Náučné hračky pre tých najmenších od HRYzátkovo

1. Čo vás viedlo k založeniu vašej značky?

Keď mal môj druhý syn asi pol roka, dostal ako darček od mojej kamarátky drevené hryzátko. Voňalo za drevom a bolo príjemné na dotyk. Zapáčila sa mi myšlienka vytvárať pre detičky drevené a hlavne ekologické hračky.

 

 

 

 

2. Aké rôzne hryzátka vyrábate?

Na začiatku som vyrábala jednoduché hryzátka z drevených gulôčok/koráliek. Postupne som začala vyrábať retiazky na cumlík, retiazky na kočíky a náhrdelníky pre kojace mamičky, s ktorými sa radi hrajú detičky počas kojenia alebo nosenia v šatke. Inšpirovala som sa aj Montessori pedagogikou a vyrábam aj Montessori pomôcky ako napr. drevený kruh na gumičke, roľničku na stužke, čierno-biely kolotoč a pod.

 

 

 

 

 

 

3. V čom sú vaše hryzátka špeciálne v porovnaní s tými, ktoré sú priemyselne vyrábané?

Väčšina hračiek a hryzatiek sa vyrába z plastu. Tieto hračky môžu obsahovať prímesí rôznych škodlivých chemických látok. Deti ich dávajú do úst a už v rannom detstve tak dostávajú do tela rôzne škodliviny. Čisté nelakované prírodné drevo tieto látky neobsahuje. Je voňavé, ekologické, a príjemné na žužlanie. Zároveň jemne masíruje ďasná pri prerezávaní zúbkov. Väčšie korálky sa neskôr môžu použiť na tréning jemnej motoriky ako hračka na navliekanie náhrdelníka na šnúrku od topánok. Prípadne na vkladanie korálok do rôznych nádob.

 

 

 

 

 

 

4. Aké materiály využívate na ich výrobu?

Na výrobu hryzátiek používam čisté nelakované, do hladka obrúsené prírodné drevené korálky, drevené korálky obháčkované bavlnenou priadzou, a tiež potravinárky silikón.

 

 

 

 

 

 

 

 

5. Aké hračky sú najobľúbenejšie?

Deťom sa páčia hrkálky, kde pridávam rolničky, ktoré cinkajú. Najmenšie bábätká zaujmú čierno – biele hračky, ktoré stimulujú ich zrak a lepšie rozoznajú tvar hračky. Rozšírila som svoju tvorbu aj o bavlnené a filcové hračky pre staršie deti - predškolákov aj školákov.

 

 

 

 

 

 

6. Aké máte plány do budúcna s hryzátkami pre deti?

Tento rok sa chystám viesť Montessori kurzy pre detičky od 0 – 3 rokov. Určite využijem rôzne hrkálky a pomôcky na rozvoj jemnej motoriky, stimulácie zraku. Tiež chcem ponúknuť mamičkám rôzne kurzy, kde si práve tieto drevené hračky, kolotoče a montessori pomôcky budeme môcť vyrobiť :)

 

Za rozhovor ďakujem pani Lucke. 

 

 

Kontakt:
Facebook: FB Hryzatkovo
E-mailová adresa: lucka.kuzmova@gmail.com

Telefónne číslo: 0918688103
Sashe: https://www.sashe.sk/Hryzatkovo

 

Autor: Zuzana Bánska

Zákaznícka zóna

Koľko ušetríte?

Na našej stránke používame Cookies. Slúžia na skvalitnenie služieb a štatistiky návštevnosti.