EÚ zakáže plastové slamky. Budú vám chýbať? Máme pre vás dokonalú náhradu!

Návrh zákazu jednorazových príborov, tanierov či slamiek vo Veľkej Británii skutočne inšpiroval aj ďalšie krajiny a podobný zákaz sa zrealizoval aj na území EU. Predaj týchto predmetov bude zakázaný, obmedzený, prípadne pred ním bude varovaný. Návrh komisie má chrániť oceány pred ďalším znečišťováním.

V Los Angeles však existuje alternatíva, ktorá bežné slamky doslova "schová do vrecka". Táto opakovane použiteľná, skladacia slamka na kľúčoch môže byť poslednou slamkou, ktorú ste kedy používali.
Slamka má svoje vlastné puzdro, do ktorého efektne zapadá a potom sa v podstate sama zostaví. Tento vynález sa dokáže sklopiť až na veľkosť kľúča od auta a pripojiť sa na kľúčenku.


Inšpiráciou pre skladacie slamky sú práve plastové slamky. Plastová slamka predstavuje položku, ktorá je tak ľahko odstrániteľná z nášho života a v podstate je úplne zbytočná.

Jednoduchá na používanie

Udržateľnú slamku je možné použiť v horúcich, studených aj vlažných nápojoch. A nemusíte sa báť ani jej znečistenia, pretože každú slamku získate s prenosnou čistiacou stierkou, prípadne sa dá pohodlne vyčistiť aj v umývačke riadu. Slamky sú vyrobené z mäkkej gumy. Na rozdiel od kovovej slamky to nie je ostrý predmet, takže je to pre deti bezpečnejšie.

„Je pre nás skutočne dôležité, aby táto položka bola prístupná všetkým ľuďom so všetkými fyzickými schopnosťami. Američania používajú každý deň približne 500 miliónov slamiek. To je dostatok slamiek, ktoré dokážu obliehať okolo zeme 2,5 krát.

Najhoršie je recyklovanie

A najhoršie na tom je je, že väčšina plastových slamiek sa nedá recyklovať, čo znamená, že po stáročia znečisťujú naše krajiny a oceány. Uisťujeme sa, že to bude životaschopná alternatíva k plastom na jedno použitie.  V súčasnosti sú naše puzdrá vyrobené zo 100% recyklovaného plastu. Naším poslaním je odstrániť plasty na jedno použitie, takže toto je produkt, ktorý to berie do úvahy.“

Zdroje:                                     
https://www.youtube.com/; https://fashionjournal.com.au/; https://refresher.sk/                 

Autor:
Mária Mauritzová        

Zákaznícka zóna

Koľko ušetríte?

Na našej stránke používame Cookies. Slúžia na skvalitnenie služieb a štatistiky návštevnosti.