Zimné sety pre vaše detičky od ElMia creativity

 

 

 

 

1. Čo vás viedlo k založeniu vašej značky?

Bola to dlhá cesta. Napriek tomu, že pre ľudí zvonku to môže pôsobiť ako rozhodnutie zo dňa na deň, v mojej hlave sa tento plán formoval už od roku 2009..dokonca,keď nad tým tak premýšľam, tak vášeň k háčkovaniu som pocítila už asi ako 9 ročná, keď ma známa mojej maminky brávala k sebe a učila ma háčkovať :) čiže stále si myslím, že platí pravidlo, že ak do vás niečo zasejú v detstve, zostane to tam navždy :)

Ale k založeniu konkrétne ElMia creativity ma popostrčil môj muž. Aktuálne hrávam bábkové divadlo pre deti, takže fixnú prácu mám, ale môj Adam ma nakopol po dlhšej odmlke od tohto druhu práce, ktorým je ElMia . V roku 2009 vznikol projekt BruKaM vecičky, ktorý som musela zo súkromných dôvodov ukončiť a tak som nechala visieť vo vzduchu niečo ,čo milujem a venovala sa iným veciam.. Pri prezeraní starých prác z BruKaM vecičiek sa ma spýtal, že prečo som to vlastne nechala zapadnúť prachom a či to znova nechcem rozbehnúť..a tak som do toho išla. Zmenila som názov na ElMia (Eliška + Mia+ mIkino- mená mojich detí) creativity a rozšírila záber aj o maľovanie na textil a aktuálne pokukujem po kurzoch šitia :) Mojím snom je nielen tvoriť vlastnú značku, ale ukázať ľudom, že ručné práce sú niečo úžasné, čo vás vytrhne z hektiky tohto sveta, a preto na svojej fb stránke ponúkam rôzne linky, vychytávky a nápady.

 

 

 

 

2. Aké rôzne tvary, farby a veľkosti čapíc pre deti máte v ponuke?

Na túto otázku vám neviem dať jednoznačnú odpoveď. Zhrniem to do “VŠETKY” :) pracujem na základe objednávok od klientov - napíšeme si, povedia mi svoju predstavu, ja im prednesiem svoj návrh a vždy prídeme k nejakému spoločnému záveru..Takže u mňa nájdete karnevalové čiapky, ako aj jemnučké detské čiapočky pre novorodeniatka, neutrálne čiapky pre mužov, ako aj klasiku pre staršie dámy.  Mojou špecialitou sú ale 3D priestorové čiapky pre deti i dospelých a najnovšie pracujem na projektoch #nikdynebudsam , ktorý sa týka maľovania na textil a #onplusonarovnasavelkalaska  projektík, ktorý je spomienkou na tie večne vyškriabané srdiečka vo výťahoch alebo na laviciach A+K=VL a pripomína nám,že tá partnerská láska medzi mužom a ženou je proste niečo špeci . Sú to projektíky, ktoré majú príbeh- chystám sa k nim napísať aj blogy. Pre tentokrát len poviem, že sú na podporu dobrých vzťahov a manželstiev a za ich vznikom je celý môj život.

 

 

 

 

3. Má u vás zákazník možnosť kúpy setu zimných doplnkov pre dieťa?

Samozrejme, robím malé sety (čiapka + nákrčník), ale aj veľké sety (čiapka+ rukavičky + deka ). Varianty sú rôzne- všetko záleží od dopytu :)

 

 

 

 

 

 

4. Z akých materiálov vyrábate čapice, rukavice a šály?

Mám veľmi rada merino vlnu..kto nie,však? :) primárne háčkujem, takže pracujem s vlnami, ktoré sú jemné, mäkké a pružné. Hlavnou podmienkou pre mňa je, aby človek, ktorý bude danú vec nosiť nebol prepotený ako myš alebo by sa škriabal každú sekundu na hlave, či krku. Ak by sme hovorili o projekte #nikdynebudsam , tak tam sa jedná o maľovanie na textil a vtedy sa snažím vyberať tričká, ktoré budú pohodlné, nekrčivé, ale žiadna umelina. Mám svoj obchodík odkiaľ ich kupujem a zatiaľ ma tam nesklamali.

 

 

 

 

 

 

5. Pre deti akých vekových kategórií doplnky vyrábate?

Od novorodeniatok (robila som už čiapočku aj pre predčasniatko )až po babičky vekové limity nemám a ani ich neriešim- mojím cieľom je vyrobiť pre klienta to, po čom túži. Ale musí to byť môj nápad- daná vec musí niesť môj “podpis”.

6. Aké novinky chystáte do budúcna?

Aktuálne zháňam kamennú predajňu, venujem sa teraz v tomto období skôr podnikateľskej časti ako samotnej tvorbe. A s obchodíkom prídu aj spomínané novinky- túžila by som robiť kurzy, posúvať túto činnosť ďalším ľuďom :) takisto pracujem na nových nápadoch, ale to zatiaľ neprezrádzam, lebo to musí byť predsa prekvapko.

 

 

 

 

Pracujem aj na spustení blogu ElMia creativity, v ktorom potrebujem vysvetliť, kto som vlastne zač :D a prečo toto celé robím (verte mi, že to nie je ani na 20 článkov, nieto ešte na jeden) Za ElMia creativity stojí veľmi dlhý príbeh prepletený mojím súkromným životom a odhodlaním ukázať ľuďom, že “ľubiť “ sa oplatí.

Istotne však primárne ostávam pri háčkovaní a maľovaní na textil. Je to moja vášeň. Presne v tom som sa našla a skutočne to mám rada- nemusím sa do ničoho nútiť, lebo nápady idú samé od seba :)

 

 

 

 

Kontakt:
Katarína Bruteničová
ElMia creativity
www.facebook.com/ElMiacreativity
0915766170
elmiacreativity@gmail.com

 

Za rozhovor ďakujem pani Katke.

 

 

Autor : Zuzana Bánska


 

 

 

Zákaznícka zóna

Koľko ušetríte?

Na našej stránke používame Cookies. Slúžia na skvalitnenie služieb a štatistiky návštevnosti.