Počuli ste o značke Nuttery. Skrýva sa za ňou tím mladých ľudí, ktorí vyrábajú rastlinné produkty

Môžete sa nám predstaviť? Čím sa zaoberáte?

Nuttery je slovenská značka zameraná na výrobu rastlinných výrobkov. Začínali sme s výrobou rastlinných mliek, ktoré sú na báze orechov ako mandle, lieskové orechy alebo mak. Najnovšie nám do ponuky pribudol hustý mandľový jogurt s obsahom jogurtových kultúr a taktiež chrumkavá granola, ktorá je našim prvým nechladených produktom.

 

 

Kedy ste začali vyrábať výrobky ako alternatívam za živočíšne mlieko?

Začiatky z našej výroby siahajú do roku 2017.

 

 

Aké druhy rastlinného mlieka máte v ponuke?

Prvé bolo mandľové a makové. Neskôr do ponuky pribudlo aj lieskovoorieškové. Mandľové sme rozšírili v ponuke o niekoľko príchutí ako mandľový raj škorica, mandľový raj ka-kavko alebo ľadová káva, ktorú predstavuje kombinácia mandľového raja a výberovej kávy.

 

 

Máte aj nejakých pomocníkov?

Momentálne nás je 8 členov. Každý z nás je zameraný na určitú časť, ktorá mu ide najlepšie. Dôležitá je najmä spolupráca a komunikácia medzi sebou, pretože iba tak vieme napredovať a prísť na nové nápady.

 

Pre koho sú vaše produkty určené?

Vychutnať si naše produkty môže naozaj ktokoľvek. Každý milovník orechov si príde na svoje. Taktiež aj športovci, deti, dospelí, ale aj starší ľudia, ktorý sa nebránia zdravým produktom. Najväčší prínos však majú pre každého, kto trpí laktózovou intoleranciou a rád by si vychutnal ,,nemliečny“, a zároveň chutný produkt.

 

 

Majú o takýto produkt ľudia záujem?

Musíme povedať, že začiatky boli ťažké. Keďže sídlime na Orave, veľa ľudí sa takýmto mliečnym alternatívam bránilo. Postupom času sato však veľmi zmenilo. Ľudia zistili, že aj takéto produkty vedia byť chutné a hlavne zdraviu prospešné. Preto sa naša distribúcia a obľuba produktov rozšírila po celom Slovensku. Nedávno sme však zistili, že je záujem o naše produkty aj v zahraničí, pretože postupne pripravujeme distribúciu aj za hranice Slovenska.

 

Kde  všade si môžeme produkty zakúpiť?

Naša predajňa a výroba sídli v Dolnom Kubíne. Naše produkty však rozvážame do niekoľkých miest na Slovensku. Dostupné sú napríklad v rôznych predajniach so zdravou výživou, sieťach potravín ako Yeme potraviny alebo Kraj potravín alebo taktiež aj na našom e-shope, cez ktorý si môžu zákazníci objednať s dovozom priamo na adresu.

 

 

V akej cenovej ponuke si vieme zakúpiť produkty?

Naše produkty sa pohybujú v rôznych cenových reláciách a začínajú už od úrovne dvoch eur.

 

Plánujete nejaké novinky pre svojich zákazníkov?

Máme základné produkty, ktoré sú v ponuke stálicami. Keďže však radi experimentujeme, obdobne ponúkame našim zákazníkom rôzne limitované edície produktov. Jedným takýmto produktom bol napríklad mandľový raj s obsahom pravej, mletej vanilky. Avšak ako najnovší produkt je náš mandľový jogurt s obsahom mandlí až 20 %. Pýši sa aj obsahom živých jogurtových kultúr, ktoré zabezpečujú pre naše telo správne fungovanie tráviaceho traktu. Ochutiť si ho môžete napríklad našou ďalšou novinkou, ktorou je chrumkavá, bezlepková granola v banánovej alebo škoricovej verzii. Je to skvelý tip ako začať svoj deň výživne a zdravo.

 

Pôsobíte aj na zahraničnom trhu?

Zatiaľ nie. Radi by sme však pôsobili a preto robíme všetko preto, aby sa to mohlo čoskoro uskutočniť. Avšak už teraz vieme, že ako prvé pribudne susedné Česko.

 

 

Ďakujeme za rozhovor

 

Kontakt:

SNP 1201/16

026 01 Dolný Kubín

Slovenská republika

Facebook: Nuttery

Instagram: nuttery_official 

Web:https://nuttery.sk/

Email: info@nuttery.sk

Foto: Nuttery

 

Paľová

 

Zákaznícka zóna

Koľko ušetríte?

Na našej stránke používame Cookies. Slúžia na skvalitnenie služieb a štatistiky návštevnosti.