Kožené tašky a kabelky od Tanflow

 

 

 

 

1. Čo vás priviedlo k výrobe kožených doplnkov?

V roku 1998 som absolvoval  Školu úžitkového výtvarníctva v Bratislave. Venoval som sa maľbe obrazov a grafike. Vzťah k umeleckej práci ma priviedol ku koži dá sa povedať šťastnou náhodou. V susednej dedine pracuje obuvník Peter Škrabák, ktorý šije topánky na mieru. Zaujalo ma to tak, že som si jedny dal na mieru vyrobiť.  Atmosféra v jeho dielni a spoluúčasť  na dizajne mojich topánok ma natoľko očarili, že sme sa dohodli na spolupráci na jeho zákazkovej výrobe.  Práca v obuvníckej dielni u mňa prehĺbila záujem o prácu s kožou. Veľmi povzbudivé bolo získanie skúseností aj z pohľadu podnikania  v tomto obore. Vidieť spokojného zákazníka po tom čo si obul svoje nové topánky a v nich odišiel bolo príjemnou satisfakciou  a jasný signál , že pri koži  ostanem.

 

 

 

 

Potom nasledovala spolupráca s Petrou Jarošovou, s ktorou sme v začiatkoch pôsobili , ako opravári obuvi v Senici. Po dvoch rokoch som  sa rozhodol absolvovať samoplatiteľský brašnársky kurz V Hořiciach v Podkrkonoší. Ten určil ďalšie smerovanie mojej práce. Po presťahovaní do Trnavy, sme začali s výrobou prvých kabeliek. Predávali sme na Sashe pod značkou Petja. Kabelky , ktoré sme v tom čase vyrábali boli obľúbené pre svoju farebnú dekoratívnosť.  Petja, pod ktorou Petra Jarošová stále funguje,  v súčasnosti  organizuje kurzy výroby obuvi v Bratislave.

Značka Tanflow vznikla ako môj sólový projekt v roku 2016 a trvá dodnes. Sústredil som sa na sofistikované minimalistické tvary a na jednoduchšiu farebnosť.

 

 

 

 

2. Aké materiály na ich výrobu používate?

Mojou hlavnou pracovnou výrobnou líniou sú kabelky a tašky klasických tvarov, avšak v brašnárskom a nie galantérnom prevedení. To znamená, že na ich výrobu používam hrubšie hovädzie kože, konkrétne hladenicu. Kabelky z tohto typu usne vyrábam viac menej bez podšívky. Majú tým pádom robustnejší charakter, ale sú v podstate veľmi trvácne a spĺňajú kritéria trendu udržateľnosti.  Nebránim sa šiť aj z chromom činených usní , alebo napríklad voskovaného nubuku, pre ktorý je príznačný názov Crazy horse. Z tohto materiálu zvyknem robiť tašky a brašne pre pánov.

 

 

 

 

3. Ktoré kožené tašky sú u zákazníčok najpopulárnejšie?

Odpoveď na túto otázku sa mení v čase, ale v zásade sú to klasické tvary, ktorými  som sa inšpiroval z loveckých brašien a aktoviek. Medzi obľúbené tašky, ktoré si získali istú popularitu patria lovecká Artemis a aktovková  Miracle. Dôležitou súčasťou brašnárskej práce je sledovať trendy a priblížiť sa súčasnému záujmu zákazníkov, čo tejto práci dodáva určitú rozmanitosť.

 

 

 

 

 

 

4. Aký tovar ponúkate pre pánov?

Samozrejme, mojimi zákazníkmi sú aj páni. Či už tí, ktorí chcú urobiť radosť ženám vo svojom blízkom okolí, alebo tí ktorí majú aj náročnejšie požiadavky na výrobok pre ich bežné používanie. Sú to zväčša praktické pracovné mesengery, cestovné tašky, a v neposlednom rade opasky.

 

 

 

 

 

5. Aké rôzne farebné varianty môže zákazník nájsť vo vašej ponuke?

Ako som už spomínal, vyrábam z prírodnej hovädzej usne, hovorovo hladenice, ktorú si sám farbím a povrchovo upravujem. Používam moridlá určené na kožu v rozmanitej škále hnedých a okrových odtieňov, ktoré na koži najlepšie vyniknú a koža s nimi starne a získava na kráse. Podľa možností používam aj priemyselne farbené hladenice v hnedom, alebo aj v čiernom prevedení, v ktorom som vytvoril moju najnovšiu kolekciu ladviniek.

 

Kontakt:

Facebook: Tanflow-kožené tašky a kabelky

Instagram:Tanflowleather

Webová stránka: www.sashe.sk/Tanflow

E-amilová adresa: ivan.janac@gmail.com

Telefónny kontakt: 0949410333

Adresa: Lošonec 206, 91904 Smolenice

 

Za rozhovor ďakujem pánovi Ivanovi. 

 

Autor: Zuzana Bánska

 

 

Zákaznícka zóna

Koľko ušetríte?

Na našej stránke používame Cookies. Slúžia na skvalitnenie služieb a štatistiky návštevnosti.