Prinášame vám rozhovor so spoločnosťou Lunys, s.r.o., ktorá vám každý deň prináša čerstvé ovocie a zeleninu. Viac sa dozviete v článku.

Spoločnosť Lunys, s.r.o. vznikla v roku 1994 ako rodinný podnik s niekoľkými predajňami a trhovými miestami v Poprade. Prinášame Vám rozhovor s Gastro manažérkou Lunys s.r.o., pani Luciou Pavlíčkovou, ktorý by si mal prečítať každý, koho zaujíma, čo si položí pred seba na tanier, a ako to s tými farmárskými potravinami vlastne je.

 

 

 

 

1. Vo Vašom sortimente zákazník nájde množstvo produktov ovocia a zeleniny. Odkiaľ pochádzajú? Priblížte nám ich pôvod.

Zeleninu a ovocie pre našich klientov starostlivo vyberáme a nakupujeme v rôznych krajinách sveta. Najviac dodávateľov máme z Holandska, Španielska, Talianska, Nemecka, Českej republiky, Poľska, Maďarska, Francúzska, krajiny Južnej Ameriky  a samozrejme v neposlednom rade sa snažíme čo v najvyššej miere podporovať aj našich Slovenských pestovateľov, s ktorými si začiatkom sezóny dohadujeme osevné plány.

       
 

2. Čo môžeme chápať pod spojením LUNYS a Školské ovocie? Čím je tento projekt zaujímavý?

Do tohto projektu sme sa zapojili s cieľom priniesť viac ovocia a zeleniny do školských jedální, a tým podporiť zdravší vývin našich detí. Zdravá strava by mala byť neodmysliteľnou súčasťou jedálnička detí a sme radi, že aj takýmto spôsobom môžeme tomu prispieť. Program školského ovocia je podporovaný Ministerstvom školstva Slovenskej republiky a Európskou úniou. Za pomoci tohto programu vieme priniesť do školských jedální ovocie, zeleninu a spracované ovocie pre každé dieťa v materskej alebo základnej škole.

 

 

3. Akú dôležitosť prikladáte v súčasnosti týmto výrobkom, ich predaju a využívaniu vo vzťahu k zdraviu a životnému prostrediu?

Chrániť životné prostredie v dnešnej dobe je dôležitou súčasťou nášho života. Preto sa firma snaží svoje produkty baliť do recyklovateľných alebo vratných obalov. Firma Lunys s.r.o. je jedným najväčších dodávateľov ovocia a zeleniny do gastro prevádzok a školských zariadení preto je dôležité, aby sme prikladali náležitú vážnosť obalom a kompostovaniu výrobkov. Predajom našich výrobkov ponúkame klientom pridanú hodnotu odbúrania obalového materiálu, ktorý nechráni životné prostredie, keďže klient dostáva tovar predovšetkým v obaloch/bedničkách, ktoré firme vráti a firma ich opätovne použije.

 

LUNYS TEAM BEŽAL OD TATIER K DUNAJU

Blahoželáme víťazom aj všetkým zúčastneným.

 

 

4. Ponúkate produkty aj priamo od farmárov a malých pestovateľov?

V našej ponuke si klienti nájdu mnohé produkty od farmárov a malých pestovateľov v závislosti od sezónnosti. Spolupracujeme s viacerými drobnými pestovateľmi, ktorí pre nás pestujú hlavne šaláty, drobné bobuľové ovocie, uhorky, paradajky a koreňovú zeleninu. Je v záujme firmy podporovať práve týchto pestovateľov, pretože v počiatkoch aj firma Lunys s.r.o. prevádzkovala hlavne malé predajne a trhové miesta v Poprade. Pri zrode projektu stál Peter Kaňuk s manželkou Líviou. Spoločnosť Lunys, s.r.o. vznikla v roku 1994 ako rodinný podnik. V súčasnosti má firma  250 zamestnancov v dvoch pobočkách s celkovo skladovou plochou viac ako 8000 m2 a to v Poprade a v Bratislave.


 

5. Čo do budúcna plánujete pre zákazníkov, ktorí preferujú nákup spomínaných výrobkov?

Rok 2019 bude pre nás rokom zmien. Vo februári sme dokončili výstavbu nového skladu v Poprade, čiže nás čaká sťahovanie do nových priestorov. Plánujme investovať do nových zariadení na spracovanie ovocia a zeleniny. Chceme začať s pestovaním šalátov, byliniek a mikrobyliniek, ktoré dnes dovážame najmä z Holandska a Talianka. V roku 2019 budeme radikálne rozširovať sortiment a zlepšovať služby. Samozrejme máme pripravené aj ďalšie novinky, ktoré Vám budeme predstavovať postupne v priebehu celého roka.

 

 

 

6. Vaši zákazníci nájdu na Vašej webovej stránke službu rýchlej objednávky za pár klikov. Vedeli by ste nám povedať ako táto služba funguje a aké sú jej výhody?

Veľkou výhodou našej spoločnosti je objednávanie tovaru NON-STOP či už cez naše Call centrum, e-mailovou formou alebo Vami spomínaním e-shopom Lunys. V e-shope môžu klienti vidieť celý sortiment nami ponúkaného tovaru a jedným klikom si vložiť produkty do nákupného košíka. E-shop ponúka aj kontrolu zadaných objednávok či prehľad dodacích listov. Klientovi ponúkame možnosť objednať tovar aj z pohodlia domova za pár minút.


 

7. Ako vznikol nápad sprostredkovať túto službu Vašim zákazníkom?

Tento nápad vznikol na základe vylepšovania služieb pre našich klientov. Každý deň sa snažíme vymýšľať niečo nové a inovatívne. Možno aj na základe neustálych zlepšovaní služieb a rozmanitosti tovaru patrí firma Lunys s.r.o. medzi najväčších dodávateľov Gastro prevádzok.


 

8. Budeme radi za Vaše ďalšie názory alebo návrhy, ktoré pomôžu čitateľom uvedomiť si dôležitosť tejto témy a budú pre každého inšpiratívne a prínosné.

Teší nás, že v dnešnej dobe sa čoraz viac ľudí stravuje zdravo a podporuje zdravú výživu. Preto by sme chceli apelovať na všetkých, aby viedli k zdravému životnému štýlu aj svoje deti, a tým im zabezpečili dlhší a plnohodnotný život.


 

Kde nás nájdete:

Lunys s.r.o., Hlavná 4512/96, Poprad- Matejovce

Sme otvorení:

Každý deň

Napíšte nám:

https://www.lunys.sk/kontakt#1

Sledujte nás:

Facebook:    Lunys, s.r.o.

Kontakt:

https://www.lunys.sk/kontakt#1

0901 100 2000

Web: www.lunys.sk

Fotogaléria: Lunys, s.r.o.

 

Lenka Vidumská

 

 

 

Zákaznícka zóna

Koľko ušetríte?

Na našej stránke používame Cookies. Slúžia na skvalitnenie služieb a štatistiky návštevnosti.