Textil z ľanu od Shabby Romantic

1. Ako vznikol názov vašej značky?

Musím na začiatok povedať, že keby som v čase , keď názov vznikol vedela, akou cestou sa bude značka Shabby Romantic uberať, určite by som si vymyslela iný názov. Ale keďže som v tom čase šila textilné výrobky v romantickom shabby chic štýle, tak mi názov Shabby Romantic prišiel skvelý. Značka si pomerne rýchlo našla svojich zákazníkov, ktorých počet rástol a stále rastie. Dnes má na trhu svoje miesto a priznám sa, občas premýšľam nad zmenou názvu. No zatiaľ som na žiadny, ktorý by sa mi páčil neprišla.  Takže s najväčšou pravdepodobnosťou nič meniť nebudem.

 

 

 

2. Prečo ste sa rozhodli vyrábať bytový textil práve z ľanu?

Ľan bol v čase keď som začínala málo žiadaný. Ľudia sa báli jeho krčivosti. Mnohí si mysleli, že ľan škriabe, že je drsný a nepoddajný. Že je dostupný len v dvoch farbách, a to v bielej a prírodnej. Okolo ľanu sa hromadilo príliš veľa predsudkov a dezinformácií.
Prvá ľanová tkanina, ktorá sa mi dostala do rúk bol ľan so vzorom levandulí a motýľov. Sama som bola prekvapená, že držím v rukách ľan. V skutočnosti som látku kúpila pre tento vzor, nie pre materiál.


Tiež som mala o ľane málo informácií. Preto som si o ňom začala vyhľadávať články a zisťovať ako sa vyrábal kedysi a ako sa vyrába dnes. Čím je zaujímavý a aké má vlastnosti.  Čím viac vedomostí som mala, tým viac sa mi tento materiál dostával pod kožu.
A zistila som, že ľan nemá snáď žiadnu negatívnu vlastnosť. Azda len tú, že sa nám veľmi rýchlo míňa. 
Mám rada výzvy a túžila som ľanu porozumieť. Naučiť sa sním pracovať, presvedčiť čo najviac ľudí, aký je úžasný. A môžem s radosťou povedať, že sa mi to darí.
Svedčí o tom aj fakt, že dnes je ľan na Slovensku veľmi žiadaný. V zahraničí je to už dávnejšie samozrejmosť.
Ľudia si radi doprajú luxus a neodradí ich ani vyššia cena. U nás si potrpíme  na kvalite materiálu i spracovania.

 

3. Akých dodávateľov materiálu máte?

Ľan nakupujem od zahraničných výrobcov. Začínala som s ľanom od francúzskeho výrobcu. Výhodou bolo relatívne rýchle dodanie, široká ponuka vzorov a farieb. Po čase som ale zatúžila po ľane vyššej kvality. Záleží mi na tom, aby bol ľan ekologicky pestovaný a vyrábaný s ohľadom na životné prostredie. Začala som oslovovať výrobcov ľanu z iných európskych krajín, od ktorých nakupujem materiál. Stále hľadám nových dodávateľov, ktorí majú v ponuke širokú škálu gramáží a farieb a tiež rozne šírky ľanového plátna. Ceny ľanových tkanín sú rozmanité. Niektoré sú priaznivé a výhodné, iné sú veľmi vysoké. Ale za to svojim vzhľadom a kvalitou jedinečné.
Tiež nakupujem veľké množstvo ľanových krajek z Českej republiky. S výrobcom krajek spolupracujem už niekoľko rokov a som veľmi spokojná.  Ako s kvalitou, tak i s ponukou vzorov a ochote vyhovieť mojim požiadavkám.

 

 

 

 

 

 

4. V čom vidíte výhody výrobkov z ľanu v porovnaní s bavlnou?

Ľan je čisto prírodný materiál. Nepohlcuje prach a preto je vhodný i pre ľudí s alergiami a citlivou pokožkou. Ľanová tkanina ma oveľa dlhšiu životnosť ako iné tkaniny. Nevadí jej časté pranie. Nepotrebuje bielidlá a aviváže a ani to neodporúčam. Aj vďaka tomu šetríte životné prostredie a tiež vašu pokožku. Posteľné prádlo, alebo oblečenie z ľanu sú mimoriadne šetrné k pokožke. Priam ju hýčkajú. Keď sa spotíte, alebo zmoknete v ľanovom oblečení, nemáte nepríjemný pocit. Ľan vodu veľmi rýchlo absorbuje a rovnako rýchlo schne. Preto nie je ani potrebné používať na sušenie ľanu sušičku.
Bavlna týmito vlastnosťami nedisponuje, okrem toho, že je to tiež prírodný materiál. Ale tým netvrdím, že výrobky z bavlny sú horšie. Bavlna má tiež mnoho pozitív a jej využitie má nezastupiteľné miesto na trhu.
Mojim favoritom je ale ľan. Myslím, že žiadna tkanina nevonia tak krásne ako ľanová.

 

 

 

 

 

 

5. V ponuke máte aj detské ľanové oblečenie. Aké veľkosti detského oblečenia ponúkate?

Áno, v našej ponuke máme aj detské ľanové oblečenie.  Nie je našou prioritou zameriavať sa na šitie oblečenia. Skôr tento sortiment prinášame v limitovaných edíciách. Detské oblečenie navrhujem pre radosť. Je veľmi obohacujúce pracovať s malými deťmi. Beriem to ako odmenu a možnosť na chvíľu sa vrátiť do detských čias.
Oblečenie pre malých nezbedníkov a parádnice ponúkame pre vekové kategórie od 1 do 9 rokov.
Momentálne máme v ponuke niekoľko vzorov dievčenských letných šiat na bežné nosenie, ale i šaty na slávnostné príležitosti. Pre chlapcov šijeme ľanové nohavice a košele.
Pre dospelých máme elegantné a pohodlné ľanové župany v rôznych farbách, ktoré sú vhodné i ako darček.

 

 

 

 

 

 

6. Aké plány má vaša spoločnosť do budúcnosti?

Tak ako som už spomínala, v budúcnosti by som rada našim zákazníkom ponúkla výrobky z  nových ľanových materiálov, ktoré na našom trhu zatiaľ nie sú dostupné. Verím, že i budúci rok budeme môcť predstaviť novú a hravú kolekciu detského oblečenia. Samozrejmem, opäť s pútavým príbehom v podobe rozprávky,  ako je to už u nás zvykom.

Opäť prinesieme množstvo nových výrobkov pre pekné bývanie. Nápady sa rodia jeden za druhým a vďaka zákazníkom, ktorí si u nás plnia svoje sny, tiež vznikajú úžasné novinky. Ďakujeme všetkým za dôveru.  Poskytujeme možnosť výroby produktov na mieru a v tomto smere chceme naďalej pokračovať a služby zdokonaľovať.

 

Z rozhovor ďakujem pani Patrícii.

 

Kontakt:
Patricia Richterová
Tel: 0905 200273
Facebook: https://www.facebook.com/lanove.kralovstvo/
Instagram: https://www.instagram.com/shabby.romantic/
Sashe: https://www.sashe.sk/shabby.romantic
Web stránka: www.shabbyromantic.sk
Sídlo spoločnosti: Patricia Richterová RAIN, spol. s r.o., Malá Čausa 289, 971 01 Malá Čausa
E-mailová adresa: shabby.romantic@gmail.com  , info@shabbyromantic.sk

 

Autor: Zuzana Bánska

Zákaznícka zóna

Koľko ušetríte?

Na našej stránke používame Cookies. Slúžia na skvalitnenie služieb a štatistiky návštevnosti.