Počuli ste už o Včelobale? Vyskúšajte túto ekologickú a navyše trendy náhradu potravinovej fólie.

"Ahojte, voláme sa Včelobal, alebo Martin a Martina. Venujeme sa výrobe voskových obrúskov pod značkou Včelobal. Ide o ekologickú alternatívu plastovej potravinovej fólie či alobalu. Včelobal je 100% prírodný produkt vyrobený z bavlny, včelieho vosku, jojobového oleja a živice. Slúži na balenie potravín presne tak ako fólia – teda na zabalenie desiaty, prikrytie misky s jedlom a pod. Po použití sa jednoducho umyje vodou a nechá usušiť. Jeden obal tak vydrží aj vyše roka. Po skončení životnosti sa dá skompostovať, alebo opäť prevoskovať", takto krásne nám svoje dielo predstavili dvaja tvorcovia skvelého nápadu, o ktorých zmienka stojí určite za to. Predstavujeme vám Včelobal, o ktorom sa v našom rozhovore dozviete oveľa viac.

 

zdroj: Vcelobal

 

1. V čom je včelobal unikátny? Ako by ste ho našim čitateľom predstavili?

Je voňavý, opakovane použiteľný, multifunkčný, kompostovateľný, uchová potraviny čerstvé. V neposlednom rade je pekný - neustále sa meniace zaujímavé vzory nás nikdy neprestanú baviť :)


2. Aký je váš názor na súčasnú situáciu na spotrebiteľskom trhu? Majú ľudia o takéto výrobky záujem?

Môžeme súdiť najmä podľa ľudí v našom okolí, vďaka ktorých podpore sa Včelobal stále posúva dopredu. Teda záujem o ekologické, bezobalové výrobky je určite na vzostupe.  

 

 

zdroj: Vcelobal

 

3. Aké boli Vaše začiatky?

Pri hľadaní užitočných vianočných darčekov sme natrafili na voskové obrúsky, boli pomerne drahé a v balení zvláštne velkosti. Zabudli sme na ne. Naša teta nevediac o predošlom pátraní, doma vyrobila prvé Vcelobaly a celá rodina si ich našla pod stromčekom. Bola to láska na prvý pohľad/vôňu/dotyk! Chceli sme obrúsky sprístupniť aj ostatným ľuďom bez toho, že by si to za drahšie peniaze museli kupovať zo zahraničia. A tak sa začal písať príbeh Včelobalu. Samozrejme, každý si tie svoje môže vyrobiť aj sám, chce to len trochu trpezlivosti a zalepených rúk.

 

 

zdroj: Vcelobal

 

4. Kde a ako ponúkate momentálne vaše produkty na predaj?

Včelobaly si môžete zakúpiť na našom e-shope, alebo osobne v niektorých bezobaloých obchodíkoch po SR, napríklad v Trenčianskej Turnej – Bez Obalov, alebo v Bratislave u Dorožrúta.

 

5. Čo je podľa vás dnešný najväčší problem týkajúci sa životného prostredia?

Je jasné, že sme to my, ľudia, resp. naše správanie. Najmä bezohľadnosť a chamtivosť a možno aj lenivosť každého jedného, čo si radšej kúpi plastové taniere, aby nemusel upratovať po svojej narodeninovej oslave alebo Silvestrovskom večierku. Bolo by veľmi jednoduché zhodiť vinu len na tých, čo sú pri moci a majú právo rozhodovať, ale nie je to čiernobiele. Ak by sme si všetci prestali kupovať napríklad plastové príbory, načo by sa ďalej vyrábali?

 

zdroj: Vcelobal

 

6. Čo by ste odkázali ľuďom, ktorí by radi zminimalizovali produkciu plastového odpadu?

Aby to nevzdávali. Pri pohľade na tie kopy plastov v moriach sa môže totiž zdať, že nech sa človek snaží ako chce, sám nič nezmení. Nie je to tak! Budete príkladom pre svoje okolie a pozitívne ovplyvníte aj správanie aspoň jedného homo-plastikus.

 


Ďakujeme za rozhovor! :-)

 

Doručenie:

Balíčky doručujeme pomocou Slovenskej Pošty, žial osobný odber zatiaľ nie.

 

Kontakt:


Web: http://www.vcelobal.sk/

Facebook: Vcelobal

Email: vcelobal@gmail.com

 

 

 

 

Autor: Lenka Budaiová

Zákaznícka zóna

Koľko ušetríte?

Na našej stránke používame Cookies. Slúžia na skvalitnenie služieb a štatistiky návštevnosti.