Bioprodukty ako sila z prírody – DIOCHI

Názov firmy vznikol spojením slov Dio a čchi, čo môžeme preložiť ako „božská energia".  Je to energia, ktorá je všade okolo nás, energia potrebná pre náš život.

Vláda schválila podporu bezobalových obchodov, budovanie siete fontán s pitnou vodou alebo zákaz používania jednorázových plastov na verejných podujatiach a v trvalých prevádzkach.

Podporiť vznik bezobalových obchodov chce envirorezort vypracovaním metodickej pomôcky zavádzania bezobalovej distribúcie tovaru a používania opakovane použiteľných obalov.

Smoothies už nie sú iba trend, ale aj dôležitý benefit pre zamestnancov či marketingový nástroj

Sme tvory, ktoré majú zuby, preto potrebujeme potravu aj žuť, z tohto dôvodu sa neodporúčajú smoothies ako náhrada pevnej stravy, skôr závisí od toho, čo chcete dosiahnuť či prečistiť, schudnúť alebo doplniť vitamíny.

Súrodenecké duo Jankiv Siblings vdýchlo život takmer zabudnutému umeniu plisovania

Súrodenci z Prešova vytvárajú unikátne sukne pomocou takmer zabudnutého ručného plisovania.

Zelené budovy ako riešenie nedostatku zelených plôch v mestách? Inovatívna myšlienka, ktorá expanduje už aj na Slovensku

Cieľom SKGBC je presadzovať udržateľnú výstavbu a zelené budovy. Našou víziou je, aby sa udržateľné budovy stali na Slovensku štandardom.

5 ekologických miest sveta

Tu je 5 najlepších ekologických miest z celého sveta.

Uložte si Váš nákup do Debničky od babičky

Bezobalový obchodík podporujúci lokálnych pestovateľov a výrobcov eko-produktov.

Plogging - šport, ktorý chráni našu prírodu aj naše zdravie

Slovo plogging vzniklo spojením anglického „jogging“ – teda beh a švédskeho pojmu „plocka upp”, čo v preklade znamená zodvihnúť.

Nádobka. Čapovaná EKO drogéria na východe Slovenska.

V našej predajni ponúkame drogériu Delizia z talianska, ktorá je koncentrovaná, nie je testovaná na zvieratách, je odbúrateľná v prírode, má označenie HACCP a certifikát kvality ISO 9001.

Aj tvoji starí rodičia sú EKO a ani o tom nevedia. 8 zvykov, ktoré by si si od nich mohol osvojiť.

Naši starí rodičia, a najmä babky, totiž žili v mnohých ohľadoch v podstate ekologickejšie a udržateľnejšie než naša generácia.
(100%) 1 hlas
Najväčšou motiváciou. Tak to je jednoduché, spokojnosť ľudí, pre ktorých to robíme.
(100%) 1 hlas
Znakmi tohto projektu sú dostupnosť, nezávislosť a pokrokovosť.
(100%) 1 hlas
Smaltovaných hrnčekov je na trhu už naozaj veľa, no vždy sa nájdu ľudia, ktorí keď zbadajú hrnček sú plní nostalgie a spomienok na babkinu kuchyňu a prázdniny u nej.
(100%) 1 hlas
Slovenská agentúra životného prostredia pripravila pre študentov a pedagógov týždenný program zameraný na sledovanie problematiky environmentálnych záťaží.
Nórsko môže za svoj úspech vďačiť organizácii Infinitum, ktorá prišla s mimoriadne efektívnym systémom recyklácie. Vďaka tomu Nórsko zrecykluje 97% všetkých plastových fliaš.
(100%) 1 hlas
Supermarket Rimping v thajskom, viac ako 130-tisícovom, meste Chiangmai hodili plastové obaly na potraviny do koša. Zeleninu, ovocie a mnohé iné potraviny začali baliť do banánových listov.
(100%) 1 hlas

Každý štvrtok Vám na našom BLOGU prinášame týždenný prehľad o dianí v oblasti gastronómie z celého sveta úplne zadarmo.

Získavajte aktuálne eco tipy a triky a nechajte sa inšpirovaťNavštívte náš BLOG

...príspevky na blogu pre Vás pripravuje náš ECOteam gastronómie z celého sveta úplne zadarmo.

Na našej stránke používame Cookies. Slúžia na skvalitnenie služieb a štatistiky návštevnosti.