Slovenské ochutené medy

 

 

 

 

1. Prečo ste sa začali venovať práve medom?
Pochádzame z poľnohospodárskej rodiny a žijeme v najteplejšom  meste na Slovensku v Hurbanove.  V čase keď  som žil v Anglicku, bratovi Dušanovi učarovali včely. Keďže máme rodinný 7 hektárový ovocný sad, včely boli potrebné, aby nám zlepšili kvalitu úrody. Po 6 rokoch sa staráme aktuálne o 59 včelích rodín a plánujeme sa dostať aspoň na č. 100. Máme to perfektne rozdelené. V lete sa  venujeme poľnohospodárstvu a v zime predaju medu.

2. Aké medové výrobky preferujete vy?
Ja osobne nedám dopustiť na med s peľom a propolisovou tinktúrou a na med s materskou kašičkou. Tieto 2 kombinujem počas celého roka kvôli imunite a zázrakom, ktoré tieto kombinácie dokážu urobiť s ľudským telom.  Zákazníkom chutia ovocné príchute a v zimných mesiacoch aj tie na imunitu. Veľkým hitom sa stali medoví gumení medvedíci.  Je to asi najzdravšia verzia gumených medveďov na svete.  Iba med, ovocie a želatína. Deti ich doslova milujú ale ani dospelí  veľmi nezaostávajú J.

 

 

 

 

 

 

 

 

3. Aké rôzne medy a príchute máte v ponuke?
Klasický med všetci poznajú a spôsob ako sa presadiť a byť výnimočný v oblasti včelárstva je dať medu pridanú hodnotu, ktorú si zákazník zamiluje.  A tu začína naša práca s výrobou ochutených medov.

Začali sme so 5 príchuťami. Zázvorom, cejlónskou škoricou, jahodami, chia semienkami a kakaom s praženými domácimi lieskovcami. Postupne ako sa predaj uchytil, tak vznikali aj nové príchute. Vznikli aj nepodarky s mätou, museli sme odstrániť aj semienka z malín, lebo zaseknuté kusy v zuboch nebolo nič príjemné. Absolútnym vrcholom  nášho prvého roku výroby ochutených medov bolo zaradenie medzi  najlepších nových predajcov roka  na Sashe, čo nás utvrdilo v tom,  že to čo robíme má zmysel.

 

 

 

 

 

 

 

 

4. Koľko ľudí sa skrýva za ochutenými medmi?
Náš tím tvoria bratia – Ja Marek Pastorek, 34 rokov a Dušan Pastorek, 33 rokov

Po návrate z Anglicka som sa vrátil k rodinnej tradícii a rozhodol sa s bratom, že sa budeme naplno venovaťaj včelárstvu.

5. Aké sú vaše plány do budúcna?
Čo sa týka plánov do budúcnosti tak určite budeme pokračovať v reklame našej značky, Chceme aby o nás vedelo celé Slovensko a ľudia mali možnosť konzumovať zdravé Slovenské výrobky a Slovenský med. Strážiť si konkurenciu vyrábaním lepších produktov. Viac produktov už asi nechcem, ale to som si povedal už veľakrát a odvtedy sme vymysleli ďalších 10.

 

Za rozhovor ďakujem pánovi Marekovi.

 

Kontakt:
Facebook: https://www.facebook.com/pastorekovesady/
Sashe: https://www.sashe.sk/pastorekove-sady

 

Autor: Zuzana Bánska

Zákaznícka zóna

Koľko ušetríte?

Na našej stránke používame Cookies. Slúžia na skvalitnenie služieb a štatistiky návštevnosti.