Lenka nám porozpráva aké boli jej začiatky otvorenia čapovanej drogérie

Predstavte sa nám. Niečo o sebe?

Volám sa Lenka Pokorná, mám 35 rokov a celý život žijem v Devínskej Novej Vsi. Mám dve deti (2 a 4 roky) a priateľa, ktorý ma veľmi podporuje. Nikdy ma nikto nejako extra neviedol k ekologickejšiemu životu, prišlo to samé popri vlastnej domácnosti a deťoch, keď som zrazu videla, aké veľké množstvá odpadkov denno-denne vynášame. Hlavne kvôli deťom som nadobudla pocit, že s tým musíme niečo urobiť, aby oni nevyrastali zahádzaní odpadkami.

 

 

Aká je celá filozofia?

Je to také 2v1. Okrem toho, že nevytvárame zbytočný plastový odpad, čapujeme ekologickú a bio drogériu a kozmetiku. Učíme ľudí nepoužívať fľaše ako jednorazový obal, ale využívať ho opakovane. Zákazník si môže priniesť svoju nádobu (ideálne z minutej drogérie alebo kozmetiky), my ju odvážime, načapujeme požadované množstvo, znovu odvážime a zaúčtujeme čistú váhu produktu. Naše produkty sú vyrábané na rastlinnej báze z ľahko získateľných zdrojov, sú na 90 až 100% voľne odbúrateľné v prírode, teda nezaťažujú životné prostredie. Neobsahujú chlór, fosfáty, parabény, ani živočíšne enzými, nie sú testované na zvieratách.

Na predajni sú produkty v 10 alebo 20 litrových bandaskách, ktoré vraciame späť do výroby a tam ich opätovne plnia, takže ani tie nekončia na smetisku.

 

Kedy to začalo?

V júni 2018 som svoj nápad otvoriť bezobalovú predajňu prvý krát vyslovila nahlas a v máji 2019 sme otvárali. Medzitým sme zisťovali, aké sú možnosti spolupráce, hľadali vhodné priestory, prerábali ich podľa svojich predstáv a vybavovali doklady k podnikaniu.

 

 


 

 

Koľkí ľudia sa na tejto myšlienke podieľajú?
Nápad bol môj, ale u priateľa som našla veľkú podporu a bez jeho pomoci by som sa do toho určite nepustila.

 

Čo vás priviedlo k vašej  práci a k záujmu o  čapovanú drogériu :-)?

Mám veľmi rada voňavé veci a toto bola pre mňa láska na prvý čuch vždy som mala pocit, že keď chcem niečo vyčistiť, potrebujem čo najsilnejšiu chémiu. A zrazu zisťujem, aké úžasné veci nám dáva príroda a my nie že ich nevyužívame, ale ich ešte aj ničíme. K ekologickejšiemu mysleniu sa snažím viesť aj svoju rodinu a blízkych.

 

 

Majú ľudia o takýto typ obchodu záujem?

Myslím, že sa záujem zvyšuje. Pre veľa ľudí to bola novinka, nepoznali to, ale keď im vysvetlíme o čo vlastne ide, radi to vyskúšajú. Už len tú „chuť“ to vyskúšať vnímame veľmi pozitívne a veríme, že sa im to osvedčí a že sa vrátia. A čo ma trochu prekvapilo, že chodia nakupovať naozaj všetky vekové kategórie. Potom sú zákazníci, ktorí takto nakupujú už dlhšie a sú radi, že za nákupmi nemusia cestovať desiatky kilometrov.

 

 

 

Ako a čím  sa líšite od iných čapovaných drogérii?

Nejako extra sa asi nelíšime, snažili sme sa vytvoriť príjemné prostredie, aby sa u nás zákazníci cítili dobre. Komunikujeme s nimi. Ako matka viem, aké je niekedy náročné nakupovať s deťmi, preto máme na predajni aj detský kútik, kde sa deti zabavia a rodičia môžu v kľude povyberať, povoňať a nakúpiť.

 

Čo všetko sa dá u vás kúpiť? Priblížte nám v skratke váš sortiment? :-)

V ponuke máme viac ako 50 druhov čapovaných produktov, máme také dve skupiny: 90% odbúrateľnú radu a 100% prírodné produkty. Nájdete u nás v podstate všetko, čo do domácnosti potrebujete. Najväčšiu časť tvoria pracie gély a aviváže, ale ponúkame aj čistiace prostriedky na ručné umývanie riadu alebo do umývačky, prostriedky na podlahy, wc, kúpeľne, okná, univerzálne čističe. Okrem toho mydlá na ruky, sprchové gély a šampón. Tieto produkty sú vyrábané v Taliansku, ale v blízkej dobe budeme našu ponuku rozširovať o prírodné čapované produkty vyrábané na Slovensku. Na predajni nájdete aj množstvo balených čistiacich prostriedkov a kozmetiky, ktorých obaly sú vyrábané z recyklovaných plastov alebo z cukrovej trstiny. So zákazníkmi komunikujeme, pýtame sa, čo im ešte chýba a ponuku prispôsobujeme dopytu.

 

Kde si vieme čapovanú drogériu zakúpiť?

Predajňa je v Devínskej Novej Vsi, na ulici Pavla Horova 7. Sledovať nás zatiaľ môžu prostredníctvom FB a Instagramu, kde nás nájdu ako @pulito.dnv, ale do budúcna bude určite aj na webe.

 

 

Ďakujeme Lenka Pokornej za poskytnutie rozhovoru

 

 

 

Kde ich nájdete:

P. Horova 7, Bratislava

Facebook: Pulito - čapovaná drogéria

Instagram: pulito.dnv  

Foto: Lenka Pokorná

Paľová

 

 

 

Zákaznícka zóna

Koľko ušetríte?

Na našej stránke používame Cookies. Slúžia na skvalitnenie služieb a štatistiky návštevnosti.