Vôňa dreva nielen do vašej kuchyne od Stolárstvo Konrád

1. Kedy vznikla vaša značka?

Značka vznikla myslím v roku 2017, dovtedy som sa venoval najmä výrobe na objednávku s otcom. Avšak mal som chuť venovať sa aj niečomu vlastnému, dizajnovému a keďže som mal plno nápadov začal som predávať na Sashe.sk. S tým mi pomáha aj moja priateľka, ktorá sa stará o "výzor" obchodu, teda všetky fotografie, logo a podobne.

 

2. Čo vás inšpirovalo práve k stolárčeniu?

K stolárčine som mal blízko najmä kvôli otcovi. Otec je stolár a naša dielňa je súčasťou nášho domu, takže som žil v tomto prostredí odmalička. Neskôr som vyštudoval stolárčinu aj na strednej škole a postupom času som sa pridal k otcovi a robili sme spolu zákazkovú výrobu, čomu sa venujeme dodnes. Ja som však chcel tvoriť aj niečo svoje - pekné, minimalistické, účelové a práve drevené doplnky do domácnosti sa mi páčili. Nad krájacími doskami a podnosmi som začal uvažovať najmä kvôli mojej mame, pretože tá chcela, aby som jej niečo vyrobil do novej kuchyne, ale nechcel som vyrobiť len klasickú rovnú dosku, ale dať do toho nejaký nápad.

 

 

 

 

3. Z akých rôznych materiálov tvoríte a vyrábate?

Výrobky sú hlavne z masívu, najčastejšie používam dub, buk, jaseň a občas vyrobím niečo z orecha, tie výrobky sú však luxusnejšie a to a prejaví mnohokrát aj na cene. Zákazníkom sa najviac páči práve ten dub, pretože vyzerá prírodne a je sám o sebe pekný, stačí keď je ošetrený len prírodným olejom. Na svojich výrobkoch si dávam záležať, aby spĺňali určité normy, používam lepidlá, ktoré sú nezávadné pre ľudí, ale vydržia aj nápor vody, tak isto drevo ošetrujem olejmi alebo lakmi, ktoré sú vhodné na styk s potravinami.

 

 

 

 

4. Aké sú vaše najpopulárnejšie produkty, ktoré vyrábate?

No najpopulárnejší výrobok je určite doska na krájanie so zásuvkou, tej mám najviac predaných kusov a to bol hlavne aj taký (dobrý) štart môjho predaja. Krájacie dosky celkovo majú veľký úspech. Potom určite podnosy a drevená miska pre deti v tvare macíka.

 

 

 

 

 

 

5. Aké pomôcky a vylepšenia do domácnosti si zákazníci môžu od vás zakúpiť?

Všetky výrobky sú určené hlavne do interiéru - do domácnosti ako sú krájacie dosky, podnosy a iné, ale vyrábam aj veci určené pre deti, alebo veci určené do celej domácnosti, ide väčšinou o menšie výrobky, ale mám v ponuke aj postele a stoly.

 

 

 

 

6. Kde vás môžu zákazníci nájsť?

Predaju sa venujem najmä cez internet sashe.sk, stolrem.sk, ale aj na facebooku a instagrame, na jarmoky chodím menej, väčšinou iba pred Vianocami. Bol som na Dobrom trhu, Vianoce v tržnici, Sashe v tržnici alebo aj v Stupave v synagóge. Tento rok sa asi zase objavím na niektorých z týchto trhov.

 

 

 

 

7. Aké novinky chystáte do budúcna?

Mám naplánovaných viac nových výrobkov, bude sa jednať najmä o výrobky do domácnosti, ale v inom dizajne ako doteraz. Začal som sa venovať vyrábaním doplnkov pre zvieratá, niektoré výrobky už mám zverejnené, z niektorých mám zatiaľ spravené "prototypy", zatiaľ nie sú ešte dokončené a nafotené. Ďalej chcem otvoriť vlastný e-shop. Aj na tom už pracujeme, takže dúfam že všetko bude čoskoro hotovo.

 

 

 

 

Za rozhovor ďakujem pánovi Jakubovi. 

 

 

Kontak:
Jakub Konrád stolrem s.r.o
Tel. číslo: 0905752664
Sídlo: Hradište pod Vrátnom 75,
Sashe: https://www.sashe.sk/StolarstvoKonrad
Web stránka:https://www.sashe.sk/StolarstvoKonrad
Instagram a facebook:  StolarstvoKonrad

 

Autor: Zuzana Bánska

Zákaznícka zóna

Koľko ušetríte?

Na našej stránke používame Cookies. Slúžia na skvalitnenie služieb a štatistiky návštevnosti.