Svadobné dekorácie vyrobené na mieru od MagicArt

Spoločnosť MagicArt už sedem rokov tvorí svadobné dekorácie, ktoré sú ručne a s láskou vyrábané a každý zákazník má možnosť vlastného návrhu dekorácie. Tieto handmade dekorácie pritiahnu pozornosť všetkých svadobných hostí a hocijakú miestnosť. 

 

 

 

 

1. Ako vznikla Vaša spoločnosť? Aké boli jej začiatky?

Keď sa pozriem späť, musím sa usmiať nad začiatkami môjho MagicArtu. Spoločnosť MagicArt vznikla pred siedmimi rokmi, keď som bola so staršou dcérkou na materskej. Som aktívny človek a napriek tomu, že mi dcérka nedovolila sa moc vyspať, cítila som veľkú vnútornú potrebu realizovať sa. Do práce som sa nechcela vrátiť hneď, hlavnou prioritou bola pre mňa dcérka. Moja mama mi vnukla nápad, aby som začala tvoriť veci z papiera. Ako sa hovorí, mama nás pozná najlepšie a platilo to aj v tomto prípade. Vrátila ma do detstva, kde som roky tvorila veci z papiera. Keď boli Vianoce, dlhé hodiny som neváhala stráviť pri balení a zdobení darčekov, keď mal niekto v rodine sviatok, vždy som mu vyrobila pohľadnicu, rada som si vyrábala zápisníky, vlastné dekorácie, zdobila si izbu podľa jednotlivých ročných období a sviatkov.
Manžel ako veľký pragmatik bol absolútnym skeptikom voči tomuto nápadu. Neveril, že si niekto kúpi pohľadnicu cez internet a bude ochotný zaplatiť aj poštovné. Nikdy nezabudnem, ako som mala rozpočet na prvý nákup materiálu 50 eur. Dnes vyrábam pohľadnice aj v hodnote 40 – 50 eur za 1ks.
Neprišlo to samo od seba, sú za tým nespočetné noci práce, vymýšľania dizajnu, rezania, hľadania dodávateľov materiálov, a hlavne snaha byť vždy originálny. Pred siedmimi rokmi nebol ešte taký veľký bum handmade tvorcov, ktorí sa venujú tvorbe papierových tlačovín. Dnes je situácia úplne iná. Mňa to však posúva stále dopredu. Hlavu mám plnú nápadov, jediné čo mi chýba je, že deň má len 24 hodín.

 

 

 

 

 

 

2. V čom vidíte najväčšiu výhodu handmade svadobných dekorácií, ktoré ponúkate?

Ako Don Bosco hovorí: „Keď je čas na prácu, treba pracovať, keď je čas oslavovať, treba tieto okamihy vyzdvihnúť a načerpať z nich silu do všedných dní.“ S touto myšlienkou som sa úplne stotožnila a v nej sa skrýva odpoveď na vašu otázku. Svadba, krst, promócie, narodeniny, výročie, prijímanie...či akékoľvek iné vzácne okamihy sú veľkým darom v živote. Zaslúžia si patričnú pozornosť. Handmade výrobky dokážu výnimočne podčiarknuť tieto krásne chvíle. Nie je to otázka financií. Nespočetne veľakrát sa mi podarilo rozplakať od dojatia druhého človeka, často aj mužov jednou pohľadnicu, kartičkou, albumom, ktorý bol robený na mieru.

Najväčšou a najvzácnejšou výhodou handmade výrobkov je ČAS, ktorý človek venuje pri ich výrobe pre toho druhému. S veľkým darom empatie a vcítenia sa do vkusu a pocitov toho druhého, dokážeme preniknúť takýmto darom až do samého srdca a duše obdarovaného.

 

 

 

 

3. Aké sú rozdiely medzi Vašimi svadobnými dekoráciami a tými, ktoré môžeme nájsť aj v bežných obchodoch?

Často zvyknem hovoriť aj mojim zákazníkom, keď sa ma pýtajú na svadobné dekorácie, že dnes neexistujú snáď svadobné dekorácie, ktoré by boli viac alebo menej krajšie. Je to vec osobného vkusu a čo sa páči mne, to je pre mňa automaticky krásne. Veľkým rozdielom v dnešnej konzumnej spoločnosti, kde je prebytok všetkého, aj v tomto smere, že tieto dekorácie, ktoré sú masovo tlačené podľa nejakej predlohy, nemajú „dušu“. Chýba mi dotyk konkrétneho človeka. Hoci sú krásne, sú neosobné. Preto sa vrátim k tomu, že najviac ako môžeme vyzdvihnúť a ozdobiť naše výnimočné chvíle je, že im darujeme svoj čas. Po rokoch tvorenia už niekedy viem po troch vetách rozpoznať vkus a víziu zákazníka. A to zas mne ušetrí veľa času pri tvorení. Empatia je v tomto jedným zo základných pilierov môjho tvorenia. Množstvo snúbencov hľadá tie najkrajšie dekorácie na svoju svadbu. Ponúkate svojim zákazníkom aj dekorácie “na mieru“? Zákazník si teda môže sám navrhnúť dekoráciu, ktorú mu zhotovíte?
Vždy sa snažím vyrábať dekorácie „na mieru“.  Rada počúvam predstavy svojich zákazníkov, ich pocity a túžby. Je to pre mňa pri každej zákazke veľká česť byť súčasťou ich vzácnych životných okamihov. Každá objednávka je pre mňa jedinečná, preto ani nemám štandardný vzorkovník odtieňov.
Dnes je trochu na škodu trend, objednávať si zákazky podľa obrázku. Ak to nie je od konkrétneho autora, tak upozorním, že sa  môžem  inšpirovať, ale kopírovať  tvorbu nebudem. Ak si zákazník priamo želá rovnakú dekoráciu a nie je z mojej galérie, bohužiaľ vtedy slušne zákazku odmietnem. Mám rešpekt voči druhým autorom a zároveň aj voči sebe samej.

 

 

 

 

4. Aké rôzne svadobné dekorácie ponúkate?

Je to celá kolekcia, ktorá začína rozlúčkou so slobodou, pohľadnica, album pre nevestu od družičiek, pozvánky na rozlúčku so slobodou. Pri svadbe je to svadobné oznámenie, menu, menovky, zasadací poriadok, knihy hostí, svadobný album, čoraz viac obľúbených pohľadníc ako poďakovanie pre rodičov, starých rodičov a súrodencov od svadobného páru, darčeky pre hostí v podobe papierovej tortičky, škatule na svadobné pohľadnice, výslužky, pri redovom/ venčekovom tanci, rôzne špáradlá s textami na mieru.

5. Aká bola najšialenejšia dekorácia na svadbu, ktorú ste vyrobili?

Pre mňa žiadna dekorácia nie je šialená, na to som ja príliš otvorená všetkým predstavám. Na Slovensku sme ešte stále pomerne konzervatívni, čo sa týka svadieb. Niekedy ma prekvapia predstavy  a vkus zákazníkov, ale  nie je to nič, čo by som považovala za bláznivé.

 

 

 

 

6. Podľa Vášho názoru, prečo väčšina snúbencov nakupuje svadobné dekorácie, ktoré sú priemyselne vyrobené viac, ako tie, ktoré sú vyrobené ručne?

Stále je to vo väčšine otázka financií. V našej krajine len veľmi pomaly začíname oceňovať námahu, čas a originalitu handmade tvorcov. Nie je to 8 hodinová práca. Sú za tým dlhé, dlhé hodiny práce. Sama si fotím produkty, komunikujem so zákazníkmi, hľadám dodávateľov, administratívne povinnosti a až potom môžem tvoriť. Toto všetko sa týka každej dekorácie. 
Dnes je však čoraz viac ľudí, ktorí hľadajú nielen kvalitu, ale hlavne individuálny prístup, niečo čo bude mať v sebe už spomínanú „dušu“. Všetky tieto dekorácie voňajú láskou ku kráse a človečinou. Je to na dobrej ceste, ale čaká nás ešte dlhý kus prejsť.
Niekto si povie, že je to len zlepiť papier s papierom, ale je to ako pri všetkom, keď sa veci robia s láskou a jedinečným spôsobom, či je to tvorba šperkov, pečenie tort, výroba a navrhovanie kabeliek, oblečenia. Všetko sa dá robiť masovo, ale aj individuálnym prístupom. Rozdiel vidieť hneď na prvý pohľad.

 

 

 

 

7. Máte v pláne rozšíriť Váš sortiment o nové svadobné dekorácie? Ak áno, o aké?

Stále mám v hlave veľa nápadov pri dizajne svadobných oznámení, kníh hostí, albumov... Každý rok je „in“ niečo iné. Teraz sú to čisté línie, akrylové farby a jednoduché karty. Rada hľadám nadčasovosť, ktorú sa snažím doladiť k jednotlivým trendom. Veľmi rada tvorím papierové kvety.  Viac by som sa chcela zamerať na svadobné kytice a pierka. Mať papierovú svadobnú kyticu je obrovský benefit. Nevesta je originálna, nikdy nezvädne a ideálna je aj pre alergikov a šetríme prírodu, pretože na tvorbu kvietkov využívam hlavne zvyšky papiera.

 

 

 

 

 

Za rozhovor ďakujem pani Anne.

 

 

Kontakt:

Osobný odber adresa: Slnečná 448, Miloslavov, 90042

Web: https://www.sashe.sk/MagicArt

Facebook:  https://www.facebook.com/www.magicart.sk/

Instagram: https://www.instagram.com/magicart_anna/?hl=sk

Email: annatothova01@gmail.com

Autor: Zuzana Bánska

Zákaznícka zóna

Koľko ušetríte?

Na našej stránke používame Cookies. Slúžia na skvalitnenie služieb a štatistiky návštevnosti.