Skrášlite svoj outfit doplnkami od Tete-Art

1. Ako dlho je vaša spoločnosť už na slovenskom trhu?

Značka Tete-Art sa zrodila v malom meste uprostred Slovenska v Brezne.
Vznikala tak postupne, nenásilne, veľkou láskou k náušniciam a kolosálnou chuťou tvoriť.
Tak dáko prirodzene a neoficiálne sa zrodila už v roku 2009, kedy som podľahla kúzlu polymérových hmôt a neskôr práci so živicou. Od tohto roku sme dlho skúšali rôzne techniky a hľadali svoj štýl, než sme zakorenili vo folklóre. V roku 2013 sme značku oficiálne zaregistrovali a rozhodli sme sa tento ľudový štýl priniesť ľuďom.

 

 

 

 

2. Čo vás viedlo k výrobe dámskych doplnkov s tradičnými vzormi?

Na začiatku nášho koketovania so živicou, prišla ponuka od našej kamarátky, aby sme vyrobili náušnice ku folk oblečeniu, ktoré šije.
Zásobila nás prvými folklórnymi materiálmi z ktorých sme mohli čerpať inšpiráciu a tu nastal veľký zlom.

Zamilovali sme sa.

Zamilovali do folklóru.
Farby, krivky, kompozícia….všetko, úplne všetko nám učarovalo.

Od tejto chvíle sme presne vedeli akou cestou sa bude Tete-Art uberať.

Netradične-tradične, tradične-netradične.

Táto krásna slovná prešmyčka nás absolútne vystihuje.
Vo svojej tvorbe sa snažíme tradičné folklórne vzory priniesť ľudom v takej podobe aby sa hodili k moderným, každodenným outfitom i outfitom na špeciálne príležitosti.
Tradičné vzory sa snažíme zachovať v pôvodnej podobe i farebnosti, ale zároveň ich následne vytvárame aj v rôznych veselých, netradičných, pestrofarebných kombináciách.

 

 

 

 

 

 

3. Aké materiály a techniku využívate pri ich výrobe?

Spolupracujeme s tými najlepšími výrobcami a dodávateľmi kvalitných komponentov pričom sme zameraný predovšetkým na chirurgickú oceľ, poprípade na bižutérny kov bez obsahu niklu a olova s ródiovanou úpravou povrchu, aby naše výrobky nečernali.

Už na začiatku našej cesty sme videli, že živica je materiál, ktorý má veľmi veľa „múch“, ktoré nám čím ďalej  tým viac prekážali.
Preto sme sa pustili do vývoja vlastného materiálu. Podmienkou bolo aby sa v ňom nenachádzali bublinky, nepoškriabal sa, nerozleptal ho parfum, aby bol ľahký, nevadila mu voda a aby škaredo nezožltol tak ako živica.

Po viac ako troch rokoch, po mnohých prebdených nociach plnom študovania, pokusov a omylov, sa nám podarilo nájsť materiál, ktorý po našich špeciálnych úpravách tieto náročné podmienky spĺňa.

 

 

 

 

4. Ktoré vzory a farebné varianty sú u zákazníčok najobľúbenejšie?

Definitívne sú to základné farebné varianty ako je modrá s bielou a červená s bielou. To je proste klasika, ktorá musí byť. A vzorov v týchto kombináciách u nás nájdete najviac. Avšak už tomu tak dlho nebude. Rozhodli sme sa totižto, priniesť do Tete-Art menšiu farebnú revolúciu a náš repertoár doplniť. Naši zákazníci sa tak môžu tešiť na mnohé nové vzory v pestrých farbách ako je tyrkysová, ružová, fialová, žltá, fuchsiová a tak podobne. A samozrejme nebude chýbať ani ikonická čierna.

Je veľmi ťažko povedať, ktoré vzory sú najobľúbenejšie je ich naozaj mnoho. No ak by sme mali menovať aspoň pár, tak by to bol Žigmund, Július, Bohuš, Zdenko...

 

 

 

 

5. Aké rôzne doplnky pre dámy máte v ponuke?

Pre dámy máme v našej ponuke náušničky, ktoré sú vždy z chirurgickej ocele. V rôznych štýloch, veľkostiach a s rôznymi zapínaniami vrátane klipsňových náušničiek, pre žienky, ktoré nemajú prepichnuté ušká.

Ďalej sú to náhrdelníky ozdobné i jednoduché, náramky či prstene.

V ponuke máme i mnohé doplnky do kabelky ako sú kozmetické zrkadielka, kde je jedno zrkadielko klasické a druhé je zväčšovacie.

Háčiky (držiaky) na kabelku, ktoré sú ohromnými pomocníkmi keď si ju nieto kam položiť. Napríklad v reštaurácii, alebo v kancelárii. Proste držiačik zavesíte na stôl a na neho si zavesíte kabelu. Nosnosť takého háčiku je 7kg a je opatrený protišmykovou gumou, takže na stole krásne drží.

Obľúbené sú i dokladovníky.

To je kovové púzdierko, kam zmestíte až 8 dokladov. Ako je Občiansky preukaz, vodičský preukaz, zdravotná kartička, platobné karty, či vernostné karty. Do dokladovníku sa dajú dať i poskladané bankovky a vizitky. Táto skvelá vecička nie je vhodná len pre dámy, ale i pre pánov.

 

 

 

 

Pretože v Tete-Art, nie sme zameraný len na nežnejšie pohlavie, ale nájdete u nás i pánske šperky a doplnky.

Aktuálne máme pre pánov v ponuke obľúbené manžetové gombíky, spony na kravatu či odznaky.

A nájdete u nás aj ploskačky, zátky na fľašu a doplnky pre fajčiarov ako sú tabatierky a zapaľovače.

Našou najčerstvejšou novinkou, z ktorej sa veľmi vytešujeme sú kvalitné hrnčeky, ktoré si potláčame našimi vzormi . Samozrejmosťou je,  že sú vhodné aj do umývačky riadu.

 

 

 

 

 

 

6. V čom sa líši vaša spoločnosť od iných, ktoré vyrábajú dámske doplnky?

V Tete-Art sa stále snažíme napredovať a inovovať. Veľká časť našej práce sa odohráva na pozadí a zákazník ju nevníma respektíve ju môže vnímať až vo výslednej kvalite výrobku či služby.

Stále hľadáme a komunikujeme s novými dodávateľmi s kvalitnými komponentmi, lustrujeme mnohé staré materiály a snažíme sa dostať k ďalším aby sme sa vzdelali v oblasti slovenského folklóru, sledujeme aktuálne módne trendy a snažíme sa načerpať inšpiráciu doslova na každom kroku. Pracujeme na stránke, vytrvalo sa snažíme upravovať náš materiál a zefektívniť čo najviac výrobný proces. Vyhľadávame nové spolupráce vďaka ktorým sa snažíme priniesť naše výrobky aj do kamenných obchodíkov v rôznych kútoch Slovenska. A mnoho, mnoho iného…
Popri tom všetkom sa venujeme predovšetkým našim zákazníkom, ich objednávkam a spoločnej komunikácii. Väčšinu víkendov nás môžete nájsť na rôznych handmade akciách, tradičných rínkoch, festivaloch či jarmokoch.

A samozrejme stále kreslíme nové vzory a pracujeme na novinkách.

Dlhšiu dobu už pripravujeme exkluzívnu radu našich krasotiniek, ktorá bude určená predovšetkým na špeciálne príležitosti. Svadby, plesy či oslavy.

Taktiež sme sa rozhodli zamerať viac aj na pánov, a už čoskoro uzrú svetlo sveta nové pánske doplnky.

Nuž a na Vianoce, chystáme poriadnu špecialitku. Tak nám držte palce, nech to vyjde, pretože to naozaj bude stáť zato.

 

 

 

 

Kontakt:

Stránka: www.tete-art.com

E-mail: tete@tete-art.com

Facebook: TeteArtSperky

Instagram: tete.art

 

Za rozhovor ďakujem tímu Tete-Art. 

Autor: Zuzana Bánska

Zákaznícka zóna

Koľko ušetríte?

Na našej stránke používame Cookies. Slúžia na skvalitnenie služieb a štatistiky návštevnosti.