Ručne razené darčeky od Ručičkovo

1. Aké boli začiatky vašej spoločnosti?

Značku ručičkovo tvoríme my, manželia Veronika a Tibor a pod touto značkou v našej dielničke tvoríme už od začiatku roka 2017. Handmade tvorba bola pre mňa (Veronika) už dlho vášňou a tvoriť som začala už v roku 2011. Boli to papierové čelenky z recyklovaného papiera. Tieto čelenky som vyrábala niekoľko rokov a nesmierne ma to bavilo, keďže som dokázala už nepotrebný materiál, teda papier, premeniť na niečo nové a využiteľné. K čelenkám som neskôr doplnila aj hrnčeky s ručne maľovanou tabuľovou plochou, na ktorú si ich majitelia mohli písať kriedou ich vlastné odkazy. Neskôr sme spoločne skúsili vytvoriť brmbolcový koberec z vlny. Táto niekoľkomesačná spoločná práca na jednom koberci, nás uistila v tom že nás ručná práca veľmi baví a radi by sme tvorili niečo spoločne, keďže sme sa vzájomne skvele dopĺňali a každý jeden z nás vedel prispieť niečím iným. A týmto spôsobom sa zrodila značka ručičkovo.

 

 

 

 

2. Prečo ste sa rozhodli vyrábať práve ručne razené produkty?

Skôr ako techniku práce, teda razenie, sme objavili najprv materiál s ktorým chceme pracovať. Čo s ním budeme robiť sme ešte vtedy netušili. Materiály ktoré nás na začiatku teda zaujali, boli mosadz a meď. Očarila nás ich farba, to ako časom sa menia, naberajú patinu a taktiež aj to že sú to mäkké kovy, vhodné na kreatívne tvorenie. Na základe skúsenosti z predošlej tvorby, kedy som (Veronika) vytvárala papierové čelenky, ktoré slúžili ako ozdoba pre dámy, teda doplnok a taktiež skúsenosti s tvorbou hrnčekov, na ktoré si zákazníci mohli napísať rôzne odkazy, sme sa rozhodli spojiť tieto vlastnosti, teda možnosť ozdoby a personalizácie do jedného produktu.Týmto spôsobom sme prišli k razeniu, kedy môžeme každý náš produkt pre zákazníka personalizovať jeho vlastným textom a naše náramky zároveň slúžia ako ozdoba pre ich nositeľov.

 

 

 

 

 

 

3. Výrobky, ktoré ponúkate sú ako stvorené na darovanie. Z akých darčekových predmetov si u vás zákazník môže vybrať?

Popri náramkochmosadze a ocele ručne vyrazenými textami na želanie, ponúkame taktiež aj rôzne príbory s možnosťou personalizácie ako sú lyžičky, lyžice, vidličky či tortové lopatky. Novinkou u nás sú drevené vešiaky, ktoré sú obohatené o oceľový štítok s ručne vyrazeným textom a prívesky na kľúče, ktoré svojimi rôznorodými textami oživia každý zväzok kľúčov.

 


 

 

 

4. Z koľkých ľudí sa skladá pracovný tím, ktorý sa podieľa na výrobe?
Náš pracovný tím tvoríme my, Veronika a Tibor. Svoje náplne práce máme podelené, ja (Tibor) sa starám o zabezpečenie materiálu a následne taktiež aj o razenie textov podľa želaní našich zákazníkov. Ja ( Veronika) sa starám následne o finálne dokončenie produktov, vrátane ich fakturácie a zabalenia. Taktiež sa starám o fotenie produktov a sociálne siete. O komunikácia sa zákazníkmi, ktorej venujeme veľkú časť nášho času,  sa staráme obaja.
Všetky tieto čiastkové úlohy spolu vytvárajú celkový dojem na zákazníka, keďže podľa nás je veľmi dôležité aby bol zákazník  čo najviac spokojný. To sa snažíme docieliť dodaním kvalitného produktu, rýchlou a milou komunikáciu a taktiež pekným darčekovým balením.
Ako sme už spomenuli, ručičkovo tvoríme my, Veronika a Tibor, nesmieme však zabudnúť na našu rodinu, našich blízkych ktorí nám pomáhajú pri rôznych iných činnostiach spojených s ručičkovom, ako sú napríklad potlač darčekových krabičiek, ich skladanie, viazanie handričiek na leštenie náramkov a iné nemenej dôležité úlohy, ktorými nám pomáhajú, za čo im veľmi ďakujeme.

 

 

 

 

5. Ktoré výrobky sú najpopulárnejšie?
Popularita produktov stále závisí od obdobia v ktorom sa nachádzame. Počas svadieb sú v obľube lyžice, na Deň matiek sú to napríklad náramky, na Deň otcov  sú to prívesky na kľúče.  Nedokážeme teda pomenovať najpopulárnejší produkt, sme ale radi že sa naše produkty tešia u zákazníkov obľube.

 

 

 

 

6. Čo musí zákazník urobiť pre to, aby si u vás mohol zakúpiť výrobok?
Ak si zákazník želá mať produkt od nás alebo ho chce niekomu podarovať, má na to viacero možností ako to urobiť. Preňho najjednoduchšia a najrýchlejšia možnosť je navštívenie našej stránky https://www.rucickovo.sk/
Cez link https://www.rucickovo.sk/produkty/vlastny-text nájde zákazník všetky nami ponúkane produkty s možnosťou vlastného textu.Zákazníci nás taktiež môžu nájsťna slovenskom portáli Sashe.sk ktorý združuje handmade výrobcov https://www.sashe.sk/rucickovo
Samozrejme, v prípade záujmu nás zákazník môže kontaktovať aj prostredníctvom našich sociálnych sieti, t.j. Facebook a Instagram.

 

 

 

 

Kontakt:
Webová adresa:
https://www.rucickovo.sk/
Sashe: https://www.sashe.sk/rucickovo
Facebook: https://www.facebook.com/rucickovo/
Instagram: https://www.instagram.com/rucickovo/
Veronika a Tibor Pastirákoví
Tel. kontakt: 0907379789

Autor: Zuzana Bánska

Zákaznícka zóna

Koľko ušetríte?

Na našej stránke používame Cookies. Slúžia na skvalitnenie služieb a štatistiky návštevnosti.