Domácnosť bez odpadkov? Funguje to!

Prinášame 4 produkty z produkcie Slovákov a Čechov, ktorí vám dopomôžu eliminovať odpadky v domácnosti.

VIDEO: Odkaz pre ľudí: Neničme si planétu!

Živé ekosystémy, ako sú lesy, močiare a morské dná, môžu zo vzduchu vytiahnuť obrovské množstvo uhlíka a bezpečne ho uložiť, ale prírodné klimatické riešenia v súčasnosti dostávajú iba 2% finančných prostriedkov.

Ako si vyrobiť voňavé sviečky doma!

Svietniky, či už drevené alebo s dizajnom dreva, prinesú do vášho príbytku kus prírody. Návod ako si vyrobiť voňavú sviečku z vosku je rýchly a jednoduchý.

Redukujme s bezodpadovou mapou v Česku a na Slovensku

Hľadáte predajne s potravinami bez obalu, mliekomaty a malé farmy vo Vašom okolí? Zháňate ekologickú drogériu bez odpadu, alebo sa naopak chcete zbaviť prebytočných vecí, ktoré môžu poslúžiť niekomu inému?

Buďte zdravší. Ako na to? Poradí James Rouse.

Ponúkame Vám 5 overených a jednoduchých spôsobov ako zlepšiť svoje zdravie.

Vyskúšajte dúhové raňajky alebo ako si pripraviť ovsené vločky 6x inak

Snažíte sa jesť zdravšie, no dochádzajú vám nápady? Ovsené vločky sú sučasťou raňajok väčšiny z nás, no možno málokto skúša experimentovať.

Potrebujete nové police? Inšpirujte sa v našom blogu. Návod vo videu!

Všetko čo vlastnoručne vyrobíte si budete viac ceniť a okrem toho na seba budete môcť by aj právom pyšný. Ponúkame vám zopár tipov ako si vyrobiť police.

Čerstvé jedlo z kuchynského odpadu - ako znovu získať potraviny a nehodiť ich do koša

Jednoduché triky ako využiť zvyšky zeleniny ďalej na konzum a nevyhadzovať ich len tak do koša.

Urob si sám - čistiace prostriedky bez chémie

Po dlhom zimnom období prichádza jar a s ňou aj dychtivosť našich mám pri veľkom jarnom upratovaní. Nechajte sa inšpirovať receptami na výrobu domácich čistiacich prostriedkov.

Život bez odpadu nie je len o nákupoch s látkovými taškami

Premýšľali ste niekedy nad tým, ako sa predmety dennej spotreby dajú nahradiť bezodpadovou alternatívou? Pustiť sa do života bez odpadu plnou parou prináša rýchle výsledky
(100%) 1 hlas
Výroba tradičnej slovenskej ľudovej majoliky sa napokon stala mojou srdcovou záležitosťou a dnes je mojou snahou chrániť ju ako súčasť nášho kultúrneho dedičstva.
(100%) 1 hlas
Knižnica vecí predstavuje zaujímavý projekt, kde nájdete rôzne predmety od výmyslu sveta, ktoré si uz nemusíte kvôli jednorazovej potrebe kupovať, ale teraz máte možnosť požičať.
(100%) 1 hlas
Výborná alternatíva, ktorá spája kvalitu, myšlienku a zároveň dodáva človeku štýl. Takto môžeme označiť jedinečné a štýlové perá z dielne SEEWI. Ich príbeh, názory a postrehy a si môžete prečítať v našom rozhovore.  
(100%) 1 hlas
Produkt v atraktívnom dizajne osloví aj spotrebiteľa, ktorý sa primárne o ekológiu nezaujíma. Svojimi vlastnosťami však perfektne nahrádza jednorazové plastové sáčky. Je ľahký, priesvitný, umývateľný a skladný.
Skrášlite si Váš balkón, terasu alebo pokojne aj interiér suchomilnými rastlinami, ktoré do vášho domova donesú svieži nádych a zároveň sa o ne takmer vôbec nemusíte starať!
(100%) 1 hlas
Vyskúšajte tento zdravý banánový cheesecake v podaní pani Lenky Mančíkovej, ktorá sa na svojich webových stránkach venuje kvásku, pečeniu kváskového chlebíka a zdravých koláčov.
(100%) 1 hlas

Každý štvrtok Vám na našom BLOGU prinášame týždenný prehľad o dianí v oblasti gastronómie z celého sveta úplne zadarmo.

Získavajte aktuálne eco tipy a triky a nechajte sa inšpirovaťNavštívte náš BLOG

...príspevky na blogu pre Vás pripravuje náš ECOteam gastronómie z celého sveta úplne zadarmo.

Na našej stránke používame Cookies. Slúžia na skvalitnenie služieb a štatistiky návštevnosti.