Čapovaná drogéria sLOWbar - dovezú ti ju až domov!

1. Predstavte sa nám. Niečo o sebe?

Sme mladá rodinka z Bratislavy. David, Barbora a náš takmer 10 mesačný syn Simon. Pred asi dvomi rokmi sme začali viac riešiť stav našej planéty, našej prírody a nášho okolia. Chytili nás za srdce dokumenty, ktoré ukazovali stav prírody, ktorá vplyvom ľudí začína byť zdevastovaná. Zvieratá trpia, lesy miznú, v moriach sú obrovské ostrovy plastov. Najprv sme začali meniť naše správanie, aby sme kupovali veci, ktoré naozaj potrebujeme a znižovali objem plastov a odpadkov, ktoré každý týždeň vyhadzujeme. Postupne sme chceli spraviť viac a povzbudiť do toho viac ľudí - tak nejak vznikla myšlienka sLOWbar.

 

 

2. Aká je celá filozofia sLOWbar

Náš hlavný zámer je znížiť objem jednorázovych plastov. Vieme ale, že ľudia ťažko opúštajú svoju komfortnú zónu a nechce sa im nosiť pri sebe stále prázdne fľaše a myslieť na všetko naokolo. Preto im ponúkame službu čapovanej drogérie na dovoz. Znižujú plastový odpad a neznižujú svoj komfort. O všetko sa postaráme my.

 

3. Kedy to začalo?

Myšlienka sa zrodila asi na konci roka 2018. Náš eshop sLOWbar.sk sme spustili koncom apríla 2019.

 

4. Koľkí ľudia sa na tejto myšlienke podieľajú?

Podieľajú sa na tom všetci zákazníci, ktorí nás podporia nákupom. O všetko ostatné sa stárame my dvaja - Barbora a David.

 

5. Čo vás priviedlo k vašej práci a k záujmu o čapovanú drogériu?

Boli sme zákazníkmi čapovaných drogérií. Avšak v našom okolí Bratislavy (Devínskej Novej Vsi) nebolo nič obdobné. Museli sme chodiť na nákup na druhú stranu Bratislavy, čo nám nevyhovovalo. Zároveň sa nám veľa krát stávalo, že sme odišli naprázdno. Čapovanie trvá pár minút a keď pred sebou vidíte 2-3 zákazníkov, viete, že budete dlhšie čakať, čo pre rodiny s malými deťmi nie je ideálne.

 

 

6. Majú ľudia o takýto typ obchodu záujem?

Majú, veľa ľudí ešte ani netuší, čo to je čapovaná drogéria - takže tých musíme tomu učiť. Tí ostatní zas môžu mať tie isté ťažkosti ako sme mali pri nákupe v kamenných prevádzkach. Preto to veľmi oceňujú najmä mamičky a dôchodcovia.

 

7. Ako a čím sa líšite od iných čapovaných drogérii?

Už pri prvej myšlienke sLOWbaru sme vedeli, že to musíme spraviť tak, aby sme odstránili tie veci, ktoré nás pri tom vyrušovali, ako sme už spomínali vyššie. A tak vznikol eshop na dovoz čapovanej drogérie a kozmetiky. V pohodli domova si spravíte objednávku, nikde nemusíte čakať, cestovať - namiesto toho Vám zostáva čas na veci, ktoré Vás bavia. Pri prvej objednávke si zakliknete, že fľaše nemáte - tie sú zálohované, čo znamená, že nám ich pri ďalšej objednávke vrátite a my ich po dôkladnom umytí znova použijeme. Pri každej ďalšej objednávke už zaklikávate, že fľaše máte. Takto sme vyriešili problém jednorázových plastov, pretože ich vieme využívať veľmi dlho. Nedávno sme pridali na fľaše údaj, koľko krát už boli použité, aby zákazníci vedeli, koľko fliaš sa už ušetrilo. Samozrejme, že je k dispozícií aj osobný odber v našej výdajni, kde pokiaľ zákazníci chcú, si to môžu prísť sami načapovať. Nachádzame sa v OC Glavica, Devínská Nová Ves, Bratislava.

 

 

8. Čo všetko sa dá u vás kúpiť? Priblížte nám v skratke váš sortiment? :-)

V ponuke máme len čapované produkty, nič nie je balené a ponuku vyskladávame tak, aby vždy obsahovala produkty, ktoré budú prijateľné zložením, nebudú zaťažovať životné prostredie a bude pri nich konkurenčná cena a také, ktoré sú bez kompromisov 100% prírodné a lokálne, len pri nich je cena vyššia - je to z dôvodu, že sú vyrábané v menších množstvách a obsahujú zložky, ako sú esenciálne oleje a podobne. Ponuka obsahuje pracie gély, aviváže, prostriedky na riad a do umývačky riadu, čistiace prostriedky ako wc gél, čistič na okná, na vodný kameň a na podlahy - od talianskej značky Delízia. Gél na pranie, univerzálny čistiaci prostriedok a prostriedok na riad - od slovenskej značky PÁNBACH. Tekuté mydlo, sprchovací gél a sprchovací gél a šampón pre deti - od slovenskej značky Soaphoria. Ďalej máme v ponuke veľmi obľúbený ocot kvasný liehový od slovenského výrobcu a utierky z mikrovlákna. Ponuka sa nám stále rozširuje. :)

 

 

9. Kde si vieme čapovanú drogériu zakúpiť?

Na našom webe www.slowbar.sk, kde sa nachádzajú aj podrobné inštrukcie, ako fungujeme. Poprípade v našej výdajni v OC Glavice, DNV, Bratislava, kde sme v pondelky a piatky od 8:00 - 10:00 a v stredy od 17:00 - 19:00.

 

Ďakujeme Dávidovi za rozhovor 

 

Kde ich nájdete

Facebook: Slowbar.sk

Instagram: slowbar.sk 

Email: info@slowbar.sk

Web: http://www.slowbar.sk

Foto:  David Šimončič

 

 Lenka Vidumská

 

Zákaznícka zóna

Koľko ušetríte?

Na našej stránke používame Cookies. Slúžia na skvalitnenie služieb a štatistiky návštevnosti.