Kvetinové čelenky Magaela

Ako a kedy vznikla vaša spoločnosť?

Dielnička Magaela vznikla v roku 2013. V tom čase som skončila školu, prihlásila sa na úrad práce a presťahovala sa s manželom do Rakúska, kúsok od Bratislavy. Chcela som pracovať, ale možnosti boli obmedzené - nevedela som jazyk, nemala auto, dochádzať do Bratislavy bolo náročné. V tom čase som si už sama pre seba vyrábala kvetinové doplnky, ktoré zožali na sociálnej sieti úspech, tak som sa rozhodla zariskovať. Založila som firmu priamo v našej obývačke. Tento rok uplynulo od toho okamihu už šesť rokov.

 

Prečo ste sa rozhodli vyrábať práve kvetinové čelenky?

V tom čase to bolo diera na trhu, takmer nikto podobné produkty nevyrábal. Milujem handmade tvorbu a módu, dychtivo som sledovala zahraničné módne prehliadky svetových značiek a očarili ma ich kvetinové doplnky. Chcela som také niečo i pre seba, ale nikde som nevedela nič nájsť. Navyše som brigádovala v kvetinárstve a práca s kvetmi mi teda nebola cudzia. Všetky tieto okolnosti ma viedli k vytvoreniu môjho prvého hrebienku, ktorý sa ľuďom nesmierne zapáčil... potom som vytvorila prvú čelenku, prvú úspešnú kolekciu, no a dnes už naše doplnky zdobia nevesty po celom svete, za čo som nesmierne vďačná.

 

 

 

 

Z akých rôznych čeleniek má zákazníčka na výber?

Výber produktov máme naozaj široký. V našej ponuke nájdete čelenky zdobené na bok i po celom obvode, bohato zdobené čelenky, tzv. party, ale vyrábame i venčeky, polvenčeky, štvrťvenčeky, fascinátory, hrebienky, gumičky, sponky, vlásenky, pletence, a tiež rôzne módne doplnky či šperky z kvetov. No gro našej tvorby tvoria predovšetkým svadobné doplnky pre nevesty, vyrábame kytice, pierka, podväzky, obojky pre psíkov a mnoho ďalšieho.

 

 

 

 

 

 

Aké materiály používate na ich výrobu?

Základ tvoria textilné kvietky, ktoré dopĺňame živým konzervovaným materiálom v podobe lístkov, tráv, eukalyptu, sušených kvietkov, gypsomilky, levandule, kláskov, makovíc či machu. V našich produktoch nájdete i aranžérsky materiál ako sú rôzne bobuľky, sukulenty či šípky, a tiež mnoho perličiek, štrasu, jutoviny, krajky a folklórnych stúh.

 

 

 

 

 

Koľko v priemere trvá vyrobiť jednu čelenku?

Je to veľmi individuálne. Niektoré produkty vieme urobiť za niekoľko minút, výroba iných trvá hodinu, ale aj celé dni.

 

 

 

 

 

 

V čom sa odlišujú vaše kvetinové čelenky od tých, ktoré sú dostupné v bežných obchodoch?

V našich produktoch sa snažíme požívať množstvo živého konzervovaného materiálu, ktorý dodá produktom autentickosť a potláča ich umelosť. Navyše, každý produkt je pre nás niečo veľmi osobné, do každého výrobku vkladáme kus seba. Záleží nám na tom, aby za každým jedným výrobkom stál príbeh, obrazy z prírody, ktoré môže zákazník objaviť a cítiť sa kvôli tomu výnimočne. Vždy vravím, že v každej žene sa skrýva víla a poslaním našej práce je v ženách túto krásnu stránku objavovať.

 

 

 

 

Kde vás môžu zákazníčky nájsť?

Žiaľ, kamennú predajňu nemáme, naše výrobky predávame cez rôzne predajné portály alebo cez sociálne siete. No veľmi radi sa zúčastňujeme i rôznych predajných akcií a podujatí, ktoré pre nás veľmi veľa znamenajú, lebo kontakt so zákazníkom nás posúva vpred.

 

 

Za rozhovor ďakujem pani Nikole. 
 

 

Kontakt:
E-mail: magaela@magaela.sk
Instagram: magaela_accessories
Facebook: www.facebook.com/magaela.sk
Web stránka:  magaela.com

Foto: Michal Smrčok, Katarína Haršányová

Autor: Zuzana Bánska

Zákaznícka zóna

Koľko ušetríte?

Na našej stránke používame Cookies. Slúžia na skvalitnenie služieb a štatistiky návštevnosti.