Mydlove – Prírodnú kozmetiku z Trenčianskych Teplíc si jednoznačne zamilujete.

 

Aj vy milujete rôzne druhy, tvary a vône mydielok ? Mydlove - Prírodná kozmetika z Trenčianskych Teplíc vyrába mydielka tvorené s láskou. V ponuke nájdeme rôzne vône mydielok. Viac sa dočítate v rozhovore, ktorý nám poskytla Marianna Masaryková.

 

1. Čo sa rozumie pod príbehom Mydlove?

Dlhú dobu som sa venovala výrobe prírodných mydiel na teoretickej úrovni, ale neodvažovala som sa ich skutočne vyrábať. Zlom prišiel keď sa moja dcérka narodila so suchou ekzematickou pokožkou na ktorú nezaberali žiadne predpísané krémy. Rozhodla som sa, že pre ňu vyrobím mydlo z kozieho mlieka. Kozičky chovajú pribuzní, tak som to skúsila. Vytvorila som si vlastný recept spojením bambuckého masla, olivového  a kokosového oleja. Hneď prvé mydlo sa mi podarilo a na moje prekvapenie aj fungovalo! Dcérku som s ním namazala a nechala pôsobiť 2 minútky, potom som ho zmyla dole. Po týždni nebolo po suchej pokožke už ani stopy.

 

2. Produkty vyrábate priamo v Trenčianskych Tepliciach?

Áno, v Trenčianskych Tepliciach mám výrobňu schválenú hygienou, kde vyrábam svoje výrobky.

 

3. Koľkí ľudia sa na celkovej výrobe podieľa?

Na výrobu som sama, avšak mám pomoc v mamine môjho manžela, ktorá mi pomáha baliť mydielka a tiež pomáha s predajom.

 

4. Aké výrobky ponúkate? Môžete nám predstaviť sortiment?

Mám v ponuke mydielka z kozieho mlieka, bambuckého masla, olivového a kokosového oleja. Mám niekoľko druhov takýchto mydiel: s rakytníkovým a levanduľovým olejom pre zrelšiu pleť, aktívnym uhlím proti akné, s harmančekom na upokojenie podráždenej pokožky,  nechtíkové a škoricové s banánom, medom a ovsenými vločkami.

Tuhé šampóny sú náhradou za komerčné šampóny. Neobsahujú parfémy ani dráždivý SLES, umelé farby či parfémy. Sú veľmi jemné k pokožke hlavy, ale zároveň dobre čistia. Vyrábam ich s použitím esenciálnych olejov citrus – borovica, levanduľa a pomaranč-škorica.

Tuhý kondicionér na vlasy je vyrobený z prírodných olejov a rastlinného emulgačného vosku. Taktiež neobsahuje konzervanty ani umelé farbivá či parfémy. Nezaťažuje vlasy, tie sú vďaka nemu hodvábne jemné, neelektrizujú a ľahko sa rozčesávajú. Všetky tieto výrobky nepotrebujú obal a sú 100 % ekologické a v prírode ľahko odbúrateľné.

 

 

5. Od ostatných výrobcov sa líšite najmä tým, že pridávate do svojich mydiel aj zaujímavé prísady. Prezradíte nám čím ste výnimoční?

Na výrobu používam len ingrediencie ktoré sa nachádzajú v prírode: bambucké maslo, olivový olej či kokosový a ricínový olej, esenciálne oleje, bylinky, kávu, ovocie či zeleninu, ovos, íly, bahná a prírodné farby. Pri výrobe nepoužívam palmový olej.

Rozdiel medzi priemyselne vyrábaným mydlom, ktorý bežne kúpite v drogérii a prírodným ručne robeným mydlom je ten, že v priemyselnom procese sa z mydla odstráni napríklad cenný glycerín. Ten sa potom používa na výrobu hydratačných krémov. Glycerín je prírodné zvlhčovadlo, čo znamená že ťahá vlhkosť z okolitého vzduchu. Mydlove mydlá z Trenčianskych Teplíc obsahujú všetky prírodné zvlhčujúce látky a dokonca ešte mnoho iných zdraviu prospešných látok na zlepšenie pleti. Obsahujú prírodný glycerín, ktorý sa prirodzene v mydle vytvorí procesom saponifikácie. Mydielka neobsahujú žiadne drsné chemikálie.

Moje mydielka sú vyrábané tradičným spôsobom od základu. Takéto mydlo musí zrieť 4-6 týždňov kým je vhodné na používanie. Robím mydlá len v malých várkach. Každé mydielko je originál a s každým sa samostatne vyhrám. Chcem aby boli mydielka nie len príjemné na pokožku, ale aby v kúpeľni aj dobre vyzerali. Používam kvalitné prírodné ingrediencie. Recepty som si vyvinula tak, aby boli mydlá jemné k pokožke, sú krémové s menšími hodvábnymi bublinkami. Každé mydlo je vhodné na iný typ pokožky.

 

Mydlá z kozieho mlieka sú vhodné pre ekzematickú pokožku, ale aj zrelšiu pleť. Pokiaľ je to možné, ingrediencie na výrobu beriem z lokálnych zdrojov. Napríklad kozie mlieko používam čerstvo nadojené z rodinnej farmy v Hornom Sŕní.

 

6. Môže si zákazník výrobky niekde objednať  alebo zakúpiť v obchode?

Súčasťou mojej výrobne v Trenčianskych Tepliciach je aj vzorkovňa kde si ľudia môžu mydielka a šampóny ovoňať, môžu sa tu s nami poradiť a tu si ich môžu aj vyzdvihnúť. Objednať sa tiež dajú prostredníctvom mojej facebookovej stránky, posielam aj poštou. Zároveň som začala dodávať aj do bezobalových obchodov v Trenčíne a v Piešťanoch.

 

7. Zúčastňujete sa aj na rôznych výstavách, trhoch vo Vašom okolí?

Chodievam na rôzne handmade markety a lokálne jarmoky. Keďže mám malé deti vyhľadávam akcie predovšetkým v Trenčíne a v okolí.

 

8. Plánujete nejaké novinky pre svojich zákazníkov?

Plánujem ešte dve rôzne série mydiel.

1. séria budú mydlá z olivového oleja. Tieto mydielka budú veľmi krémové – akoby ste sa naozaj natierali olivovým krémom a budú vhodné na veľmi suchú pokožku. V rámci série mydiel z olivového oleja bude jedno špeciálne, kúpeľné mydlo z Trenčianskych Teplíc. Inšpiráciou mi bola liečivá voda, ktorá vyviera v srdci kúpeľov Trenčianskych Teplíc.  Nechám si to ako prekvapenie čo to bude za mydielko.

2. séria budú soľné mydlá vhodné na normálny až mastnejší typ pokožky. Soľ má v mydle detoxikačné účinky a vďaka kryštálovej štruktúre veľmi jemne pílinguje. Tieto mydielka majú okrem iného výhodu v tom, že sú pevnejšie a dlhšie vydržia aj keď sa nimi umýva celá rodina.  Tieto mydielka sú najvhodnejšie aj na umývanie rúk pretože najdlhšie vydržia.

 

V mojej mysli sa hmýri veľmi veľa nápadov, ktoré chcem postupne realizovať. Pravidelne vyrábam prototypy, ktoré potom testujeme celá rodina a naši známi. Takže v blízkej budúcnosti sa môžu ľudia tešiť na iné nové výrobky z mojej dielne.

 

Kde sa dozvedieť o Mydlove viac?

Facebook: Mydlove - Prírodná kozmetika z Trenčianskych Teplíc

Otváracie hodiny: 

Pondelok: 12:30 – 17:00

Utorok:12:30 – 17:00

Streda: 12:30 – 17:00

Štvrtok: 12:30 – 17:00

Piatok: 12:30 – 17:00

Sobota: ZAVRETÉ

Nedeľa: ZAVRETÉ

Fotografie: Marianna Masaryková.

Lenka Vidumská

 

 

Zákaznícka zóna

Koľko ušetríte?

Na našej stránke používame Cookies. Slúžia na skvalitnenie služieb a štatistiky návštevnosti.