Ručne maľované vankúše od Gnatural

1.  Čo vás priviedlo k ručne maľovaným návlekom na vankúše?

Celý život sa snažím žiť v spojení s prírodou. Využívať jej dary, ako sušenie bylín na čaje, ktoré mi veľakrát pomohli, vyrábanie si venčekov z toho čo si natrhám, ale zároveň chovať sa k nej úctivo a so súcitom - neničiť, neplytvať, neznečisťovať. Mala som veľa rokov kvetinárstvo, ktoré mi bolo veľkou záľubou. Potom na materskej sme s mužom začali prerábať naše bývanie. Veľmi rada som mala z maľovania techniku perokresby, tak som pár obrázkov bylín namaľovala do 6 rámikov u nás na stenu v jedálni. Fotky z prerábiek som zdieľala na jednej stránke o bývaní a oslovilo ma pár žienok, že či im nenamaľujem podobné. Potom som sa zaregistrovala aj na Sashe, kde som začala maľbou perokresby na papier, neskôr som objavila gélové perá na textil, ktorými som robila moje prvé pokusy na plátno. A moje milé zákazníčky boli vždy ten hnací motor, aby som experimentovala a skúšala nové farby, techniky, až do súčasnej podoby, kde z vankúšov sa tvorba rozrástla na obrusy, oblečenie, retro plagáty.

 

 

 

 

2.  Aké farby na maľovanie používate?

Farby na textil používam od firmy Pebeo.  Každú maľbu tepelne zafixujem a každý výrobok pre odskúšanie stálosti farieb ešte vyperiem pračke na 30stupňov. Na papier spomínaná perokresba gélovým perom a potom pastelky, akvarel.

 

 

 

 

3.  Prečo ste sa rozhodli práve pre prírodné motívy?

Tak ako som písala na začiatku, moje prepojenie s prírodou je veľmi silné. Dodáva mi energiu, tvorivé nápady a jej maľovaním chcem priniesť kúsok prírody do domácnosti  mojej a aj mojich zákazníkov.

 

 

 

 

4.  Aké kvety môže zákazník nájsť na vašich produktoch?

Každé ročné obdobie má svoje čaro. Jar a jej prebúdzanie sa, keď všetko pučí a snežienky narcisky, čemerice, ktoré prvé vykuknú zo zeme. Farebné leto plné margarétok, zvončekov a makov. Jeseň a jej bobule, maliny, jesenné lístie. Ale aj zima, ktorá je zasnežená a len suché hnedé steblá tráv vykúkajú ako náznak toho, že kolobeh života ide ďalej. Že tá krása je tu stále, len vždy v iných podobách. Veľmi rada maľujem aj holé konáriky smrekovca, spomínané suché trávy.

 

 

 

 

 

 

5.  Aké množstvo času je potrebné na maľovanie jedného návleku?

Ono to záleží od toho, aká je hustota maľby Niekedy dve hodiny. Ale taký veniec lúčnych kvetov aj 6 hodín.

 

 

 

 

6.  Návleky na aké rozmery vankúšov ponúkate?

Väčšinou maľujem na rozmer 40x40cm, ale vždy sa so zákazníkom vopred dohodneme na rozmere, farbách a podobne. Nemám rada predaj typu eshop, bez komunikácie, bez toho aby sme si ujasnili predstavu zákazníka. Veď on je ten, kto bude mať výrobok doma a bude mu spríjemňovať deň. Tak chcem, aby bol podľa jeho predstáv. Preto rada predávam na Sashe. Je tam okruh zákazníkov, ktorí majú radi ručnú prácu a hlavne ten ľudský prístup. Stále tam je tá človečina, ktorú ja potrebujem.

 

 

 

 

7.  Aké máte momentálne jarné novinky?

Momentálne pracujem na novinkách s grafikom ohľadne plagátov. Bude to niečo ako fázy vývoja stromu, jeho kvetu, plodu s popismi. Kresby už mám pripravené, len to skompletizovať. Čo sa týka látok, momentálne pracujem na vankúši, na ktorom bude kohút. Taký ten kohútisko s veľkým ocasom. Verím, že chalupárov poteší, lebo už sa ma naň dávnejšie pýtali.

 

 

Za rozhovor ďakujem pani Zdenke. 

 

 

Kontakt:
Instagram: Gnatural.sk
Facebook: https://www.facebook.com/Gnatural-303882906677156/
e-mail: gnatural.sk@gmail.com
Sashe: https://www.sashe.sk/Gnatural

 

Autor: Zuzana Bánska

Zákaznícka zóna

Koľko ušetríte?

Na našej stránke používame Cookies. Slúžia na skvalitnenie služieb a štatistiky návštevnosti.