Coca-Cola uvádza na trh svoje prvé 100% recyklované plastové fľaše

 

Spoločnosť Coca-Cola vo Veľkej Británii uviedla na trh svoje prvé plne recyklovateľné plastové fľaše vyrobené zo 100% recyklovaného PET (rPET) pod značkou Glaceau Smartwater.

 

Nové fľaše s objemom 600 ml a 850 ml, vyvinuté ako súčasť partnerstva s európskymi partnermi Coca-Cola (CCEP), sa  koncom roka začnú predávať vo Veľkej Británii. Coca-Cola GB tvrdí, že tento krok zmierni používanie 3 100 ton plastu každý rok.

Tento týždeň spoločnosť potvrdila, že bude meniť svoje fľaše Sprite zo zelenej na číry plast, aby sa zvýšila recyklovateľnosť.

 

 

 

Súčasťou vízie spoločnosti Coca-Cola GB je zdvojnásobiť podiel recyklovaného obsahu vo svojich plastových fľašiach na 50% do začiatku roka 2020. Spoločnosť odhaduje, že dosiahnutie tohto cieľa zabráni používaniu 23 000 ton  plastu v rámci svojich 20 značiek ročne, pričom sa podporí rast trhu rPET.

Nová fľaša Smartwater ukazuje, že môžeme ísť ďalej - ale to si vyžaduje, aby sa recyklovalo viac obalov, aby sa mohlo viac použiť na výrobu nových fliaš.

 

 

Vzhľadom na to, že nové obaly budú prezentované prostredníctvom amerických maloobchodných gigantov, ako sú CVS, Amazon, Kroger a Publix, spoločnosť dúfa, že to podnieti spotrebiteľov a konkurentov k prehodnoteniu modelov cirkulárnej ekonomiky plastov.

 

Zdroj: edie.net

Foto: Smartwater

Lenka Vidumská

Zákaznícka zóna

Koľko ušetríte?

Na našej stránke používame Cookies. Slúžia na skvalitnenie služieb a štatistiky návštevnosti.