Ovocie a zelenina, ktoré zabránia dehydratácii počas letných dní

Počas letných horúcich dní je najdôležitejšie dodržovať pravidelný pitný režim, Vieme, že voda je najvhodnejšou tekutinou pre náš organizmus. Ale naozaj jediným riešením je piť litre a litre vody?
V tomto článku vám predstavíme rôzne druhy ovocia a zeleniny, ktoré z väčšej časti tvorí voda. 

 

1. Vodný melón

Vodný melón, pre nás známy ako červený melón, môže byť pre nás  príjemným letným osviežením, a zároveň zásobarňou vody pre naše telo. Melón obsahuje až 92% vody, preto je dobré ho konzumovať najmä počas dňa.

 

 

2. Jahody

Jahody sú obľúbeným ovocím najmä pre ich sladkú chuť, ale málokto vie, že obsahujú 92% vody, teda množstvom vody sa môžu rovnať vodným melónom. Jahody možno použiť do smoothies, kokteilov, džúsov, limonád, koláčov alebo jesť ich v surovom alebo zaváranom stave.

 

3. Uhorky

Okrem toho, že uhorky obsahujú 96% vody, majú výborné hydratačné účinky, preto sú veľmi obľúbené aj v oblasti domácej kozmetiky. Túto zeleninu môžeme denne konzumovať vo forme šalátov alebo v surovom stave.

 

 

4. Ľadový šalát

Podobne ako uhorky aj šalát obsahuje neuveriteľných 96% vody. Ľadový šalát patrí medzi lacnejšie kúsky zeleniny, preto je výborným riešením počas letných dní. Tento šalát môžete jesť v hociktorej časti dňa, a tiež ho môžete skombinovať s uhorkami alebo inou zeleninou.

 

5. Zeler

Zeler je výborným riešením nielen pre nedostatok tekutín v tele, ale aj pre doplnenie sodíka, draslíka, horčíka, vápnika, železa, fosforu a zinku. Táto nenápadná zelenina je tvorená až 95% vody.

 

6. Grapefruit

Grapefruit je výborným ranným jedlom, pretože obsahuje 91% vody a je to skvelý spôsob, ako začať svoj deň. Výbornou rannou kombináciou je spojenie avokáda a grapefruitu.

 

 

 

7. Jablká

Aj také obyčajné ovocie ako sú jablká dokáže prekvapiť. Jablká obsahujú prekvapivo až 90% vody. Majú výbornú chuť, a ak sa cítite unavený výborným riešením sú práve jablká.

 

 

 

Zdroj: https://www.bustle.com/p/10-foods-that-are-mostly-water-to-help-you-survive-the-summer-heatwave-9643471

 

Autor: Zuzana Bánska

Zákaznícka zóna

Koľko ušetríte?

Na našej stránke používame Cookies. Slúžia na skvalitnenie služieb a štatistiky návštevnosti.