Navštívte s nami rodinnú včeliu farmu MEDÁREŇ

Rodinný včelí ranč MEDAREŇ tu je pre tých ľudí, čo dbajú o svoje zdravie, pre tých, čo majú radi prírodné produkty. Prečítajte si zaujímavý rozhovor s majstrom včelárom, pánom Milanom, ktorý nám vyrozpráva sladký príbeh jeho rodinnej včelej farmy - MEDÁREŇ.

 

 

1. Aké produkty vyrábate a prečo ste si vybrali práve tieto?

Naša rodinná včelia farma MEDÁREŇ sa venuje výrobe a spracovaniu pravého včelieho medu a ostatných včelích produktov. Okrem medu ponúkame najmä obnôžkový včelí peľ, propolis a materskú kašičku. Vyrábame tiež sviečky. História včelárenia v našej rodine siaha až do polovice minulého storočia. Práve rodinná tradícia je dôvodom, prečo som sa rozhodol venovať včeláreniu. Včelárenie ma zblížilo s prírodou viac ako čokoľvek pred tým. Pri včielkach sa cítim skutočne šťastný, a to je ďalší z dôvodov, prečo sa včeláreniu venujem. Našu včeliu farmu každým rokom zväčšujeme, keďže záujem o naše produkty exponenciálne rastie. Treba ale povedať, že vsádzame na kvalitu a nie na kvantitu. Naši zákazníci to vedia a oceňujú to.

 

2. Aká je podľa vás situácia farmárov v súčasnosti v porovnaní s minulosťou?

Myslím si, že situácia v chove včiel sa v posledných rokoch skomplikovala kvôli používaniu neonikotinoidov v poľnohospodárstve. Problémom je aj výsadba monokultúrnych plodín  a choroby včiel. Ani podpora pre včelárov zo strany štátu nie je dostačujúca. Na druhej strane treba povedať, že podpora verejnosti je každým rokom väčšia, a to je asi to najpodstatnejšie. Taktiež stále viac mladých ľudí začína včeláriť, čo možno považovať isté pozitívum. 

 

Včelia farma MEDÁREŇ

 

3. Aké bolo farmárčenie na začiatku?

Začiatky v každej oblasti sú náročné. Avšak mojou výhodou bolo, že včeláreniu sa v minulosti venovali moji predkovia. Pred pár rokmi som založil značku MEDÁREŇ a pod touto značkou predávame naše včelie produkty. Včelárenie je komplexná veda, nie je jednoduché. Ak ale niekto farmárči s oduševnením, zápalom a lásku, ak niekto robí to, čo ho baví, ani náročnosť a komplexnosť ho nemôže odradiť. Práve naopak.

 

4. Kde a ako ponúkate vaše produkty na predaj? Využívate aj internet či profily na sociálnych sieťach?

Naše produkty ponúkame prostredníctvom nášho eshopu na webovom sídle MEDÁRNE. Využívame aj facebook, včelie produkty predávame aj formou predaja z dvora priamo na našej rodinnej včelej farme MEDÁREŇ a tiež prostredníctvom obchodov so zdravou výživou.

 

Agátový med z MEDÁRNE vhodný aj ako dar pre hostí na vašej svadbe

 

 

5. Máte stabilných odberateľov z gastro priemyslu? Uvítali by ste ich viac? Ak áno, prečo ich podľa vás aktuálne nemáte?

Máme niekoľko stabilných odberateľov z hotelového priemyslu, no ide skôr o odbyt darčekových balení medov na svadby. Určite by sme uvítali nových odberateľov z gastro priemyslu, v každom prípade sme pripravení na nových odberateľov. Máme overené kvalitné produkty, používame nerezové náradie, žiadne hliníkové nádoby na uskladnenie medu, ale nerez. Včelárime na poliach, lúkach a v lesoch regiónu Požitvie – Širočina. Veríme, že ponuka našich včelích produktov osloví prevádzky v gastro priemysle.

 

 

Úspechy MEDÁRNE

MEDÁREŇ ponúka kvalitný včelí med, čo potvrdila aj medzinárodná odborná porota na  medzinárodnej včelárskej konferenci APISLAVIA v Kazachstane. Náš agátový med tu    získal  bronzovú medailu v konkurencií medov z Európy a Ázie. Dá sa to považovať nielen za  úspech MEDÁRNE, ale aj úspech Slovenskej republiky. Toto ocenenie je pre nás záväzkom,  aby sme v produkcií kvalitných medov pokračovali, a aby sme naše včelstvá udržovali v čo  najzdravšom stave.

 

 

 

 

 

 

Kontakt

Osobný odber:

Horská 88, Nevidzany, okres Zlaté Moravce,

Komárnická 11, Bratislava,

Cabajská 28, Nitra

 

Doručujeme aj prostredníctvom Slovenskej Pošty, a.s.

 

Web: www.medaren.sk

Facebook: www.facebook.com/medaren

Email: med@medaren.sk

Telefón: 0915183450

 

Autor: Lenka Budaiová

Zákaznícka zóna

Koľko ušetríte?

Na našej stránke používame Cookies. Slúžia na skvalitnenie služieb a štatistiky návštevnosti.