MAMIKA- to najlepšie nielen pre mamičky

 

 

1. Prečo ste sa rozhodli zamerať na výrobky pre mamičky a bábätká?

Keď sme sa stali mamičkami, chýbalo nám na trhu oblečenie podľa našich predstáv. Keďže sme svoje detičky nosili a dojčili zároveň, išlo o vytvorenie špecifického oblečenia, na ktoré kladú mamičky veľmi vysoké nároky. Nestačí, že je tričko pekné, musí sa v ňom aj pohodlne dojčiť. Navyše sa oblečenie pri babätkách veľmi rýchlo zašpiní a preto je výber kvalitného materiálu na prvom mieste. Keďže nosičské kabátiky sú spoločným odevom pre mamu a dieťa, musia byť prispôsobené dvom rozdielnym užívateľom súčasne. Niet sa čo diviť, že prototyp kabátika vznikal dlhých 6 mesiacov.

 

 

 

2.  Aké rôzne druhy oblečenia pre dojčiace mamičky ponúkate?

Mamičky si u nás aktuálne môžu vybrať zo širokej škály jednofarebných, ale aj vzorovaných tričiek s rôznymi dĺžkami rukávov, tielok, elegantných topov a dokonca aj body na dočenie, ktoré je na jeseň veľmi obľubenou variantou. Must have kúskom bude aj nočná košeľa, ktorú mamičky ocenia počas celého obdobia dojčenia. Výhodou je, že ak si ju ráno nestihnete prezliecť, nikto si to ani len nevšimne. Nie je to totiž tá nočná košeľa s macíkmi na 4 gombíky (smiech).

Ponúkame aj rôzne druhy šiat, medzi ktorými sú najžiadanejšie šaty na dojčenie s otváraním na magnety. Tieto šaty sú pre originálny spôsob otvárania jediné tohto druhu na trhu.
Medzi obľúbené letné šaty patrili zavinovacie midi šaty a ľanové šaty zo špeciálne upravovaného ľanu s certifikátom GOTS. U nás si mamičky nájdu oblečenie na každý deň, ale aj na oslavy, či svadby.

 

3. Z akých materiálov vyrábate toto pohodlné oblečenie?

Materiály si starostlivo vyberáme a predtým, ako sa pre ne rozhodneme, prechádzajú procesom testovania. Vyberáme si prevažne prírodné materiály.
Pri úpletoch dbáme na čo najvyšší možný podiel bavlny (používať úplet so 100% podielom bavlny, nie je kvôli neustálemu naťahovaniu otvoru na dojčenie, možné) a čoraz častejšie siahame po látkach s cetrifikátom GOTS, teda po látkach v bio kvalite.

 

4. V súčasnosti si veľké množstvo mamičiek nevie predstaviť deň bez nosenia. Aké rôzne druhy nosičských kabátikov ponúkate?

Momentálne máme v ponuke jeden typ nosičských kabátikov z hrejivého warmkeeperu, ale Boh nám je svedkom, že v hlavách už 2 roky nosíme softshellový zvršok a tiež aj zimnú bundu.
Snažíme sa však mať v ponuke širokú škálu farebnosti jednotlivých kabátikov tak, aby si vybrali aj konzervatívnejšie mamičky. Pre ne sme vytvorili kolekciu Basic, ktorá je kombinovaná so semišom alebo prešivanou teplákovinou. Gro výroby tvoria veselé farby a rôznorodé dekoračné látky, ktoré práve obľubuje väčšina mamičiek.
V ponuke máme aj elegantné nosičské kardigany z brúsenej kože s kožušinovými detailami (všetko vo vegan prevedení).

 

 

 

 

5. Je oblečenie, ktoré vyrábate vhodné aj pre alergikov?

Ako sme už spomínali na výbere a pôvode látok nám veľmi záleží. Látky s certifikátmi OEKO-TEX sú samozrejmosťou, no čoraz viac sa prikláňame k organickým látkam. Veľmi veľa vzorov tričiek na dojčenie je práve z organických úpletov a napríklad kolekcia šiat s otváraním na magnety je komplet z organických teplákovín.

 

 

 

 

 

6. V čom sa líšia vaše produkty od tých, ktoré sú dostupné v bežných obchodoch?

Možno "jedným slovom" v prístupe k výrobe.
Všetko od samotného začiatku procesu výroby je zodpovednejšie a precíznejšie, keďže za značkou stojíme reálne my dve. 
Ľudí, ktorí pre nás šijú poznáme osobne a ich prácu si nesmierne vážime. Nikdy sme netlačili vo výrobe na cenu a za kvalitu si s rady zaplatíme, pretože vieme, koľko práce je za obyčajným tričkom. Prešli sme si kadečím, kým sme našli tých správnych zhotoviteľov a nie je to, mimochodom, vôbec také jednoduché. Pre nás je základ úspechu kvalita, od ktorej sa všetko ostatné odvíja.
Najťažie je však vyhrať "boj o cenu" a vedieť vysvetliť prečo je oblečenie ušité férovo na Slovensku, ako niektoré mamičky povedia: "také drahé". Je pravda, že toto nás stále zamrzí ak niekto vo finále vidí jediný rozdiel v cene. "Najsrandovejšie" natom je, že tie, ktoré sa na cenu "sťažujú" si reálne od nás nikdy nič nekúpili a asi ani nekúpia. Vďaka bohu je však oveľa väčšie pecento ľudí, ktorí, tak ako aj my, čoraz radšej podporia lokálnu značku pred medzinárodným gigantom.

 

 

 

 

7. Aké plány máte do budúcna?

Do budúcna plánujeme myslieť ešte viac ekologicky ako doteraz. Chceli by sme prejsť výhradne na organické materiály, ktoré by sme potláčali vlastnými vzormi.
Už teraz spolupracujeme so skvelou arteterapeutkou na našej prvej kolekcii originálnych vzorov.
A keďže denne posielame veľké mnoštvo balíkov, rozmýšľame o zavedení ešte jednej zmeny, ktorá by bola zas o niečo ekologickejšia. Veríme, že všetky plány nám čo najskôr vyjdú.

 

 

 

 

Za rozhovor ďakujem pani Petre.

 

 

Kontakt:

Webová stránka: https://www.mamika.sk/
Facebook: https://www.facebook.com/Mamikanosicskeoblecenie/
Sashe: https://www.sashe.sk/Mamikashop

Autor: Zuzana Bánska

Zákaznícka zóna

Koľko ušetríte?

Na našej stránke používame Cookies. Slúžia na skvalitnenie služieb a štatistiky návštevnosti.