Už žiaden toaletný papier! Používajte bidet alebo toaletnú látku

Viete si predstaviť svoj život bez toaletného papiera?  Možno áno a možno nie, ale pravdou zostáva, že na výrobu toaletného papiera padne ročne niekoľko miliónov stromov, čo je alarmujúce. Preto je potrebné uvažovať nad vhodnými alternatívami ako je bidet alebo používanie toaletných látok.

 

Toaletná látka

Po látkových odličovacích tampónikoch a látkových vložkách prichádza narad toaletná látka.

Niektorí používajú látkovú alternatívu iba na malú potrebu, iní úplne. Látky odkladajú do úložnej nádoby a potom ich perú ako hociktoré iné látky. Že sa vám to nezdá príšliš „in“ a hygienické? Pozitívne pôsobí fakt, že ani spodné prádlo bežne nevyhadzujeme a  býva podobne ušpinené ako toaletná látka.

Vďaka látkovému toaletnému „papieru“ dokážete nielen ušetriť peniaze, ale tiež sa správate priateľsky ku životnému prostrediu. Tak možno to stojí za zváženie, čo poviete?

Druhou možnosťou ako nahradiť toaletný papier je inštalovanie bidetu.

 

 

Bidet

Nahradiť toaletný papier bidetom nie je žiadna novinka, ale v posledných rokoch sa dostáva do popredia vďaka svojmu ekologickému aspektu.

Len si predstavte ako čisto sa budete cítiť, keď si po každej potrebe očistíte svoje intímne časti vodou. Ako keby ste sa zakaždým osprchovali.

Oproti toaletnej látke má výhodu v tom, že nemusíte nič nikde skladovať a opätovne sa trápiť s praním použitých kúskov.

Malou nevýhodou je množstvo použitej vody, ktoré vo väčšej rodine bude predstavovať veľký nárast oproti bežnému štandardu.

Ak sa bojíte, že inštalovanie bidetu bude finančne a priestorovo náročné, potešíme vás. Dnes už nemusíte kupovať celý bidet, stačí si kúpiť špeciálne sedátko alebo domontovať takzvaný sprejer ku vašej toalete.

 

 

Tak ktorý eko-spôsob si vyberiete?

 

Autor: Miroslava Klvačová

Zákaznícka zóna

Koľko ušetríte?

Na našej stránke používame Cookies. Slúžia na skvalitnenie služieb a štatistiky návštevnosti.