Prémiové limonády s charakterom – viac sa o Berlimo dočítate v rozhovore

 

1. Môžete sa nám v krátkosti predstaviť? :-)

Sme mladá rozrastajúca sa firma, ktorá už od roku 2015 vyberá a distribuuje prémiové limonády s charakterom.

Pri výbere dodávateľov kladieme dôraz na ekológiu, preto všetky naše produkty dodávame vo vratných fľašiach. Zároveň naše limonády predstavujú čisto prírodnú súhru chutí bez umelých sladidiel, aróm či farbív.

 

2. Koľkí ľudia sa na tejto myšlienke podieľajú?

Na myšlienke sa samozrejme podieľa celý tým Berlimo. Ide teda pôvodne o českú firmu, ktorá na trhu vystupuje už od roku 2015. My sme vznikli ako jej sesterská firma Berlimo Bratislava.

 

 

3. Čo vás priviedlo k vašej  práci a k záujmu o tieto nápoje?                                                                                  

Dlhšie som sa zamýšľal nad prácou, ktorá by mala pre mňa zmysel, a zároveň sa zhodovala aj s určitými hodnotami, ktoré sú pre mňa nevyhnutnosťou. Taktiež som vnímal aj akýsi nedostatok kvalitnej ponuky limonád alebo všeobecnejšie nealkoholických nápojov na trhu. Valná väčšina podnikov má v ponuke presladené nápoje komerčných značiek, ktoré sú preplnené cukrom, farbivami a konzervačnými látkami. Rozhodol som sa teda dostať na trh zdravú alternatívu, rozšíriť ponuku napríklad aj pre mamičky či deti. Je dôležité aby ľudia vedeli čo pijú a odkiaľ produkt pochádza. Ďalším dôležitým faktorom, na ktorý som sa snažil zamerať bola ekológia a eliminovanie odpadov. Nápoje, ktoré distribuujem spĺňali úplne všetky kritériá, a tak som sa rozhodol to skúsiť.

 

4. Čo všetko sa dá u vás kúpiť? Priblížte nám v skratke váš sortiment? :-)

Naša firma ponúka napríklad ovocné limonády Mieps z ekologického poľnohospodárstva. Pri pestovaní ovocia je využívaná Greenpeace energia, a tak je hospodárenie v súlade s prírodou, bez uhlíkovej stopy. Nielenže je pri spracúvaní a výrobe dbané na ochranu prírody, úrodnosť pôd, či podzemné vody, časť finančných prostriedkov z predaja týchto limonád putuje na podporu sociálnych projektov. Tieto nápoje predstavujú harmóniu ovocnej chute, kvetinovej vône a férového prístupu. V ponuke ich máme v troch príchutiach (jablko-baza, citrón-mäta, uhorka-ruža).

Ďalším produktom, ktorý spadá do nášho sortimentu sú limonády z čaju Maté a Matcha. Tieto limonády sú taktiež všetky na prírodnej báze, bez pridaných aditív, 100% Bio a Vegan.

Okrem ovocných limonád a kofeínových čajov distribuujeme aj prírodnú minerálnu vodu Vincentku. Táto voda je asi každému dobre známa, ale ak by niekomu náhodou nebola, ide o vodu, ktorá pochádza z liečivého prameňa vyvierajúceho v lázních Luhačovice. Je to nie len výborný doplnok pri športových výkonoch, ale aj podporný prostriedok po alkoholických excesoch, či rôznych zdravotných ťažkostiach.

Naša ponuka sa tento rok rozšírila aj na distribúciu limonád značky Proviant. Ide o organické a poctivé limonády z čerstvého ovocia, jemne dosladené trstinovým cukrom. Opäť sme dbali na výber produktov v BIO kvalite.

Ďalším prírastkom boli limonády Meiner Mött's vyrábané v Lipsku podľa starého rodinného receptu, v kombinácii chutí citrónu, uhorky a bazalky.

Našou poslednou novinkou je Kolle-Mate z Drážďan. Hovoríme mu „maté s názorom“, je vyrábané antifašistickými aktivistami, ktorí podporujú aj umelcov stojacich za ochranou Hambažského pralesa. Ide o prémiovú bio limonádu z výluhu čaju maté.

 

 

5. Kde sa  všade môžeme stretnúť  s Vašou značkou ? :-) Kde si môžeme výrobky zakúpiť?

V Bratislave si naše limonády môžete zakúpiť napríklad v prevádzkach U Dobrožrútov a ďalej v mnohých baroch, bistrách a reštauráciách. Napríklad Grizzly Tacos, či v Chillout & Culture bare Hopkirk.

 

6. Pôsobíte len v Čechách alebo máte odberateľov aj na Slovensku?

Keďže sa stále snažíme rozširovať svoju distribučnú sieť, nájdete nás okrem Prahy, Brna, Ostravy, Táboru, Českých Budějovíc, Plzne, Liberca a iných českých miest už aj na Slovensku. Konkrétnejšie teda v Bratislave, kde sme začali koncom roku 2018.

 

Ďakujeme za rozhovor :-)

 

 

Dozvedieť sa viac

Facebook: Berlimo Bratislava

Instagram: berlimobratislava 

                      berlimo.cz 

Web: http://www.berlimo.cz

Fotogaléria: Dalibor Hatlas -  Berlimo Bratislava

 

 

Lenka Vidumská

 

Zákaznícka zóna

Koľko ušetríte?

Na našej stránke používame Cookies. Slúžia na skvalitnenie služieb a štatistiky návštevnosti.