Netradičná Mafinkáreň v Prešove

Čerstvé chutné muffinky, skvelá káva od lokálneho výrobcu a posedenie na hojdačkách?

 

Lákavé farebné cupceaky

 

Navštívte netradičnú cukráreň, ktorá prináša sladký a chutný koncept do Prešova. Mafinkáreň plnú chutných muffiniek a cupceakov rozličných chutí, môžete nájsť na Hlavnom námestí v Prešove. Sladký unikát na východe slovenska ponúka skvelú alternatívu pre oslavy, rande, či príjemné posedenie. 

Muffinky na oslavy, darčeky pre potešenie, príjemné posedenie či narýchlo na cestu so sebou,... Každé ráno vás čakajú čerstvé, z kvalitných surovín a ovocia. Krémy len z poctivého masla.  

K chutným koláčikom si môžete dať skvelú kávu od lokálneho výrobcu a ozvláštniť si deň posedením v neobyčajnom hojdačkovom interiéri.

Prinášame vám rozhovor s Dáškou, ktorá priniesla tento chutný a zaujímavý nápad do Prešova. 

 

Dáška a jej Mafinkáreň na Hlavnej 122 v Prešove

 

1. Ako vzniklo Vaše podnikanie? Čím ste sa inšpirovali?

S myšlienkou na predaj cupcakov a muffinov som sa pohrávala už niekoľko rokov. Ja tie muffiny a cupcaky proste milujem. Koláčik v papierovom košíčku je úžasný v tom, že ho môžete jesť aj na ulici aj doma pri káve.  Deti zbožňujú muffinky, ak im dáte na výber z viacerých koláčov, vždy si vyberú muffinky. Mala som to odskúšané na mojej dcére, ktorá športuje a na každú domácu súťaž som piekla  viac ako 100 muffinov.  Vždy sa zjedli ako prvé, len sa po nich zaprášilo.


Netradičné čierne cupceaky

 

2. Prečo ste sa rozhodli práve pre takýto typ prevádzky?

Pre takýto typ prevádzky som sa rozhodla preto, lebo mám rada nové a netradičné veci, tradičných cukrární máme v Prešove niekoľko, ale ak by ste chceli ochutnať niečo iné, nemáte kam ísť.

 

3. Ako dlho Váš podnik funguje?

Mafinkáreň sme otvorili v marci 2017.

 

4. Prešiel podnik nejakou zásadnou zmenou počas svojho fungovania?

Od otvorenia sa stále držíme toho, čo sme sa rozhodli robiť. Predaj cupcakov a muffinov nie je na Slovensku tradičný, a už vôbec nie prevádzka, ktorá by bola zameraná iba na tieto produkty. Jediné čo sme trochu upravili sú jednotlivé druhy a chute cupcakeov, nakoľko zákazníci stále uprednostňujú tradičné a známe príchute. Od niektorých chutí sme upustili, iné sme naopak pridali.

 

5. Koľko ľudí stojí za vznikom a prevádzkou Mafinkárne?

Máme 3 zamestnancov a ja behám medzi cukrárskou výrobou a cukrárňou. Mafinkáreň vznikala za pomoci mojej dcéry, priateľa a skvelých kamarátok.

 

6. Ako sa Vám darilo zo začiatku?

Ťažko odpovedať na túto otázku. Máme otvorené pol roka, sme stále na začiatku. Rozbehnutie akejkoľvek prevádzky potrebuje čas. Aj keď je Mafinkáreň na Hlavnej ulici v Prešove, ešte stále o nás veľa ľudí nevie, a aj keď nazrú, sú prekvapení, že niečo také v Prešove máme. Podľa môjho názoru, bohužiaľ, centrum Prešova nie je také živé a rušné ako v iných hoci aj menších  mestách.

 

7. Ako ste sa rozhodli pre danú lokalitu?

V Prešove máme krásne námestie, vždy sa mi viac páčil ruch na ulici ako v nákupnom centre. Do každého mesta na námestie patrí dobrá cukráreň, či už pre turistov alebo domácich.

 

8. Čo považujete za vaše najsilnejšie stránky, ktoré Vás odlišujú od ostatných?

Našou najväčšou prednosťou je, že v našich krémom, aj pri súčasných závratných cenách masla a mliečnych výrobkov, nájdete iba dobré poctivé maslo. V našich výrobkoch nenájdete žiadne stabilizátory, zmesi ani polotovary. Kladieme dôraz na kvalitu, preto zásadne používame iba čerstvé suroviny a ovocie. Pečieme denne, preto naše koláčiky voňajú čerstvosťou.  

K našim chutným koláčikom podávame skvelú kávu od domáceho výrobcu. Aj takýmto spôsobom sa snažíme podporovať domácich predajcov a podnikateľov.

Okrem úžasných koláčikov a kávy je lákadlom pre ľudí a hlavne pre deti a mladú generáciu náš interiér zariadený hojdačkami. V rovnakom „hojdačkovom“ štýle máme zariadenú aj terasu, ktorá je skvelým miestom aj na detské oslavy . Takmer každý, kto k nám príde, si rád na hojdačkách posedí a urobí nejakú fotku.

 

Mafinkaren6.JPG

Netradičný "hojdačkový" interiér

 

9. Akým spôsobom ste si získavali zákazníkov?

Získavanie zákazníkov je dlhodobý a nikdy nekončiaci proces . Máme Facebookovu stránku, robíme ochutnávky, zapájame sa do kultúrno spoločenského diania v Prešove. Mohli ste nás stretnúť na Pivnom festivale, či na Festivale dobrej chuti .

 

Mafinkáreň na festivale

 

10. Aké máte plány do budúcna?    

Predovšetkým zdokonaľovať to, čo sme už začali. Rozširujeme ponuku o bezlepkové a bezlaktózové výrobky, skúšame nové chute. V hlave mám ešte  veľa nápadov na rozšírenie ponuky, tak uvidíme, čo z toho ľudí osloví.

 

11. Čo by ste poradili budúcim podnikateľom?

Odhodlanie, pevné nervy a trpezlivosť.

 

12. Aký je Váš názor na aktuálnu gastro situáciu v Prešove?

Podnikať v oblasti Gastra nie je jednoduché. Obdivujem každého, kto príde s nejakým zaujímavým nápadom. V Prešove nájdete všetko od pizze, kebabu, trdelníka až po reštaurácie s veľmi dobrou kuchyňou. Stačí si len vybrať.

 

Autor: Martina Ráczová

 

Zákaznícka zóna

Koľko ušetríte?

Na našej stránke používame Cookies. Slúžia na skvalitnenie služieb a štatistiky návštevnosti.