Neuveriteľné mydlá, ktoré ocenila nejedna celebrita

Pani Sisa vyrába vlastné kozmetické mydlá, ktoré podporujú rozvoj osobnosti, motivujú alebo majú charitatívny charakter. Svojimi mydielkami podporuje rôzne nadácie, občianske združenia, festivaly, prípadne niečo venuje aj na aukcie na podporu chorým deťom.   

 

1. Ako dlho vyrábate vlastné kozmetické mydlá?
K výrobe mydiel som sa dostala v roku 2016. Prišlo to ako blesk z jasného neba. Som kreatívna, tvorivá duša a odskúšala som už veľa vecí v rámci tvorenia a prišlo aj na mydielka. Keďže pečiem aj torty, potrebujem vždy nejaké formičky na torty. Takto som objavila na internete formičku 100% HAND MADE, ktorá ma okamžite zaujala. Vedela som, že tortu z nej neurobím, lebo 5 cm x 5 cm je predsa na niečo iné, ako forma na tortu. Nevedela som síce, čo s ňou, ale kúpila som ju. Už sa poznám. Vždy, keď ma niečo zaujme, ešte sama neviem, čo z toho bude, ale viem, že ten nápad príde sám. Okamžite som vedela, že toto bude moja vášeň, pre ktorú ráno vyskočím z postele a večer budem zaspávať s novými nápadmi.

 

 

 

2. Aké najbláznivejšie mydlá ste už vyrobili pre svojich zákazníkov?
Moje mydielka sa postupom času pretvárali do podoby dekoračných mydiel, nebavilo ma len naliať hmotu a čakať, kým stuhne. Moji známi, priatelia a všetci, čo ma poznajú vedia, že tvorím mydlá prevažne s fotografiami, citátmi, detskými rozprávkami, ktoré robím na mieru všetkým, či už samostatne alebo v darčekových kazetách. Prvé mydlo s fotografiou, ktoré odišlo do sveta, bolo pre známeho speváka SUVERENA v čase, keď sa mu narodila dcérka Ami Sofia. Práve vtedy krstil svoje nové CD a ja som mala vnútorný pocit, dať mu niečo výnimočné pri príležitosti krstu CD a narodenia dcérky. Neskôr sa moje mydielka dostali aj do SUVEhoe-shopu, čo si nesmierne vážim. Boli to mydlá s citátmi a sovičky SOVA RENO. Odvtedy už moje mydlá dostalo viacero známych osobností, ktoré som stretla na rôznych akciách, festivaloch, ktorých sa zúčastňujem.

 


 

 

3. Prečo ste sa rozhodli práve pre túto zaujímavú činnosť?
Ako som už spomínala - som kreatívna duša. Moje rozhodnutia sa menia podľa toho, čo ma práve osloví. Mám také obdobia v živote, keď som piekla v kuse torty, robím ich dodnes, piekla som a zdobila medovníky, vyrábala anjelikov z papiera, pozvánky na detské narodeninové party. Vždy niečo príde, čo ani ja sama neviem, že budem robiť. Tak ako prišiel nápad, že urobím niečo výnimočné pre moju kamarátku k narodeninám, niečo, čo jej ešte nikto nikdy nedal. Bolo to práve mydlo 100% HAND MADE a urobila som jej celú darčekovú kazetu. Svoje nápady sa snažím stále zdokonaľovať pridali sa aj darčekové sady, či mydlové kytice.

 


 

 

4. Aké rozmerovo najväčšie a najmenšie mydlo ste doposiaľ vyrobili?
Najmenšie mini mydielko bolo o rozmeroch 1cm x 1 cm. Boli to srdiečka, ktoré som priväzovala na moje HAND MADE vizitky. Bolo ich 350 ks a robila som ich asi 2 týždne. Mini srdiečka vyrábam stále, pridávam ich ako dekorácie do mydielok. Najväčšie mydlo je každé mydlo, ktoré treba pokrájať z veľkosti cca 30 cm x 10 cm, aby bolo použiteľné. Takéto mydlá majú okolo 1,5 kg. Tieto mydielka som naučila vyrábať aj ženy na mojich workshopoch a okamžite si ich obľúbili.

 

5. Čo si myslíte o ochrane životného prostredia a ľudského organizmu pomocou výroby vlastných mydiel?
Moja mydielková vášeň ma priviedla medzi ľudí, ktorí veľmi dobre vedia, že ochrana životného prostredia je darom pre naše budúce generácie. Teraz je ten čas, keď si ešte viac uvedomujeme túto snahu zachraňovať prírodu, prostredie, v ktorom žijeme. Ja sa snažím o to, aby moje mydlá boli vyrábané z prírodných a certifikovaných hmôt a prísad, ktoré budú príjemné na pokožku a zároveň pomôžu.

 


 

 

6. Aké prísady obsahujú Vaše mydlá?
Mydlá vyrábam s rôznymi olejčekmi, ktoré sú už súčasťou hmoty. Nájdete v nich prísady ako aloe vera, olivový olej, kozie mlieko, bambucké maslo, med a pod. Špeciálne mydielka robím s pridaním esenciálnych olejov v rôznych vôňach. Už mnohým pomohli pri ekzémoch, suchej pokožke, plesni a pod. Do mydielok pridávam bylinky a prírodniny - levanduľa, nechtík, rumanček, ruža - všetko podľa želania. Keď robím peelingové mydlá - sú v nich jahodové, hroznové zrniečka, mak, kokos, ovsené vločky, káva a pod. Vôňu mydielok zvýrazním prírodnými silicami a farbami určenými na mydlo. Robím mydlá aj bez vône a farby, ak si to niekto želá. Moje mydlá sú dekoračné - nie, že by sa nedali používať, ale ľudia sa s nimi nechcú umývať, je im to ľúto, že vraj sú moc pekné. A tak moje mydlá s fotkami zdobia kúpeľne, v bytoch voňajú dekoračné kytičky, či darčekové kazety.

 


 

 

7. Výrobe mydiel sa venujete sama alebo máte aj nejakých ďalších pomocníkov respektíve zamestnancov?
Je to moja záľuba, ktorej sa plne oddávam, keď prídem domov z práce. Nepomáha mi nik. Od výroby mydielka až po samotné balenie som na všetko sama. Niekedy by sa mi zišla pomoc, najmä pri tom balení. Záleží mi na tom, čo odovzdám ľuďom, aby to bolo krásne, aby všetko ladilo a hlavne, aby to bolo robené s láskou. Po psychickej stránke mi pomáha môj 12 ročný syn, ktorý ma podporuje v mojich snoch a chápe, keď musí v byte nájsť cestičku pomedzi rozložené formy, s ktorými pracujem. Mnohí sa ma pýtajú, ako to všetko stíham: práca, domácnosť, torty, mydielka. V podstate ani sama neviem. Keď robíte niečo s vášňou a srdcom, nevnímate čas. Ak niečo chcete robiť, musíte si ten čas nájsť. Aj u mňa trvá deň len 24 hod., ale v tom dni robím to, čo milujem.

 


 


 

 

8. Aké sú Vaše vízie do budúcnosti v oblasti vlastných kozmetických mydiel?
Určite zostanem verná dekoračným mydielkam s fotografiou a citátmi a peknému zdobeniu - takto ma ľudia poznajú. Tie ostatné nápady prídu samé. Som človek, ktorý nežije život v pohodlí, to, čo som v živote dosiahla, je moja robota. A preto verím, riskujem, skúšam aj za cenu straty - práve preto prichádzajú šance, ktoré považujem za niečo úžasné v mojom živote. Môj sen sa mi sníval už dopredu a postupne sa plní. Ďakujem všetkým, ktorí veria v moje sny. Vkladajte srdce do vecí, ktoré robíte, nebude vás bolieť.

 


 

 

Za rozhovor ďakujem pani Sise.
 

 

Kontakt: Silvia Sisa Slabejová
FB: LOVE TVORenie handmade by Sisinka
email: lovetvorenie@gmail.com
t.č : 0905 254 743

 

Autor: Zuzana Bánska

Zákaznícka zóna

Koľko ušetríte?

Na našej stránke používame Cookies. Slúžia na skvalitnenie služieb a štatistiky návštevnosti.