Inteligentná fľaša na víno

 

Doprajete si raz za čas pohár vychladeného bieleho vína, či obľubujete radšej červené? Ak patríte medzi jeho milovníkov, táto novinka vás určite poteší.

 

Fľaša na víno – Kuvée má možnosť wifi pripojenia a je vybavená dotykovým displejom. Na obrazovke sa dozviete informácie ohľadom odrody, ktorú práve pijete, taktiež aj rôzne informácie o vinici a dokonca aj k akému jedlu je víno vhodné. Dotykový displej nahrádza papierovú etiketu na klasickej fľaši.

 

 

Táto fľaša umožňuje aj pripojenie na internet a vy si tak viete objednať akékoľvek nové víno. Momentálne fľaša rozoznáva približne 48 druhov vín z 12 rôznych vinárstiev, v približnej cene od 13 do 26 eur.  Výber vín sa má postupne zvyšovať.

 

Hliníkový obal kazety (ktorý je pri tejto fľaši nutný použiť) spolu s fľašou uchová víno vždy „čerstvé“ počas 30 dní. Z toho vyplýva, že spotrebitelia môžu mať otvorených niekoľko fliaš naraz. Fľaše sú taktiež menšie a ľahšie a taktiež šetrnejšie k životnému prostrediu.

 

 

Obal fľaše je síce nepriehľadný, ale báť sa, že neuvidíte koľko vína vám ešte zostalo sa nemusíte, pretože inteligentná fľaša vám prezradí aj túto informáciu. 

 

Približná cena takejto inteligentnej fľaše sa má pohybovať okolo 150 €. Celkový projekt vznikol v USA a postupne sa dostáva do Európy.

Zdroj: https://restauracie.etrend.sk/restauracie-vino/

Zákaznícka zóna

Koľko ušetríte?

Na našej stránke používame Cookies. Slúžia na skvalitnenie služieb a štatistiky návštevnosti.