Lucia priniesla do sveta udržateľnosti Vreckonos

 

Môžete sa nám predstaviť? Čím sa zaoberáte?

Volám sa Lucia a zaoberám sa výrobou vreciek pre udržateľné nakupovanie. Založila som značku Vreckonos - ide o malý rodinný projekt. Myšlienkou za Vreckonosom je snaha primäť ľudí prestať používať tie škaredé a nepraktické jednorazové igelitové sáčky, a to tak, že ako alternatívu ponúkame pekné a trvácne vrecká, ktoré naplnené pečivom, ovocím a zeleninou vyzerajú skutočne perfektne. Ja verím, že naše ľúbivé vrecká dokážu donútiť aj nie práve "eko" nadšencov presedlať z igelitu na vrecká.

 

Máte aj nejakých pomocníkov?

Ťaháme to vo dvojici. Ja a moja mamina, a to popri zamestnaní na plný úväzok. Ja zastrešujem marketing a predaj, sústreďujem sa na prezentáciu vrecúšok, na zákaznícku skúsenosť a komunikáciu. Mamina je zase odborným garantom, keďže je šikovnou absolventkou odevnej priemyslovky a vie, ako má vyzerať kvalitné šitie. Ona je tá, ktorá prikladá ruku k dielu a vrecká pre vás vlastnoručne šije. No, aby som nezabudla, naším spoľahlivým členom partie je aj staručký šliapací stroj Singer, ktorý sme zdedili po babke – každý nejak začínal, všakže. :-)

 

 

Kedy ste začali vyrábať vrecká?

Celé to začalo približne na jeseň v roku 2018. Premýšľali sme, čo by sme mohli spraviť, aby sme znížili množstvo odpadu, ktorý produkujeme každý deň. Nevinná debata sa zvrtla po pár dňoch v ušitie prototypu vrecúška, potom sme prešli k hľadaniu vhodných látok a rozmerov, aby sa náš produkt dobre používal. Nasledovalo založenie firmy,  premýšľanie nad menom značky a príprava e-shopu. A sme tu. Za ani nie 12 mesiacov sme postavili náš nápad na nohy a učíme sa kráčať. Verím, že čoskoro zvládneme už aj „bežať“.

 

Načo sú vrecúška určené?

Vrecká sú určené na nákup (alebo aj zber zo záhrady) ovocia, zeleniny, pečiva a chlebíka a iných drobností, ktoré potrebujete odniesť z regálu v obchode až k sebe domov. Sú ľahučké, takže nepridajú na váhe a ani na cene. Stačí ich raz za čas oprať a sú pripravené na opätovné použitie. Naši zákazníci sú ale vynaliezaví, a teda používajú vrecká aj inak, z čoho máme vždy radosť. Napríklad ako darčekové balenie, pri cestovaní na dovolenku na kozmetiku či spodnú bielizeň či ako taštičku, kam sa zmestia všetky nevyhnutnosti pre bábätko na prechádzke s kočíkom.

 


 

Majú o takýto produkt ľudia záujem?

Určite áno, pozorujeme stále rastúci dopyt. Dokonca máme už aj zopár stálych zákazníkov, ktorí si z meniacej sa ponuky vždy vyberú do zbierky ďalšie vrecko. Často sa mi stáva, že ma v potravinách pri kase spovedajú zvedaví zákazníci, ktorí zisťujú, kde sa tieto vrecká dajú zohnať. Je to veľmi príjemný pocit, inšpirovať okolie k pozitívnej zmene a vidieť reakcie okolia.  

 

 

Kde  všade si môžeme vrecúška zakúpiť?

Vrecká predávame cez náš e-shop www.vreckonos.sk a máme aj spoluprácu s obchodíkom Place store v Bratislave, kde sú naše vrecká dostupné aj fyzicky. Rovnako sa zúčastňujeme rôznych trhov, najbližšie budeme 29. júna v Hurbanove na kultúrnych dňoch a 3. augusta v Seredi na Vata feste 2019

 

V akej cenovej ponuke si vieme zakúpiť vrecúška?

Cena sa odvíja od materiálu a od veľkosti vrecka. Šijeme ich z bavlny alebo polyamidu (záclonovina), a to vždy vo 2 veľkostiach. Menšie vrecko má rozmer 22 x 30 cm, čo je iba o kúsok menej ako formát A4.  Väčšie vrecko je o veľkosti 26 x 37 cm. Malé bavlnené stojí 3 eurá, malé záclonkové vás vyjde na 2,50 €. Veľké bavlnené vrecko môžete mať za 4 eurá, veľké záclonkové zase o 50 centov lacnejšie.

 

 

Ďakujem Lucke za rozhovor

 

 

Kde ich nájdete

Facebook: www.facebook.com/vreckonos

Instagram: www.instagram.com/vreckonos

Web: www.vreckonos.sk

Foto: Lucia Rumanová

 

Lenka Vidumská

 

Zákaznícka zóna

Koľko ušetríte?

Na našej stránke používame Cookies. Slúžia na skvalitnenie služieb a štatistiky návštevnosti.