Tradičné výrobky z pravého dreva

1. Čo vás priviedlo k práci s drevom?

K práci s drevom ma priviedla inšpirácia vyrábať svojim vnúčatám hračky. Keďže som na dôchodku mal viac času a začal som inklinovať k práci s drevom, a ako prvé som začal vnúčatám vyrábať lopatky do piesku, hrable a podobne. Nápady som skôr dostával spontánne podľa toho čo ma zaujalo niekde v obchode, na trhoch a najčastejšie mi nápady a predlohy dávali moja manželka a deti.

 

 

 

 

2. Na aké rôzne dekorácie a ozdoby sa špecializujete?

Zameriavam sa na výrobu rôznorodých výrobkov z dreva, predovšetkým sú to varechy a varešky rôznej veľkosti, ale aj drevené misky. Neskôr k tomu pribudli dekorácie ako zajace, vajcia na veľkú noc, vianočné dekorácie na stromček, ale aj väčších snehuliakov, kostolíky, a podobne. Z hračiek sú to autíčka, pištole.

 

 

 

 

 

 

3. Aké materiály okrem samotného dreva používate pri výrobe?

Pri výrobe používam len drevo rôzneho druhu orech, čerešňa,....ale aj latky . Okrem dreva a lepu a pár pracovných nástrojov nepoužívam k práci nič len svoje dve ruky.

 

4. Vyrábate aj dekorácie “na mieru“?

Dekorácie presne na mieru nevyrábam. Vyrezávam podľa predlohy, ktorú mi nakreslí manželka a keďže ide o ručnú prácu a nie strojom každú kúsok sa od seba trocha líši.

 

 


 

 

5. Vaša výroba sa orientuje skôr na tradičné alebo moderné dekorácie?

Moja výroba sa skôr orientuje na tradičné dekorácie.

 

 

 

 

6. Aké máte vízie do budúcich Vianoc?

Ak mi bude zdravie slúžiť, tak sa naďalej budem venovať vyrezávaniu a práci s drevom. Presnú víziu nemám ale naďalej by som chcel do budúcich Vianoc pracovať na drevených ozdobách na stromček prípadne nejakých anjelov.

 

 

 

 

Za rozhovor ďakujem pánovi Jozefovi. 

 

 

Kontakt:
Meno: Jozef Šulaj
Sídlo: České Brezovo 183, 98503 okres Poltár
Tel. číslo: 047/4292144  

 

Autor: Zuzana Bánska

Zákaznícka zóna

Koľko ušetríte?

Na našej stránke používame Cookies. Slúžia na skvalitnenie služieb a štatistiky návštevnosti.