Maľovaný nábytok od Talk Folk

 

1. Aké boli začiatky vašej značky?

S manželom sme vždy mali vzťah k umeniu a krajinárstvu. K maľovaniu na nábytok sme však prišli len náhodou. Najskôr sme iba hľadali miesto, kde uložiť svadobný závoj, vzácne fotky či listy po prastarých rodičoch. Muselo to byť niečo z poriadneho materiálu a najlepšie s nádychom histórie našej rodiny. Tak sa zrodila myšlienka, že potrebujeme truhlicu. Ideálne takú, ktorú raz zdedia naše deti či vnúčatá.

 

 

 

 

Rozhodli sme sa oprášiť svoje vedomosti z čias univerzity, prečítali sme si ďalšiu kopu kníh o starožitnostiach, truhliciach, trendoch v interiéroch a navrhli ju tak, aby sa hodila aj do menšieho moderného interiéru.

Nakoniec sme si ju sami vyrobili aj vymaľovali. A keďže mala úspech aj u cudzích ľudí a postupne nás čoraz častejšie začali oslovovať s prosbou vyrobiť niečo podobné, robíme dnes to, čo robíme.

 

 

 

 

2. Aké druhy interiérového nábytku ponúkate?

Ponúkame ručne maľovaný masívny nábytok s pridanou hodnotou. Do domu, bytu, chalupy alebo vidieckeho hotela.

Vymaľovať dokážeme čokoľvek, od drobností ako kľúčenka a zrkadlo až po nábytok a celý interiér, ako napríklad kuchyňa alebo schodisko. Dúfame, že tak urobíme dom našich zákazníkov krajším, zdravším a útulnejším miestom pre šťastný život.

 

 

 

 

Robíme ľudové maľby a ich moderné interpretácie, repliky starožitných malieb na moderné úžitkové predmety, robíme aj individuálne návrhy na mieru.Zatiaľ nemáme kapacity veľkého stolárstva, preto prevažne pracujeme s hotovým nábytkom od zákazníkov či nábytkom z veľkoobchodov či iných stolárov.Našou špecialitou sú maľované masívne truhlice.Ponúkame svadobné, interiérové, na hračky do detskej izby a darčekové pamätné truhlice s individuálnou maľbou na mieru vo veľkosti od 8 po 80 cm.

Pri výrobe sa snažíme používať obnoviteľné a zároveň tradičné materiály. Preferujeme drevo. Snažíme sa zanechávať čo najmenšiu uhlíkovú stopu a tak je pre nás prioritou výroba vecí, ktoré budú slúžiť dlho a poslúžia aj Vašim deťom.

 

 

 

 

 

 

3. Populárnymi doplnkami pre dámy sú šperkovnice. Aké ponúkate vy?

Z nášho pohľadu šperkovnica nemusí zohľadňovať interiér alebo plniť iné veľké nároky, ale mala by slúžiť majiteľke pre potešenie. Ponúkame teda maľované šperkovnice od výmyslu sveta. Vždy sú to však šperkovnice drevené, kvalitné, príjemné na dotyk, ktoré urobia radosť naším zákazníčkam, pričom zohľadnia ich vkus a poslúžia im dlhé roky.

 

 

 

 

 

 

4. Aké doplnky do kuchyne vyrábate?

Do kuchyne ponúkame drobný maľovaný dekór - poličky, vešiaky, servítkovníky, varešky a sady na servírovanie. Drevené podnosy s botanickou, ale aj s geometrickou maľbou. Stale sú to veci, dizajn ktorých by mal byť aktuálny aj po dlhej dobe.

 

 

 

 

5. Aké farebné kombinácie dominujú na interiérovom nábytku?

Tradične na Slovensku prevažoval zelený a hnedý maľovaný nábytok. Bolo to ovplyvnené cenou a dostupnosťou pigmentov na maľovanie.

V dnešnej dobe výber nie je ohraničený a našich zákazníkov neobmedzujeme. Teplé kombinácie farieb sú však asi najviac žiadané.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

6. Aké plány máte do budúcnosti?

Chceme pokračovať a naďalej ponúkať ľudom to, po čom sme túžili my – mať možnosť si zaobstarať poriadny kus nábytku, praktickú, krásnu vec, o ktorú sa nemusíte veľmi strachovať.

Chceme aj naďalej popularizovať myšlienku o ohľaduplnom nakupovaní a voľbe vecí, ktoré nevyjdú z módy po niekoľkých sezónach, ale naopak, ktoré sa môžu dediť a cena ktorých bude stúpať.

 

 

 

 

Za rozhovor ďakujem Valentine a Petrovi.

 

 

Kontakt:

Valentina a Peter Gubkovci, Senec

Webová stránka: http://talkfolk.eu

Sashe: https://www.sashe.sk/TalkFolk

Instagram: https://www.instagram.com/talkfolk/

Facebook: www.facebook.com/TalkFolk

 

Autor: Zuzana Bánska

Zákaznícka zóna

Koľko ušetríte?

Na našej stránke používame Cookies. Slúžia na skvalitnenie služieb a štatistiky návštevnosti.