Háčkované hračky pre psov

1. Čo vás priviedlo k háčkovaniu a konkrétne výrobe hračiek pre psíkov?

S háčkovaním som začala na materskej, aby som niečím pekným potešila moju malú dcérku a keďže v rámci oddychu som nechcela len upratovať, variť, ale aj niečo pekné vytvoriť, tak som začala s háčkovaním. Bolo pre mňa najjednoduchšie zobrať priadzu a háčik, keďže som mala málo času. Háčkujem 3 roky a som samouk. Začala som robiť aj kurzy háčkovania. Okrem háčkovania sa s manželom venujeme aj 3D tlači náušníc, príveskov a dekorácií a tiež včelím voskovým obrúskom a vrecúškam. Keď mám voľnú chvíľku tak aj maľujem obrazy, robím s FIMO hmotou a živicou. Veľmi ma baví tvoriť stále nové veci.

 

 

 

 

A ako som sa dostala k háčkovaniu hračiek pre psíkov?

Keďže prvá drahšia kúpená hračka pre psíka nám vydržala pár sekúnd, vedela som, že už takú nekúpim a musím niečo vymyslieť. A ešte mi aj vadilo, že tie hračky boli plnené a náplň bola samozrejme rozhádzaná po celom trávniku a určite aj v brušku. Tak ma napadlo spraviť hračku pre nášho psíka. Rozmýšľala som z akého materiálu by som ju mohla vyrobiť. Napadla ma hneď recyklovaná textilná priadza, keďže napríklad háčkované košíky z nej boli dosť pevné. Začala som háčkovať jazvečíčku pre nášho psíka, vtedy bol sám, tak aby mal kamošku. Oproti iným kúpeným hračkám vydržala naozaj veľmi veľa, bola pevná, nemala žiadnu náplň, ale aj tak držala tvar, čiže žiadnu náplň nebolo treba. Potom prišli na rad loptičky z textilnej priadze, rôzne veľkosti, tie väčšie sa dajú aj sploštiť ako lietajúci tanier. Neskôr ma kontaktovala jedna pani, či by som vedela uháčkovať aj nejakú zeleninku, ovocie, príšerky pre psíkov. Keďže z textilnej priadze som nemohla robiť veľa detailov, lebo je hrubá, tak ma napadla odevná šnúra, ktorá je tiež pevná. A tak sa to začalo...

 

 

 

 

2. Máte vy osobne psíka, pre ktorého hračky vyrábate?

Áno máme dvoch jazvečíkov Bogiho a Megi. Keďže Megi je ešte šteňa, aj keď je už väčšia ako Bogi, tak ona je hlavný testovač mojich hračiek a dáva im zabrať, samozrejme, aj navzájom o tú hračku bojujú. Nevravím, že moje hračky sú nezničiteľné, to nie je ani hrubé lano a záleží od psíka,  ale vydržia dlhšie, nemajú náplň, dajú sa aj prať a majú prijateľnú cenu.

3. Má zákazník u vás možnosť výroby hračky “na mieru“?

Samozrejme, ja veľmi rada tvorím a píšem návody. Takže by to nemal byť problém, pokiaľ sa to bude dať spraviť z tohto materiálu. Robila som na mieru hračky aj pre jednu mačičku.

 

 

 

 

4. Aké materiály používate  na ich výrobu?

Odevnú šnúru, recyklovanú textilnú priadzu a malé detaily ako napr. očká z tenučkej priadze.

5. Aké rôzne druhy, typy a veľkosti hračiek ponúkate?

Momentálne mám v ponuke z odevnej šnúry krokodíla, príšerku, mrkvu a ananás, väčšina s vytvoreným lanom na konci. Z textilnej priadze mám malé a veľké loptičky. Ale je tu možnosť vyrobiť hračky na mieru podľa požiadaviek. Veľkosť tiež záleží od typu hračky.

 

 

 

 

6. Koľko približne trvá výroba jednej bežnej hračky?

Je to rôzne, záleží od komplikovanosti hračky. Komplikované od 2-4 hodín, jednoduchšie napr. loptičky do 1 hodiny. Ale ak vytváram hračku na mieru a teda navrhujem a píšem si vlastný návod, tak viac hodín.

 

 

 

 

7. Plánujete aj nejaké zmeny a novinky vo svojom sortimente?

Určite áno. Plánujem rozšíriť ponuku hračiek pre psíkov aj mačičky. Je veľmi veľa druhov zeleniny, ovocia a tiež rôznych zvieratiek, príšeriek a podobne.

 

 

Za rozhovor ďakujem pani Radke. 

 

 

Kontakt:

E-mailová adresa: krakenik@krakenik.sk
Facebook stránka: https://www.facebook.com/handmadekrakenik/
Sashe: https://www.sashe.sk/Krakenik
Instagram:  https://www.instagram.com/krakenikhandmade/

 

Autor: Zuzana Bánska

Zákaznícka zóna

Koľko ušetríte?

Na našej stránke používame Cookies. Slúžia na skvalitnenie služieb a štatistiky návštevnosti.