Aplikácia Hungry Slovak bojujúca proti plytvaniu s jedlom

Zdroj: https://foodtank.com/news/2016/12/food-industry-shares-food-waste-reduction-efforts-new-report/

 

 

Aplikácia Hungry Slovak, ktorú vytvorili šikovní Slováci bojuje proti vyhadzovaniu jedla a pomáha prerozdeľovať zvyšky potravín.

 

 

Hungry Slovak je aplikácia, ktorá sa snaží pomôcť reštauráciám k šetreniu potravín a obmedziť to, aby končili v koši. Vďaka aplikácii môžu reštaurácie upozorniť zákazníkov a poskytnúť im informácie o jedlách, ktoré sa v daný deň nepredali, skončili by v koši, pretože na nasledujúci deň by ich už nevyužili.

 

Do aplikácie zadajú sumu jedla, za ktorú si môžu ľudia jedlo kúpiť. Pravidlom však je, že maximálna suma za jedlo nesmie prekročiť 5 eur. Reštaurácie na tomto síce nezarobia, náklady im to však pokryje, jedlo neskončí v koši a Slováci sa tak môžu najesť za lacnejšie.

 

Zdroj: http://time.com/3842277/food-waste-and-feeding-the-hungry/

 

Takýto systém je výhodný najmä pre študentov a dôchodcov, ktorí si nemôžu dovoliť každodenné stravovanie v reštauráciách. V zahraničí je takéto riešenie už bežné a my sa musíme snažiť, aby túto aplikáciu využívalo čo najviac z nás a čerstvé jedlo tak nekončilo deň čo deň v koši. Ak vás tento projekt zaujal, viac informácii sa dozviete priamo na stránke.

 

 

 

 

Paľová

Zdroj: https://www.startitup.sk/slovaci-vyvinuli-jedinecnu-appku-ktora-bojuje-proti-plytvaniu-potravin-aj-hladu/

 

 

 

Zákaznícka zóna

Koľko ušetríte?

Na našej stránke používame Cookies. Slúžia na skvalitnenie služieb a štatistiky návštevnosti.