Čarovné kvitnúce čaje

 

 

 

 

1. Čo vás inšpirovalo k nápadu s kvitnúcimi čajmi?
Inšpiráciou pre nás bolo, že tento druh čínskeho čaju nebol známy na Slovensku. Zaujala nás nie len príprava tohto čajíku, ale aj zážitok z neho, na ktorý sa len tak nedá zabudnúť. Preto sme sa rozhodli pre prácu s týmto druhom čaju, ktorý v šálke či v konvici plnej horúcej vody rozkvitne nádherný kvet za niekoľko minút.

 

2. Priblížte našim čitateľom v čom sa líšia kvitnúce čaje od ostatných?
Tieto čajíky sa líšia od ostatných chuťou, ale hlavne vzhľadom. Na prípravu sa používajú len tie najkrajšie listy čajovníka a vyberané kvety rôznych vonných rastlín, ako sú jazmín, ibištek, či amarant. Klasické vrecúško čaju z obchodu obvykle nevydrží viac ako jedno lúhovanie, ale kvitnúci čaj sa dá vylúhovať viackrát.  Samozrejme,  má to aj svoje limity, každá dávka vydrží minimálne 2 až 3 lúhovania.

 

 

 

 

3. Aké rôzne kvitnúce čaje ponúkate?
Kvitnúce čaje sa líšia druhom čaju. Ponúkame zelené, biele a čierne kvitnúce čaje.  Biely čaj patrí medzi vzácne a uctievané čaje. V starovekej Čine sa používal ako elixír mladosti. V súčasnosti sa pestuje len v malom množstve a zbiera sa len niekoľko dní v roku. Pitie bieleho čaju prospieva zdraviu i kráse, pomáha voči stresu a pri znížení krvného tlaku. Čierny čaj prechádza fermentáciou. Tento proces spôsobuje, že čajové lístky stmavnú a ich chuť sa zvýrazní. Obsahuje viac kofeínu ako biely kvitnúci čaj, a preto je  vhodný ak potrebujete povzbudenie. Zelený čaj má prívlastok ako čaj mladosti alebo čaj večného života. Má povzbudzujúce účinky na ľudský organizmus.

 

4. V čom spočíva výroba kvitnúcich čajov?
Tajomstvo kvitnúcich čajov spočíva v dokonalom viazaní čajových lístkov do malých guľôčok. Každý kvitnúci čaj je majstrovským dielom, ktoré dokáže vyrobiť iba malá skupina majstrov v Číne. Preto je kvitnúci čaj vzácnym a vyhľadávaným čajom. Vnútri kvitnúceho čaju sa skrýva farebné kúzlo viazaných kvetov, ktoré vytvoria tú pravú krásu vo vašom čajníku. Kvitnúci čaj stačí vložiť do sklenej nádoby s horúcou vodou. Čajová guľôčka sa začne pomaly roztvárať a čaj začne kvitnúť. Kvitnúce čaje sú vyrobené iba z prvotriednych listov zeleného, bieleho alebo čierneho čaju.

 

 

 

 

5. Koľko osôb tvorí vás pracovný tím?
Náš pracovný tím  som na  začiatku tvoril ja Štefan a môj veľmi dobrý kamarát  Juraj, s ktorým sme tieto kvitnúce čajíky rozbehli. Dlhé roky sme spolupracovali. Bolo to krásne obdobie plné očakávania  a nových vecí. Vždy sme sa snažili, a snažíme urobiť maximum pre našich zákazníkov, a s láskou zabaliť každú jednu objednávku, ktorá príde. Z každej jednej sa tešíme.  Teraz sa tomu venujem sám s mojou manželkou Evou a pribudol k nám nový člen rodiny náš synček Tomáško, ktorý veľmi rád pomáha pri balení objednávok :D.

 

 

 

 

6. Aké boli začiatky vašej značky?
Začiatky boli ťažké. Chceli sme priniesť na trh niečo nové. Istý čas trvalo kým si ľudia zvykli. Teraz máme aj stálych zákazníkov, ktorí od nás odoberajú čajíky pravidelne do kaviarni, čajovni a reštaurácii.

 

7. Aké plány máte do budúcna?
Naše plány do budúcna sú, samozrejme, veľké. Nechceme prezrádzať do detailov, ale určite chceme rozšíriť náš sortiment o nové čajíky, či už v darčekových baleniach, ale uvažujeme aj o rozšírení sortimentu sypaných čajov.

 

 

 

 

Za rozhovor ďakujem pánovi Štefanovi. 

 

 

Kontakt:
Web stránka: www.kvitnuce-caje.sk
E-shop: obchod@kvitnuce-caje.sk

 

Autor: Zuzana Bánska

 

Zákaznícka zóna

Koľko ušetríte?

Na našej stránke používame Cookies. Slúžia na skvalitnenie služieb a štatistiky návštevnosti.