Slovenský výrobca papierových tašiek – Moja Taška

 

1. Ako to celé začalo, čo vás inšpirovalo a koľkí ľudia na tejto myšlienke spolupracujú?

Myšlienku výroby ekologických papierových tašiek som dostal, keď zákazníci v rámci reklamnej agentúry začali prejavovať o ne záujem a postupne prichádzali prvé signály o zmenách ekologického zmýšľania Slovákov. Na trhu sme dokázali zohnať len tašky, ktoré boli dosť drahé. S kamarátom sme vyhodnotili, že toto je tá oblasť v ktorej by sme mohli rozšíriť našu vtedajšiu polygrafickú produkciu. Nadchli sme sa pre myšlienku s eko podtextom a spoločne založili firmu, ktorá vyrába a distribuuje papierové tašky.

 

2. Čo je presne vaším produktom a ako to celé funguje?

Vyrábame papierové tašky. Nič viac nič menej. Zdá sa, že je to práca pre jedného človeka. Ale ako podotkla kolegynka „okolo tých tašiek je celá veda“. Naozaj, okolo výroby, výrobnej prevádzky, vychytávaní chybičiek krásy, vylepšovaní kvality tašiek je naozaj celá veda. Pracujeme na zvyšovaní kvality ekologickými cestami, a to nie je vždy ľahké. Náročné je hľadať eko riešenia, keďže klienti ešte stále pozerajú v prvom rade na praktickú stránku tašky. Náš tím pracuje na nových procesoch, ktoré odstraňujú nedostatky jednotlivých druhov tašiek. Snažíme sa prinášať na trh čo najlepšie tašky za skvelé ceny. Takže práce je okolo toho celkom dosť.

 

3. Čím sa odlišujete od ostatných alebo podobných výrobcov? Čím ste výnimoční?

Naše tašky sú reprezentatívne a pevné, aj keď sú celé vyrobené z papiera - vrátane uška, horného spevneného zahnutia, pevnejšieho papiera. Vieme vyrobiť aj potlačené tašky s grafikou, ktorú si klient u nás zadá. Taška potom slúži ako praktická potrebná vec, ktorá zároveň klientovi poskytuje každodennú reklamu. Naše tašky majú spevnený horný okraj, kde je papier zahnutý tak, aby papierové uško držalo pevnejšia a tak sa aj správalo po viacerých použitiach. Zahnutý okraj zároveň chráni ruku pred porezaním.

 

 

4. Pôsobí vaša výroba na Slovensku? Ak pôsobíte v jednej lokalite, tak prečo práve v nej?

Vyrábame na Slovensku, na Hornej Orave. Všetci, ktorí sa našej výrobe venujeme tu žijeme a vyhovuje nám podnikanie práve odtiaľto. Pôsobíme ale samozrejme v rámci celého Slovenska, rozbehnutý je aj trh v Českej republike, v Poľsku a jednorázovo aj v ostatných krajinách v okolí.

 

5. Je o vaše produkty veľký záujem? Ako získavate zákazníkov?

Ako je známe, momentálne sú ekologické témy na vrchole. Hľadajú sa riešenia ako zefektívniť obalové materiály, aby sa predchádzalo ďalšiemu nadmernému znečisťovaniu prostredia. Takže aj papierové tašky si našli svoje miesto na trhu, ktorý bol mimoriadne presýtený igelitovými taškami a výrobkami z PVC. Zákazníkov získavame reklamou a dobrými referenciami od našich zákazníkov. Snažíme sa, aby boli s našimi službami (kvalitou, rýchlosťou, možnosťou komunikácie), čo najspokojnejší a tak sa to potom šíri a posúva ďalej.

Papierové tašky sú produktom, ktorý veľa využívajú firmy na svoju prezentáciu a stále viac sa využívajú aj v obchodných reťazcoch. Ľudia si na ne zvykajú a nakupujú do nich bežné produkty. Nie je to oproti igelitke nič nevýhodné – stačí si zvyknúť, ako nákup do tašky uložiť a že sa do nej nemôžu nahádzať predmety s ostrými hranami a podobne. Ľudia sú zvyknutý robiť všetko rýchlo a príliš sa nezdržiavať premýšľaním – napríklad nad tým ako pobalí nákup.  Pri alarmujúcich záberoch našej planéty to ale snáď nie je až taká strata času.

 

6. Kde všade dostaneme vaše produkty?

Naše tašky si môžete kúpiť cez e-shop na našom webe www.mojataska.sk

Momentálne pracujeme na novej atraktívnejšej a hlavne prehľadnejšej webovej stránke, cez ktorú si onedlho môžete naše produkty objednávať.

 

 

7. Aké novinky pripravujete pre vašich zákazníkov? Na čo sa môžeme tešiť?

Pracujeme na nových modeloch papierových tašiek. Radi by sme na trh priniesli tašky, ktoré budú ešte lacnejšie ako doteraz, ale nebude to uberať na ich kvalite. Zároveň ponúkame na základe dopytu stále nové a upravené rozmery tašiek. Momentálne máme fixnú ponuku tašiek, s ktorými sú klienti spokojní a snažíme sa pracovať na čo najlepšom servise.

 

 

 

 

 

Kontakt: Mgr.art. Eva Jandurová Rakovanová

Green Print s.r.o.

Hlisno 810

02744 Tvrdošín

tel.: 043 538 1511, 0948 272 746

Facebook: mojataska.sk

Stránka: https://www.mojataska.sk/index.php

Foto archív: Green Print s.r.o.

 

 

Mgr.Miroslava Klvačová

 

 

Zákaznícka zóna

Koľko ušetríte?

Na našej stránke používame Cookies. Slúžia na skvalitnenie služieb a štatistiky návštevnosti.