Prinášame rozhovor s EKOdrogériou Denika, jej cieľom je podporiť bezobalový predaj na Slovensku.

1. Predstavte sa nám. Niečo o sebe? Aká je vaša filozofia?

Ahojte, sme Ekodrogéria Denika, predajňa čapovanej ekodrogérie, ktorá svojim fungovaním podporuje bezobalový predaj. Snažíme sa pridať ruku k dielu predajom rozlievanej ekodrogérie, ktorej biodegradabilita je vyššia ako 90%. Našim cieľom je podporiť bezobalový predaj tým, že zákazníci si prinesú so sebou vlastné už použité nádoby. Na základe nášho prieskumu vieme každý mesiac odľahčiť prírodu až o cca 350 plastových fliaš opätovných použitím, za rok to predstavuje približne 4200 plastov, čo je veľmi motivujúce číslo v rámci jednej maloobchodnej prevádzky. Spolu s pomocou našich zákazníkov sa nám to darí stále viac a viac. Veľmi nás teší, že tento koncept sa rozrastá a pomaly čoraz viac dostáva do povedomia ľudí.

 

 

Ďakujeme takisto aj spoločnostiam ako je tá Vaša, že nás podporuje pri zviditeľnení a nie je jej prostredie v ktorom žijeme ľahostajné.

 

2. Kedy to začalo?

Vždy sme mali pozitívny vzťah k prírode, k jej ochrane, k životnému prostrediu a triedeniu odpadu. Ako náhle sme sa dozvedeli o možnosti zapojiť sa do konceptu bezobalového predaja ako franchisingová predajňa, boli sme nadšení a presvedčení, že to chceme skúsiť.

 


 

 

3. Koľkí ľudia sa na tejto myšlienke podieľajú?
Na chode prevádzky sa celkovo podieľa celá rodina. S myšlienkou prišiel otec a o predajňu a tovar sa stará zvyšok rodiny, mama a dcéry. Aj samotný názov obchodu vznikol skĺbením našich mien Denisa, Nikola a Karin = čiže Denika 

 

 

4. Čo vás priviedlo k vašej  práci a k záujmu o  čapovanú drogériu :-)?

K našej práci nás priviedol predovšetkým záujem o spoločensky zodpovedné podnikanie. Je to niečo k čomu máme vzťah a chceli sme rozšíriť túto myšlienku aj v našom meste Čadca.

 

 

5. Majú ľudia o takýto typ obchodu záujem?

Sme príjemné prekvapení, že sa ľudia o naše podnikanie zaujímajú a podporujú nás. Veľmi im za to ďakujeme a sme nesmierne šťastní, že doteraz (za rok fungovania) sme sa stretli len s kladnou odozvou na tento spôsob predaja a na naše produkty. Keďže obyvatelia mesta Čadca v najbližšom okolí nemajú toľko príležitosti a prístup k takémuto druhu nákupu, stále si zvykajú, a neustále nás navštevujú noví a noví zákazníci.

 

 

6. Čo všetko sa dá u vás kúpiť? Priblížte nám v skratke váš sortiment? 

Nás sortiment zahŕňa čapovanú drogériu a kozmetiku.

Z čapovanej drogérie ponúkame:

  • pracie gély s rovnakou vôňou ako aviváže,
  • špeciálne pracie gély (na športové prádlo, na detské prádlo, na jemné prádlo, odstraňovač škvŕn ),
  • čistiace prostriedky do domácnosti (na podlahy, na riad, do umývačka riadu, univerzálne odmasťovače, osviežovač vzduchu,  čistiace prostriedky- na vodný kameň,  na kúpeľne, na okná, na rúry, na wc),
  • doplnkový tovar – sóda bikarbóna, soľ do umývačky riadu.

Čapovaná kozmetika :

  • sprchový gél,
  • tekuté mydlo na ruky,
  • šampón.

 

7. Kde sa  všade vás môžeme stretnúť  ? :-)

Stretnúť nás môžete v našej predajni v Čadci na ul. Palárikovej (zastávka MHD - Štátne majetky), kde Vás vždy s úsmevom privítame. Na sociálnych sieťach komunikujeme najmä prostredníctvom FB: Ekodrogéria Denika – Čadca a takisto aj na instagrame pod menom ekodrogeria_denika.

 

 

Za rozhovor ďakujem pani Denise Vojčiniakovej 

 

Kontakt:

Facebook: Ekodrogéria Denika - Čadca

Instagram: ekodrogeria_denika

Email: ekodrogeria.denika@gmail.com

 

Fotogaléria: Denisa Vojčiniaková

 

Lenka Vidumská

 

 

 

 

 

Zákaznícka zóna

Koľko ušetríte?

Na našej stránke používame Cookies. Slúžia na skvalitnenie služieb a štatistiky návštevnosti.