obchodnej stratégie - prostredníctvom zložiek, balenia a dodávateľského reťazca. Všetky obaly sú vyrobené z recyklovaného papiera a sú kompostovateľné. Dodávatelia spoločnosti sú vybraní na základe ich úcty k životnému prostrediu, zvieratám a ľuďom tým, že sa obhajujú výberom spravodlivého obchodu. Navyše, ak je to možné, výrobky sa prepravujú po mori. Nespotrebované produkty sa využívajú ako kompost.

 

Čo plánujete najbližšie pre Vašich zákazníkov?

Momentálne je v Nórsku okolo 30 beauty salónov, kde používajú Marina Miracle a vo Švédsku ich je dokonca 50. Tento rok sa rozbieha franchisa v Holandsku a Belgicku, Nemecku, Slovensku a Čechách. Aj napriek tomu cieľom nie je kvantita ale kvalita.

Pri vývoji nového produktu máme pravidlo, že končíme, až keď Marína nájde tie najlepšie suroviny, ktoré trh ponúka. Toto zmýšľanie nám prinieslo 10 medzinárodných nominácii a 7 cien. Najslávnejšie odovzdávanie cien The Beauty Shortlist, o nás povedali: “Marina Miracle narazila na špeciálny  sladký, čistý, zelený kúsok, ktorého účinnosť, textúra a vôňa  zodpovedá nórskej prírode. Bolo úžasne ju objavovať a krásne ju používať.” Sme vďační, že naše výrobky sú čoraz viac uznávané.

 

Nominácie a ceny:

Amaranth Night Serum

Najlepší nový produkt roka Víťaz  – Organic Beauty Awards 2018

Výber redaktorov Víťaz – Beauty Shortlist Awards 2018

Víťaz - Damernas Värld Favorit 2017

Nominácia na najlepších organický produkt – Stella Skjønnhetskåring 2018

 

Argan Night Serum

Najlepšia nočná starostlivosť  Finalista – Beauty Shortlist Awards 2018

Najlepší Cruelty Free Beauty Produkt Víťaz  – Veggie Awards 2018

 

Herbal Face Oil

Víťaz ako najlepší pleťový  produkt – Swedish Health Awards 2017

Nominácia  Najlepší Produkt Roka – Organic Beauty Awards 2018

 

Sweet & Creamy Oil Cleanser

Víťaz ako najlepší olejový čistič roka – Healing Lifestyles Earth Day Beauty Awards 2018

 

Shea Hydration Mask

Nominácia na Najlepšia Pleťová Maska – Organic Beauty Awards 2018

 

 

Kontaktné údaje:

Webová adresa: https://marinamiracle.com, https://marinamiracle.sk

Facebook: https://www.facebook.com/marinamiracle.no/

Instagram: https://www.instagram.com/missmarinamiracle/?hl=sk

E-mail: info@marinamiracle.com

 

 

Ďakujeme Vám za rozhovor a prajeme veľa úspechov! :)

 

Autor: Nikola Jurkaninová

Zákaznícka zóna

Koľko ušetríte?

Na našej stránke používame Cookies. Slúžia na skvalitnenie služieb a štatistiky návštevnosti.